Що може зробити Нацбанк для активізації бізнесу та росту ВВП?
Національний банк знову дає поганий прогноз для української економіки. Причина очевидна – НБУ фокусується не на тих завданнях і цілях, які мають бути пріоритетними.
Національний банк знову дає поганий прогноз для української економіки. Причина очевидна – НБУ фокусується не на тих завданнях і цілях, які мають бути пріоритетними.
За даними центробанку, економічне зростання в нинішньому році уповільниться до 2,5%. Це станеться через жорстку монетарну політику, до якої він вдається, щоб приборкати інфляцію.Середньострокова ціль – досягти інфляції на рівні 5%.
Гальмуючим фактором для росту економіки є також стримана фіскальна політика, викликана тим, що Україна має здійснити суттєві виплати по зовнішньому боргу.
Разом з тим, основним чинником росту ВВП, як і в минулому році, залишиться внутрішній попит – споживчий та інвестиційний.
Прискорення росту економіки, за прогнозом Нацбанку, можна очікувати в 2020-2021 роках. Це станеться через пом’якшення монетарної політики і пожвавлення інвестиційної активності.
У мене виникає запитання: чому Нацбанк не бачить потреби стимулювати економіку вже в цьому році?
Тим часом НБУ, обравши хибні пріоритети, женеться за показниками інфляції.
Але ж ця установа має велику роль – відповідає за всю банківську систему країни. Нацбанк має забезпечувати цінову і фінансову стабільність з головною метою – сприяти економічному розвитку держави.
А що дозволить економіці зростати? Перш за все, можливість бізнесу брати кредити та доступність споживчих кредитів для громадян. Відкрити шлях доступному кредитуванню Нацбанк може через пом’якшення монетарної політики. Це – в його повноваженнях.
На жаль, зараз НБУ йде іншим шляхом. Він женеться за сповільненням інфляції. Тому веде стримуючу монетарну політику.Це не призводить до підвищення рівня життя українців. Отже, Національний банк повинен створити умови, за яких працюватиме кредитування, розвиватиметься економіка, буде рости ВВП і, врешті решт, підвищиться рівень життя кожного українця.
- Новорічні канікули минули – правові наслідки залишились? Дмитро Ламза 03.01.2026 18:17
- Ефект "зливного бачка" в маркетингу: чому ваші ліди називають "сміттєвими" Наталія Червона 02.01.2026 10:30
- Рік Коня стане роком "темної конячки" Олексій Шевчук 01.01.2026 12:30
- Подарунки для посадовців: що заборонено законом Анна Макаренко 30.12.2025 16:49
- Зменшення розміру середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні Альона Прасол 30.12.2025 10:56
- Стабільні обсяги, зростаюча ціна: логіка ринку земель у 2025 році Денис Башлик 29.12.2025 17:11
- Чому закон часто не працює без адвоката Дмитро Ламза 29.12.2025 13:40
- Стратегія, якої бракує Україні: чому цифровий суверенітет має стати державним пріоритетом Тетяна Хабібрахманова 29.12.2025 11:46
- Воєнний стан і святкові дні – трудові права залишаються чинними Дмитро Ламза 25.12.2025 21:34
- Попит на житло молодих сімей змінюється: безпека і функціональність понад естетику Микола Марчук 24.12.2025 14:01
- Лісова галузь 2025: розворот від "схем" на 180 градусів відбувся Олександр Місюра 24.12.2025 13:03
- Коли в досудовому строки сплинули та як адвокат блокує подальше переслідування Дмитро Ламза 24.12.2025 10:51
- Чи можлива мобілізація жінок в Україні? Віра Тарасенко 23.12.2025 22:42
- Боротьба за берег озера та ліс у Дніпрі Павло Васильєв 23.12.2025 21:50
- Чому фокус на людину став новою конкурентною перевагою бізнесу? Мар'яна Луцишин 23.12.2025 13:44
- Стратегія, якої бракує Україні: чому цифровий суверенітет має стати державним пріоритетом 322
- Новорічні канікули минули – правові наслідки залишились? 298
- Чому закон часто не працює без адвоката 169
- Стабільні обсяги, зростаюча ціна: логіка ринку земель у 2025 році 87
- Подарунки для посадовців: що заборонено законом 50
-
В Україні з'явиться перший торговельний центр з протирадіаційним укриттям
Бізнес 35757
-
Смак Херсону. Як подружжя зробило торт гастро-візитівкою міста й відновило бізнес, втративши все
2682
-
Естонський ексрозвідник: пошкодження кабелів у Балтійському морі не є гібридною війною Росії
Бізнес 2389
-
12 фільмів, які варто подивитися: зігріють, розсмішать і трохи полоскочуть нерви
Життя 2387
-
Як повернути якісний сон: сім помилок, через які ви прокидаєтеся втомленими
Життя 2085
