"Зачистка" від Банкової
Офіс президента розпочав «політичну деолігархізацію»
Рішення РНБО про накладення пожиттєвих санкцій виглядає зразком сваволі та вибіркових переслідувань. В центрі уваги зі зрозумілих причин опинився Петро Порошенко, хоча влада намагається у протизаконний спосіб зачистити і Костянтина Жеваго.
50-річному бізнесмену президентським указом «накинули» додатково понад 10 років, але це єдиний кумедний момент у цій ситуації. Костянтин Жеваго також отримав пожиттєві санкції, які фактично позбавляють його можливості вести бізнес в Україні. Проте цього Банковій виявилося замало. Президентським указом запроваджено пожиттєві санкції проти Костянтина Жеваго, тим самим припиняючи будь-яку його ділову активність в Україні. На відміну від судового процесу, який передбачає хоча б формальну змагальність сторін та можливість дійти, скажімо, до ЄСПЛ, запроваджені указом Зеленського санкції діють безапеляційно, фактично знищуючи людину, яку називають мультимільйонером. По суті це рейдерство під омофором президента.
Варто пригадати, що у листопаді 2023 року французький суд відмовив Україні в екстрадиції Костянтина Жеваго, якому команда Зеленського інкримінувала… розкрадання власних коштів. Хоча цей бізнесмен вже давно відмовився від прагнення мати депутатський мандат та зосередився на діловій активності, однак на Банковій вважають, що цього замало. Власне, як і податків, які підприємства Жеваго сплачують в Україні.
Прихильники конспірології можуть, звісно, дійти висновку, що санкціями проти Жеваго команда Зеленського демонструє Дональду Трампу свою готовність домовлятися про спільний видобуток корисних копалин. У стилістиці зрозумілого для американців case-study: забороняємо бізнесмену ділову активність в Україні, його власність забираємо до АРМА, звідти зможемо за прийнятною ціною «залучити інвесторів». Не виключено, що у такий спосіб на Банковій прагнули залучити заокеанських контрагентів до санкцій проти бізнес-інтересів Жеваго та Порошенко, проте без помітних успіхів.
До речі, на Заході дивуються через відсутність координації у питанні застосування санкцій, а прагнення влади у нинішній ситуації придушувати ділову активність (охарактеризуйте інвестиційний клімат країни, яка веде не перший рік війну, має у пасиві затриманого за хабар голову Верховного Суду та пожиттєві санкції проти мільйонерів) викликає німе зачудування.
Проте питання не лише в економіці. Річ у тому, що родину Жеваго пов’язують з фінансуванням телеканалу «Еспресо», який разом з 5-м та «Прямим» був у квітні 2022 року відключений від цифрової мережі Т2. Забороняючи Костянтину Жеваго ведення будь-якої ділової активності в Україні, влада розраховує унеможливити мовлення популярних телеканалів з проукраїнським порядком денним. І, що також очевидно, прагнуть обмежити їх прагнення активно фінансувати опозиційні сили.
Парадокс ситуації полягає в тому, що подібні кроки влади вже були. Спочатку за пізнього Кучми, а потім – за Януковича у розквіті. І тоді Жеваго вже був присутній у великому бізнесі та великій політиці, але у другого та четвертого президентів України не з’являлася думка про накладання пожиттєвих санкцій на своїх опонентів. Проте представники нинішньої влади у той момент знімали фільми та розважали глядачів, тому вирішили пройти власним шляхом по граблях.
- Контролюйте землю безпечно Сергій Пагер 12:37
- Лише 160 світових брендів не хочуть мати імідж "спонсора тероризму" Володимир Горковенко 11:34
- Alibaba і Maersk відкривають нові горизонти у сфері контейнерних перевезень Володимир Гузь 08:49
- Українська зброя vs українська бюрократія: хто переможе? Галина Янченко вчора о 18:42
- Криза у ланцюгах постачання критичних мінералів: виклики та можливості для України Ксенія Оринчак вчора о 18:22
- Комерційний арбітраж на енергоринку ЄС: як захистити інтереси українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 14:33
- Полтавський Мамай, СБУ, "октябрята", ДБР… Що скаже Вища рада правосуддя? Лариса Гольник вчора о 12:54
- Українські біженці після 3-х років за кордоном Володимир Горковенко вчора о 11:34
- Криворізька міська клінічна лікарня №2 стане університетською лікарнею європейського рівня Олена Криворучкіна вчора о 09:17
- Як не купити кота в мішку: філософія безпечної покупки нерухомості в 2025 році Світлана Приймак 23.03.2025 23:43
- Як розвивати бізнес в умовах постійних змін і передбачуваної невизначеності? Сильвія Красонь-Копаніаж 23.03.2025 22:44
- Чому нас має навчити замороження USAID і "Голосу Америки"? Любов Шпак 23.03.2025 12:02
- Рашистська федерація намагається повернутися у великий спорт Володимир Горковенко 23.03.2025 11:06
- Як стрес впливає на інтимне життя: що важливо знати Юлія Буневич 22.03.2025 14:48
- Як власникам бізнесу використовувати ШІ для стратегічного планування та маркетингу Катерина Мілютенко 22.03.2025 13:56
- Полтавський Мамай, СБУ, "октябрята", ДБР… Що скаже Вища рада правосуддя? 428
- Чому нас має навчити замороження USAID і "Голосу Америки"? 132
- Чи дійсно нам потрібні трудові мігранти? 125
- Резервні копії під загрозою. Що ви можете зробити прямо зараз 81
- Як підготувати бізнес до виходу на новий ринок? 65
-
Бойкоти супермаркетів у Болгарії. Влада змушена створити держмагазини дешевих продуктів
Бізнес 17688
-
Виробник винищувачів Rafale готовий запропонувати їх Канаді та Португалії замість F-35
Бізнес 11975
-
Укрзалізниця отримає нову модель плацкартних вагонів: КВБЗ показав перший вагон
Бізнес
9444 -
Чи досягнуть Київ і Москва перемир'я. П’ять підсумків переговорів у Ер-Ріяді
9013
-
Аграрні прибутки Веревського, Косюка та Лейві значно більші, ніж BlackRock та родини Каргіллів
Інфографіка 6722