Попередження від зловживань каналами Інтерполу. Превентивні запити
Існуюча система ICPO не має технічної можливості для автоматичного аналізу всієї релевантної інформації, яка записується в базі даних організації та її фільтрації на предмет зловживань
Останні новини у засобах масової інформації про затримання публічно відомих осіб або їх розшук за допомогою системи Інтерполу, дають зрозуміти, що випадки зловживань системою розсилок продовжує невпинно зростати. Антидемократичні країни продовжують використовувати систему Інтерполу для політично вмотивованих або військових переслідувань.
Існуюча система аналізу та контролю що існує в організації не має технічної можливості для автоматичного аналізу та фільтрації всієї релевантної інформації на предмет зловживань для подальшого блокування таких запитів.
Тому, якщо ви маєте обґрунтовані очікування, що повідомлення Інтерполу може бути випущено щодо вас в найближчому майбутньому, або у вас є всі підстави стверджувати про те, що такі дії не будуть відповідати правилам Інтерполу , варто не зволікати зі зверненням до Комісії з контролю за файлами Інтерполу з превентивним запитом.
Превентивні запити направлені на блокування будь-якої обробки інформації в файлах Інтерполу, що надходять від національних органів.
Хоча детально процедура розгляду і подачі превентивних запитів або як її називають «preliminate appeal» не виокремлено в нормативних актах організації, втім, загальний контекст існуючих правил дозволяє нам говорити про те, що даний механізм має місце.
Положення статті 128 Параграфу ІІІ Правил Інтерполу з обробки даних, котра має назву «examination procedure», резюмує нам, що дані, апріорі, вважаються точними та актуальними, коли записуються Національним центральним центром Бюро до інформаційної системи INTERPOL.
Втім, у разі, якщо виникає сумнів щодо дотримання умови обробки даних, включаючи випадки де дані були оброблені Національним центральним бюро, Генеральний секретаріат консультується з Національним центральним бюро, для того, щоб отримати роз'яснення або додаткові дані, що можуть зняти всі сумніви.
Генеральний секретаріат вживає будь-яких інших відповідних заходів для того, щоб забезпечити фактичне виконання цих умов.
Абстрактність даної норми не дозволяє нам говорити про конкретні дії, які може вчинити Генеральний секретаріат, за яких умов та на якому етапі.
Однак, у звіті Комісії по контролю за файлами Інтерполу за 2016 рік згадується про механізм використання так званих превентивних запитів. Зокрема у 12 пункті звіту Комісія вказує на те, що превентивні запити спрямовані на блокування будь-якої обробки даних у файлах INTERPOL, що надсилаються національними органами влади, щодо співпраці через канали INTERPOL.
Не менш важливе положення ст. 28 (2) (с) Статуту Комісії з контролю за файлами Інтерполу яке говорить нам про відсутність будь-яких обмежень у Генерального секретаріату від дій щодо блокування, видалення чи коригування даних в Інформаційній системі відповідно.
Тому, за існуючої системи, подання превентивного запиту є чи не найкращим запобіжником до потенційних зловживань правоохоронних органів системою Інтерполу.
Досвід показує, що на превентивний запит Комісія реагує досить швидко, та автоматично передає превентивний запит в бюро юрисконсульта Комісії, а також в Генеральний секретаріат Інтерполу для подальшого аналізу.
Додатковим бонусом превентивного запиту є те, що правоохоронним органам не вдасться таємно від вас внести дані щодо вашого розшуку, оскільки Комісія невідкладно поінформує вас про поданий запит.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 200
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8110
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3664
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3138
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2729
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2573