На "торгову" війну має бути адекватна відповідь
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв’язану Росією проти Грузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українських товарів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Хтось з жартівників нещодавно сказав: «Якщо війну, розв'язану Росією протиГрузії, Путін назвав «змушенням до миру», то сьогоднішню торгову блокаду українськихтоварів сміливо можна назвати «змушенням до «русского міра».
Це гіркий жарт. Кремль в черговий раз показав своє агресивне обличчя, він інадалі продовжує вважати себе господарем на всій території колишнього Союзу.Якою ж була реакція грузинської та української сторін на кремлівську експансію?
У 2008 році у Грузії лилася кров. Державне керівництво маленької волелюбноїкраїни мало мужність відкрито виступити проти велетенської Росії, боротися зацілісність своєї території. Активна позиція міжнародної спільноти зупиниланаступ російських військ. Грузія війну програла. Але для Росії ця війна маладоволі несподівані економічні наслідки.
З початком військових дій різко впала ціна на акції російських компаній іце позначилось не тільки на російському, але й на світовому ринку. Відбуласясерйозна корекція курсу рубля до долару США, коли іноземні інвестори почалипродавати рублі на внутрішньому ринку. На основних російських фондовихмайданчиках ММВБ і РТС торги протягом серпня 2008 року декілька разівзупинялися через падіння індексів для запобігання панічним настроям. Загальнепадіння індексів РСТ та ММВБ за півтора місяці після війни склало понад 40%.Безперервний ріст валютних резервів Росії на тлі нафтового буму змінивсяпадінням: за 30 робочих днів обсяг золотовалютних резервів Банку Росіїскоротився на 38 млрд. дол., або 6,8%.
Що ж у нас? Уряд надсилає до Росії делегацію для урегулювання питань«митної війни». Її керівник, міністр аграрної політики і продовольства УкраїниМикола Присяжнюк, заявляє журналістам, що сторони домовилися створити комісію згармонізації стандартів якості продукції. Це стосується продукції Roshen. А тимчасом на кордоні з Росією станом на 16 серпня стоять цілі ешелони з українськоюпродукцією інших виробників, близько 1000 вагонів. І ще стільки ж на підході. Аскільки виробників завернули свої вантажівки з товаром з кордону, знають лишевони. В результаті неоголошеної «митної війни» українські виробники несутьбагатомільйонні збитки, підприємства зупиняють виробництво, починаються масовіскорочення людей.
Думаю, що жодні комісії не вирішать кардинально питанняукраїнсько-російських відносин і не відіб’ють у Путіна бажання «загнати»Україну до Митного союзу, та не пустити її до Європи. Дійшло до смішного:росіяни не пропускають на свою територію навіть туалетний папір Обухівськоїфабрики! Сирна, м?ясна, шоколадна війна… що далі?
Думаю, що на фоні млявих дій наших урядовців своє слово повинні сказати українці.Російській експансії і «торговій» війні ми повинні протиставити наш українськийпатріотизм. Я підтримую заклик бойкотувати російські банки, гастролі російської«попси», російські фільми, російські радіостанції й телеканали, російськітовари. Ми повинні усвідомити: купуючи пиво «Балтика», ми «саджаємо» українськіброварні, які виробляють не гірший продукт. Російські книжки сумнівноїхудожньої якості теж мають стати об?єктом бойкоту українців. Думаю, щофінансові втрати російської сторони будуть не меншими, ніж у 2008 році.
У ці дні країна має жити під гаслом «Купуй українське, дивись українське,слухай українське!» Таким чином ми, українці, дамо гідну відповідь московськимагресорам, а також почнемо звільняти від чужинської навали український духовнийпростір. Тільки треба це робити всім разом, як кажуть у народі, усім миром.Отакою повинна бути відповідь українського світу «русскому міру»!
- Чому керівники перевантажені: ключові помилки делегування та як їх усунути Олександр Скнар 09:52
- Мікро-ритуали для підтримки команди: маленькі кроки великої стійкості Тетяна Кравченюк вчора о 17:16
- Вихід власника з операційки: розділення стратегії та тактики для кратного росту маржі Олександр Висоцький вчора о 15:06
- Арешт майна: коли держава заходить у двері бізнесу Анна Ігнатенко вчора о 12:17
- Енергоконтракти осені 2025: як умови постачання стали фінансовим ризиком для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 10:23
- Аннушка вже розлила масло: чому "Міндічгейт" – точка неповернення Дана Ярова вчора о 00:47
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних Віталій Соловей вчора о 00:10
- Повернення анонімності: покоління Z перетворює цифрову ідентичність Христина Кухарук 16.11.2025 17:53
- Як створити робочий простір, що знижує стрес і допомагає відновленню Олександр Скнар 14.11.2025 11:27
- Коли ви "засновник" фіктивного ТОВ, про яке навіть не чули: алгоритм дій Андрій Лотиш 14.11.2025 11:25
- Ринок грантів і фандрейзингу у 2026: конкуренція зростає, правила гри змінюються Олександра Смілянець 14.11.2025 11:18
- Відставка міністрів і санкції: чи це реальні дії чи театр для суспільства Дана Ярова 14.11.2025 10:00
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? Віталій Соловей 13.11.2025 22:58
- Відстрочка від мобілізації для догляду за родичами: кого і за яких умов це стосується Віра Тарасенко 13.11.2025 22:25
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу Людмила Євсєєнко 13.11.2025 21:05
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу 841
- Принцип суперпозиції: чи буде відновлено довіру між кандидатами та ВККС? 529
- Корупційне правопорушення та правопорушення, пов’язане з корупцією: в чому різниця? 303
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних 220
- Від небесної війни до суверенного захисту: теологічне обґрунтування права на оборону 201
-
Операція "Мідас". Встановити походження доларів у пачках ФРС виявилося неможливим
Фінанси 27291
-
Україна може отримати близько 100 літаків Rafale. Як працює ця "пташка"
Технології 24896
-
"Це не слабкість, а симптом": чому з’являється безсоння, як заснути та чи допоможе CBD
Життя 22616
-
Tax Gap, 17 млрд грн ПДВ і перевірки по-новому – інтерв’ю з головою Податкової служби
Бізнес 1926
-
ДПС запустила автоматичне стягнення податкового боргу "кнопочкою"
Фінанси 1701
