Тимошенко хоче залишати людей без ЖКГ субсидій через газ для олігархів
Поки прості люди одиноко та за гроші олігархів і політичних соціал-радикалів стоять на «податковому майданчику», ці політики протискують закон, який позбавить додаткового надходження податків в бюджет від державної та приватних газовидобувних компаній, й
Нещодавно моя організація спільно з комерційним відділом посольства СШАвлаштували презентацію України на нафто-газовій конференції в Луізіані. Державна Укргазвидобування (УГВ) та вісімприватних українських газовидобувних компаній представили американськимінвесторам та потенційним партнерам можливості інвестування та спільноговедення бізнесу в Україні задля забезпечення газової незалежності України відкраїни агресора, а також задля спільного ведення бізнесу та прибуткуукраїнської та американської сторін. Цяпрезентація проходила паралельно із візитом в Україну міністра торгівлі США пані Пріцкер та звучалаоптимістично і життєствердною. КерівникУГВ на ідеальній англійський з американською промовою розказав про досягненнякомпанії за останні півроку, оптимізацію видатків та потенційні прибутки ізвучав доволі привабливо для американськи партнерів. У всіх американців хіба звучало питання: а чине будуть кардинально змінюватися правила гри, а чи зможемо ми на виходіотримувати ті прибутки, які будуть у фінансовому плануванні, базованому наренті та інших умовах на цей момент?
Українська сторона переконувала, що, хоча в Україні і відбуваються постійнітрансформації, але Уряд орієнтований на досягнення якомога кращих умов длябізнесу, щоби забезпечити газову незалежність країни.
Але ж окрім уряду, є ще і депутати, та ще й такі, яких можна запідозрити у підігруваннюкраїні агресору, та їхнім системним представникам в українській владі.
І от 3-го листопада парламентський комітет зподаткової і митної політики всупереч регламенту і закону про комітети протягнувпоправку до законопроекту 2835, яка знижує ренту для Укргазвидобування з 70 до29%. В результаті цього рішення бюджет втрачає декілька мільярдів гривень нарік. Ці кошти могли б піти на виплату субсидій. За інформацією, рішення комітетВР прийняв з грубими порушеннями регламенту. Та ще й з подачі Тимошенко, яка на словах «дбає»за всіх постраждалих від тарифної політики уряду. Хоча й не уряд визначаєтарифи, а НКРЄКП, підзвітна Президенту України. Адресою люди Юлі та Ляшка все ж таки помилилися.
Законопроект Тимошенко звучить алогічно : «ПроектЗакону про внесення змін до Податкового кодексу України відносно здешевленнявартості газу для населення». Звісно, йогоназва додала бонуси Батьківщині на місцевих виборах.
Зниження рентної ставки за цим законопроектом може призвестиодночасно до двох негативних наслідків. Фахівці та експерти відзначають неприпустимістьзниження рентної ставки для спільних договорів. У варіанті законопроекту Кабміну вона залишилася на рівні70%. Цю ж цифру пропонував и профільній комітет ВР. Натомість парламент під прикриттям«зниження цін на газ» фактично проголосував за преференції газовидобувнимкомпаніям, що належать екс-регіоналам Оніщенку.
Слід сказати, що ставка у 29% для всіх учасників ринку,пропонована Тимошенко, за великим рахунком взята з урядового законопроекту.Однак, Кабмін пропонував її тимчасово, до 2017 року, взамін запровадивши надбавкуподатку на прибуток для компаній у розмірі15%. Між тим у Тимошенко все просто -зниження без будь-яких запобіжників. Значна частина інвесторів готова була зайти в Українупід урядовий сценарій зниження ренти, оскільки він комплексно прописуєподаткове майбутнє галузі та чітко встановлює правила гри. А законопроект Тимошенко все ж такизорієнтований на визначене коло газових гравців із складу колишніх регіоналівпо яких є враження тісних зв’язків із Росією.
Водночас через пропоноване Тимошенко зниження ренти убюджеті може утворитися величезна дірка (4,2 млрд. грн втрати на ренті приватнихкампаній і 7 млрд. втрат на «Укргазвідобуванні). Таким чином, у бюджеті простоможе не залишитись коштів для виплат субсидій.
В результаті мільйони українців не матимуть змогиоплачувати платіжки за комунальні послуги через відсутність бюджетних коштів насубсидії. Український бюджет недоотримаєвеличезну кількість податків, а український ринок не отримає західні інвестиціїта технології для забезпечення газової незалежності від Росії.
То чи щира Юлія Володимирівна, коли бориться за дешевийгаз для населення та незалежність від Росії? Всі її дії, спрямовані наздешевлення витрат для олігархів та збільшення їх прибутків, створення більшоїзалежності від російського газу та – на збільшення витрат населення за газ.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов вчора о 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська вчора о 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв вчора о 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч вчора о 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко вчора о 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 04.11.2024 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 04.11.2024 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 04.11.2024 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 04.11.2024 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 04.11.2024 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 04.11.2024 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 04.11.2024 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 27982
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11654
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11323
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6780
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 5208