РЕФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВЖЕ ДАВНО НАЗРІЛО.
Існуюча система соціального страхування та соціального забезпечення є недосконалою. Незадовільне вирішення соціальних питань, зловживання і маніпулювання фінансами у цій сфері дуже болісно сприймаються більшістю громадян України. Не зважаючи на те, що неод
Існуюча система соціального страхування та соціального забезпечення є недосконалою. Незадовільне вирішення соціальних питань, зловживання і маніпулювання фінансами у цій сфері дуже болісно сприймаються більшістю громадян України. Не зважаючи на те, що неодноразово порушувалося питання щодо наявності розкрадання коштів соціального страхування, необхідності їх більш ефективного використання, положення справ в цих фондах не покращується. Більше того, жодного разу не зверталась увага на викривлення певних положень в самих Законах України про соціальне страхування і невідповідністі суті вказаних фондів задекларованим цілям. Фонди соціального і пенсійного страхування, в їх сучасному вигляді, є нічим іншим, як фінансовими кормушками під „дахом” Держави і створені з єдиною метою аккумуляції грошових коштів для здійснення певних цілей окремими угрупуванями. Таке положення в соціальному страхуванні є в подальшому неприпустимим.
Незалежні профспілки закликають до проведення системного реформування соціального страхування, як системи забезпечення реальних послуг для громадян через прозору систему управління та пропонують провести уніфікацію і кодифікацію соціального законодавства України взагалі.
Зважаючи на те, що фонди соціального страхування являються громадськими організаціями, а закони не закріплюють монопольного створення та управління ними тільки створенними, в сучасному розумінні правліннями фондів, ми пропонуємо провести реформу у сфері державної соціальної політики не за рахунок збільшення відповідних Фондів та підняття ставки зборів, або перекладення їх на плечі працівників, а за рахунок введення демократичних ринкових важелів управління ними, тобто: надання працівникам вільного вибору страхувальника – профспілки, недержавні пенсійні фонди, медичні страхові фонди, страхові компанії, з обов’язковим перестрахуванням у державному фонді (державна гарантія). Це однозначно призведе до підвищення ефективності використання коштів, їх більш цільового використання, суттєво зменшить їх розкрадання та підвищить їх віддачу та соціальну значимість.
Для України це дасть можливість без кардинальних змін в чинному законодавстві:
- вивести кошти заробітної плати з тіні та полегшити податковий тиск на роботодавців, що зробить безглуздим укриття повного розміру заробітної плати для роботодавця і перекладе вибір сплати страхових коштів на працівників на підставі відповідного договору з суб’єктом страхування;
- зменшити тіньовий обіг коштів і залучити їх у легальну економіку держави, відповідно збільшити надходження податків до бюджету;
-зменшити витрати з бюджету України на утримання виконавчого апарату фондів страхування (більшість працівників яких мають статус державних службовців) і, відповідно, на виплати та пільги, що передбачені з коштів державного бюджету;
- поліпшити реальний соціальний захист населення України за рахунок збереження страхових коштів від розкрадання та зайвих витрат, здійснення страхування на договірних підставах.
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 136
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 124
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 116
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 67
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 62
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 49798
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 30647
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 12344
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 12274
-
Ілон Маск став першою людиною в історії, чий статок перевищив $500 млрд
Фінанси 8427