Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.11.2015 17:24

Тимошенко хоче залишати людей без ЖКГ субсидій через газ для олігархів

Політконсультант. Президент Розвиткової Агенції Досліджень та Аналітики "RADA"

Поки прості люди одиноко та за гроші олігархів і політичних соціал-радикалів стоять на «податковому майданчику», ці політики протискують закон, який позбавить додаткового надходження податків в бюджет від державної та приватних газовидобувних компаній, й

Нещодавно моя організація спільно з комерційним відділом посольства США влаштували презентацію України на нафто-газовій конференції в Луізіані.   Державна Укргазвидобування (УГВ) та вісім приватних українських газовидобувних компаній представили американським інвесторам та потенційним партнерам можливості інвестування та спільного ведення бізнесу в Україні задля забезпечення газової незалежності України від країни агресора, а також задля спільного ведення бізнесу та прибутку української та американської сторін.   Ця презентація проходила паралельно із візитом в Україну   міністра торгівлі США пані Пріцкер та звучала оптимістично і життєствердною.   Керівник УГВ на ідеальній англійський з американською промовою розказав про досягнення компанії за останні півроку, оптимізацію видатків та потенційні прибутки і звучав доволі привабливо для американськи партнерів.   У всіх американців хіба звучало питання: а чи не будуть кардинально змінюватися правила гри, а чи зможемо ми на виході отримувати ті прибутки, які будуть у фінансовому плануванні, базованому на ренті та інших умовах на цей момент?

Українська сторона переконувала, що, хоча в Україні і відбуваються постійні трансформації, але Уряд орієнтований на досягнення якомога кращих умов для бізнесу, щоби забезпечити газову незалежність країни.

Але ж окрім уряду, є ще і депутати, та ще й такі, яких можна запідозрити у підігруванню країні агресору, та їхнім системним представникам в українській владі.  

І от 3-го листопада парламентський комітет з податкової і митної політики всупереч регламенту і закону про комітети протягнув поправку до законопроекту 2835, яка знижує ренту для Укргазвидобування з 70 до 29%. В результаті цього рішення бюджет втрачає декілька мільярдів гривень на рік. Ці кошти могли б піти на виплату субсидій. За інформацією, рішення комітет ВР прийняв з грубими порушеннями регламенту.  Та ще й з подачі Тимошенко, яка на словах «дбає» за всіх постраждалих від тарифної політики уряду. Хоча й не уряд визначає тарифи, а НКРЄКП, підзвітна Президенту України.  Адресою люди Юлі та Ляшка все ж таки помилилися.

Законопроект Тимошенко звучить алогічно : «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України відносно здешевлення вартості газу для населення».  Звісно, його назва додала бонуси Батьківщині на місцевих виборах.

Зниження рентної ставки за цим законопроектом може призвести одночасно до двох негативних наслідків. Фахівці та експерти відзначають неприпустимість зниження рентної ставки для спільних договорів. У варіанті   законопроекту Кабміну вона залишилася на рівні 70%. Цю ж цифру пропонував и профільній комітет ВР. Натомість парламент під прикриттям «зниження цін на газ» фактично проголосував за преференції газовидобувним компаніям, що належать екс-регіоналам Оніщенку.

Слід сказати, що   ставка у 29% для всіх учасників ринку, пропонована Тимошенко, за великим рахунком взята з урядового законопроекту. Однак, Кабмін пропонував її тимчасово, до 2017 року, взамін запровадивши надбавку податку на прибуток для компаній у розмірі15%. Між тим у Тимошенко все просто - зниження без будь-яких запобіжників. Значна   частина інвесторів готова була зайти в Україну під урядовий сценарій зниження ренти, оскільки він комплексно прописує податкове майбутнє галузі та чітко встановлює правила гри.   А законопроект Тимошенко все ж таки зорієнтований на визначене коло газових гравців із складу колишніх регіоналів по яких є враження тісних зв’язків із Росією.

Водночас через пропоноване Тимошенко зниження ренти у бюджеті може утворитися величезна дірка (4,2 млрд. грн втрати на ренті приватних кампаній і 7 млрд. втрат на «Укргазвідобуванні). Таким чином, у бюджеті просто може не залишитись коштів для виплат субсидій.

В результаті мільйони українців не матимуть змоги оплачувати платіжки за комунальні послуги через відсутність бюджетних коштів на субсидії.  Український бюджет недоотримає величезну кількість податків, а український ринок не отримає західні інвестиції та технології для забезпечення газової незалежності від Росії.

То чи щира Юлія Володимирівна, коли бориться за дешевий газ для населення та незалежність від Росії? Всі її дії, спрямовані на здешевлення витрат для олігархів та збільшення їх прибутків, створення більшої залежності від російського газу та – на збільшення витрат населення за газ. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]