Що робити?
На питання «Хто винен?» ми звикли відповідати із величезною регулярністю, тому в цьому тексті хочу пошукати відповідь на значно більш наріжне питання: «Що ж робити?». Що робити, аби виправити критичну ситуацію, яка склалася мало не в кожній царині життя на
На питання «Хтовинен?» ми звикли відповідати із величезною регулярністю, тому в цьому текстіхочу пошукати відповідь на значно більш наріжне питання: «Що ж робити?». Щоробити, аби виправити критичну ситуацію, яка склалася мало не в кожній цариніжиття нашої країни і її громадян.
Історіязавжди чесна. Вона, раз-по-раз, нам нагадує просту істину. Під час революції довлади приходять найбільш крикливі, безпринципні та демагогічні особи. Основнамета, яку вони ставлять перед собою - це сама влада та швидке особистезбагачення. Ніщо інше не цікавить. Всі процеси, що відбуваються, пущені насамоплив. Нерідко бувало так, що країни, в яких не вистачало сил швидко таправильно зреагувати на неадекватне керівництво державою просто зникали з маписвіту. Або на певний час, як Україна 1917 - 1920 років, або назавжди, якРимська імперія.
Щозараз повинні, підкреслюю, повинні зробити ми, як громадяни, для того, абивідвернути найбільш негативний сценарій для України?
Зосередитисьна Україні. Саме Україні, як би дивно це не звучало.
Якщовзяти суто економічний аспект - то ми маємо країну зі страшенним перекосом всторону експорту, при чому, в його найгіршому, сировинному варіанті, абсолютнонесприятливі умови для інвестицій, складну, корумповану систему оподаткування.
Внутрішнійринок практично відсутній.
Алесаме внутрішній ринок, зростання споживання всередині країни, дає можливість вижитидержаві в цих непростих умовах. Державні інвестиції в розвиток інфраструктурикраїни, створення найбільш сприятливих умов для нашого, українського інвестора,зниження податкового тиску на малий та середній бізнес створять додатковіробочі місця. Відкриваються нові вакансії - починається боротьба роботодавцівза робітників, а не навпаки, як це є сьогодні. Не вистачає робочих рук? Значитьвласник буде збільшувати зарплату та покращувати умови праці. Зросла кількістьробочих місць та рівень зарплат? Значить, збільшились відрахування в бюджет таПенсійний фонд, що дасть змогу піднятизарплати бюджетникам та збільшити розмір пенсій, збільшити фінансування армії.Коли у людей на руках з’являться додаткові кошти, тоді вони зможуть дозволитисобі більше витрачати.
Збільшенняпопиту потягне за собою збільшення виробництва. Коло замикається, циклпочинається на більш високому рівні. Це не утопія. Адже приклад країн, що зараздомінують у світі, переконливо доводить: орієнтація на внутрішній ринок, як нанабагато стабільніший в часи світових криз, а не на ризикований зовнішній, даєзмогу і по сьогоднішній день не боятись постійних загроз та викликів. Порівняйте, для прикладу, ВВП та розмірекспорту США. Зрозуміло, чому Америка може собі дозволити такі витрати назахист власної країни, що у будь-якого, навіть найбільш неадекватногодиктатора, одразу відпадає бажання вступати з ними в конфлікт.
Осьце і є одним з найголовніших завдань, поряд з багатьма іншими, що стоять заразперед громадянами та країною. Саме це треба робити сьогодні, аби побудуватиперспективне і успішне завтра.
Олександр Мирний, керівник Секретаріату партії ВО«Свобода»
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23615
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17416
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17387
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13837
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12029