Попередження від зловживань каналами Інтерполу. Превентивні запити
Існуюча система ICPO не має технічної можливості для автоматичного аналізу всієї релевантної інформації, яка записується в базі даних організації та її фільтрації на предмет зловживань
Останні новини у засобах масової інформації про затримання публічно відомих осіб або їх розшук за допомогою системи Інтерполу, дають зрозуміти, що випадки зловживань системою розсилок продовжує невпинно зростати. Антидемократичні країни продовжують використовувати систему Інтерполу для політично вмотивованих або військових переслідувань.
Існуюча система аналізу та контролю що існує в організації не має технічної можливості для автоматичного аналізу та фільтрації всієї релевантної інформації на предмет зловживань для подальшого блокування таких запитів.
Тому, якщо ви маєте обґрунтовані очікування, що повідомлення Інтерполу може бути випущено щодо вас в найближчому майбутньому, або у вас є всі підстави стверджувати про те, що такі дії не будуть відповідати правилам Інтерполу , варто не зволікати зі зверненням до Комісії з контролю за файлами Інтерполу з превентивним запитом.
Превентивні запити направлені на блокування будь-якої обробки інформації в файлах Інтерполу, що надходять від національних органів.
Хоча детально процедура розгляду і подачі превентивних запитів або як її називають «preliminate appeal» не виокремлено в нормативних актах організації, втім, загальний контекст існуючих правил дозволяє нам говорити про те, що даний механізм має місце.
Положення статті 128 Параграфу ІІІ Правил Інтерполу з обробки даних, котра має назву «examination procedure», резюмує нам, що дані, апріорі, вважаються точними та актуальними, коли записуються Національним центральним центром Бюро до інформаційної системи INTERPOL.
Втім, у разі, якщо виникає сумнів щодо дотримання умови обробки даних, включаючи випадки де дані були оброблені Національним центральним бюро, Генеральний секретаріат консультується з Національним центральним бюро, для того, щоб отримати роз'яснення або додаткові дані, що можуть зняти всі сумніви.
Генеральний секретаріат вживає будь-яких інших відповідних заходів для того, щоб забезпечити фактичне виконання цих умов.
Абстрактність даної норми не дозволяє нам говорити про конкретні дії, які може вчинити Генеральний секретаріат, за яких умов та на якому етапі.
Однак, у звіті Комісії по контролю за файлами Інтерполу за 2016 рік згадується про механізм використання так званих превентивних запитів. Зокрема у 12 пункті звіту Комісія вказує на те, що превентивні запити спрямовані на блокування будь-якої обробки даних у файлах INTERPOL, що надсилаються національними органами влади, щодо співпраці через канали INTERPOL.
Не менш важливе положення ст. 28 (2) (с) Статуту Комісії з контролю за файлами Інтерполу яке говорить нам про відсутність будь-яких обмежень у Генерального секретаріату від дій щодо блокування, видалення чи коригування даних в Інформаційній системі відповідно.
Тому, за існуючої системи, подання превентивного запиту є чи не найкращим запобіжником до потенційних зловживань правоохоронних органів системою Інтерполу.
Досвід показує, що на превентивний запит Комісія реагує досить швидко, та автоматично передає превентивний запит в бюро юрисконсульта Комісії, а також в Генеральний секретаріат Інтерполу для подальшого аналізу.
Додатковим бонусом превентивного запиту є те, що правоохоронним органам не вдасться таємно від вас внести дані щодо вашого розшуку, оскільки Комісія невідкладно поінформує вас про поданий запит.
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський вчора о 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко вчора о 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 11.07.2025 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
-
Американці отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів в Одесі
Бізнес 8245
-
Як почати день так, щоб усе встигати: робоча формула перших 30 хвилин
Життя 6337
-
50 000 грн при народженні та 7000 грн щомісяця: уряд схвалив нову підтримку родин з дітьми
Фінанси 4431
-
Бути собою чи грати на публіку: чи варто ділитися своєю вразливістю в Instagram
Життя 3152
-
"Я реально дивлюсь на речі, а не прикалуюсь". Інтерв’ю з Тимофієм Миловановим
Бізнес 2684