Як перемогти Росію в телевізорі
Толерантність подається як потурання розпусті, прагнення змінити владу - як прояв фашизму або впливу США, робота неурядових громадських організацій - як підривна діяльність. Натомість штучно створюється культ сили та авторитарної влади, поширюється ідея не
Будь-який сучасний політичний, військовий чисуспільний конфлікт містить інформаційну складову.Показовим є конфлікт між новою українською владою та російськимитерористами.
Інформаційна війна - один з найголовніших елементів протистояння на Донбасі та причина легкоїанексії Криму Росією.Свідоменагнітання антиукраїнської істерії під час Євромайдану призвело до того, що вКриму не знайшлося критичної маси людей, здатних чинити опір окупації. Затезросла кількість тих, хто зрадів анексії.
Отже, якою є розстановка сил сьогодні?
Росія заздалегідь створила централізовану систему пропаганди своїх ідей іцінностей, а також дискредитації ідей, поширених у Європі. Дискредитує Москва ісаму ідею незалежності колишніх радянських республік, в тому числі України.
Останнім часом у Росії також активно впроваджуються ідея російськогомесіанізму та концепція "обложеної фортеці" - мовляв, всі проти нашоївеликої держави.
Толерантність подається як потурання розпусті, прагнення змінити владу - якпрояв фашизму або впливу США, робота неурядових громадських організацій - якпідривна діяльність. Натомість штучно створюється культ сили та авторитарноївлади, поширюється ідея необхідності повернути порядки СРСР.
Ця пропаганда здійснюється через пресу, інтернет і телебачення - невипадково сепаратисти захоплюють телевежі для ретрансляції російських каналів.На зарплаті у російської влади сидять цілі групи "тролів", які або видаляютьнебажану інформацію, або перетворюють цікаву для публіки тему на "помийнуяму".
Що маємо в Україні? Пропагандистська машина в Україні надто повільна інеорганізована. Телебачення у більшості випадків ще має довіру, але всезалежить від стосунків власника каналу з діючою владою.
Крім того, рівень телевізійної пропаганди у Росії є настільки високим, щопісля зміни влади в Україні значна частина глядачів, які дивилися українськіканали паралельно з російськими, тепер надають перевагу російським.
Більш-менш об'єктивна картинка, яку тепер почали давати українські канали,виглядає менш переконливою, ніж професійна російська пропаганда.
В інтернеті справи йдуть набагато краще, однак тут і досі нема професійногопідходу. Нема системних дій влади - все зав'язане на ініціативах громадськості.Ці потуги виглядають цілком пристойно, але на відміну від професійнихпропагандистських акцій вони не мають значного впливу.
Так, ці ініціативи виглядають переконливіше, але їх сукупна потужність непробиває психологічний бар'єр самозахисту, створений під впливом російськоїпропаганди. Отже, треба діяти більш організовано, залучаючи професійнихпропагандистів.
Головними повинні бути наступні тези.
1. Без України Донбас не виживе. Сепаратизм - це авантюра.
2. Федеративна Україна - це корупція та злочинність на місцях, яку нереальноподолати. Це шанс повернення до влади старих казнокрадів.
3. Росія Донбас не прогодує. Вона не може прогодувати навіть Крим.
4. У Криму не було ніякого народного волевиявлення - суцільні фальсифікації.
Що треба робити вже зараз.
По-перше - створити координаційний медіацентр при РНБО, який би складався зголовних редакторів провідних видань, політтехнологів та спеціалістів з інформаційноїполітики, зокрема із силових структур та МЗС.
Цей центр повинен оперативно реагувати на вкидання інформації з Росії тарозробляти протоколи протидії. Також цей центр повинен планувати спеціальніінформаційні операції - безпосередньо у Росії через опозиційні ЗМІ.
По-друге, центр повинен взаємодіяти з проукраїнськими інтернет-спільнотами.Однак давати прямі команди щодо публікацій буде шкідливо для загальної справи.Представники центру мусять або самі бути лідерами громадської думки, або матидружні стосунки з такими лідерами - журналістами і блогерами.
Далі можна буде розставляти акценти у мережах, створювати на базі спільнот"троль-сотні". Цей підхід є гібридним - не настільки централізованим,як у Росії, але й не настільки аматорським, громадянським, який переважає заразв Україні.
Слід використовуватинетрадиційні засоби впливу на територіях, де наші медіа недостатньо присутні: вокупованому Криму та у захоплених російськими терористами районах Донбасу.Необхідну інформацію можна запускати через спілкування з місцевими жителями тачерез радіомережі на зразок zello.
По-третє, Україна повинна протидіяти пропаганді у закордонних ЗМІ. Потрібнопостійно наголошувати на небезпеці перетворення Росії на неофашистську державу,на тому, що вона не зупиниться на агресії проти України, а піде на захід.
Для "старої Європи" вагомим аргументом буде те, що збитки відсанкцій є тимчасовими, а небезпека створення вогнищ нестабільності з потокамибіженців та наркотичним трафіком буде постійною, якщо не зупинити Росію нанинішніх кордонах і не змусити її залишити Крим.
Треба також переконувати виборців у країнах ЄС не голосуватиза ультраправі сили на виборах до Європарламенту, адже вони є союзниками Росіїу Європі.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23363
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21296
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9949
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8979
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7731