США встановлює курс на зелений водень
Національна стратегія та дорожня карта з питань створення та використання зеленого водню призначені для широкого впровадження технологій зеленого водню в різних секторах та галузях
Інформаційний ресурс Департаменту енергетики США (DOE) повідомив про прийняття Національної стратегії та дорожньої карти з питань створення та використання зеленого водню. Цей план детально описує широкомасштабну програму популяризації енергетичних рішень на основі зеленого водню у різних галузях промисловості.
Головною метою цієї стратегії є декарбонізація виробництва та виробництво 10 мільйонів метричних тон зеленого водню до 2030 року, після чого обсяги продукції збільшаться до 20 мільйонів метричних тон на рік до 2040 року і до 50 мільйонів на рік до 2050 року. Амбітний план спрямований на зменшення викидів вуглецю в США на 10% до 2050 року порівняно з рівнем викидів у 2005 році.
Для підтримки імплементації стратегії, законопроєкт щодо інфраструктури, який підтримали як республіканці, так і демократи, виділено $9,5 млрд для фінансування проєктів зеленого водню. Ці кошти будуть переважно направлені на емісійно-інтенсивні галузі такі як виробництво сталі, вантажний транспорт та тривалий енергозберігаючий сектор, щоб зробити зелений водень доступнішим та ефективнішим для різних галузей економіки.
Стратегія відзначає значущість технології електролізу для виробництва зеленого водню та передбачає виділення $1 млрд на програми зеленого водню саме за допомогою технології електролізу. Ця програма має на меті поліпшити ефективність використання технології електролізу, підтримуючи повний ланцюг інновацій, включаючи дослідження, розробки, демонстрації, комерціалізацію та впровадження на ринок.
Департамент оцінює, що збільшення виробництва зеленого водню та інфраструктури може призвести до створення понад 100 000 нових прямих та непрямих робочих місць до 2030 року, яке надасть значний імпульс економіці.
Дорожня карта націлена на три ключових завдання стратегії: ідентифікацію високопродуктивних застосувань чистого водню, зменшення вартості виробництва чистого водню та створення регіональних мереж чистого водню. Департамент висуває на перший план важливість співпраці з різними зацікавленими сторонами, включаючи промисловість, академічні установи, дослідні лабораторії, місцеві співтовариства, спільноти, що займаються енергетикою та довкіллям, асоціації працівників галузі та інші стейкхолдери. Такий колабораційний підхід має на меті прискорити прогрес і сприяти розвитку ринку чистого водню.
Крім того, дорожня карта виокремлює податковий кредит на виробництво водню (PTC) як ключовий фактор мотивації. Закон про зменшення інфляції включає PTC, яка надає фінансові стимули до $3 за кілограм зеленого водню з продукції до 2032 року. Цей податковий кредит служить додатковою мотивацією для прискореного виробництва чистого водню.
Національна стратегія та дорожня карта з питань створення та використання зеленого водню призначені для широкого впровадження технологій зеленого водню в різних секторах. З алокацією фінансів, наголосом на співпраці та стимулюванням виробництва: стратегія має на меті продовження популяризації чистого водню, забезпечуючи достатнє зменшення вуглецевих викидів, що сприятиме економічному зростанню.
- Під час війни Disney та Sony отримали гроши від російської компанії Володимир Горковенко 00:02
- Від кризи до прориву: чи прокладе Україна шлях до технологічного лідерства? Єгор Осадчук вчора о 18:35
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко вчора о 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський вчора о 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко вчора о 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська вчора о 12:01
- Інноваційні технології: майбутнє енергетики для сталого розвитку Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Закон про народовладдя: як українці зможуть активно впливати на життя своїх громад Лариса Білозір 06.01.2025 21:38
- 10 помилок юристів при веденні соціальних мереж Тетяна Лежух 06.01.2025 14:48
- Податкові стимули для чистого водню: як США задають тренд і що варто врахувати Україні Олексій Гнатенко 06.01.2025 14:42
- Рашистська пропаганда отримала рекордне фінансування Володимир Горковенко 06.01.2025 13:51
- Про обмін чи повернення подарованого товару: в Україні та закордоном Світлана Приймак 06.01.2025 12:53
- Чи зможуть жінки подолати "скляну стелю" у сучасному світі? Галина Пустова 06.01.2025 11:50
- Другий шанс: як громадяни ЄС можуть завершити випробувальний термін у рідній країні Дмитро Зенкін 06.01.2025 11:01
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ 06.01.2025 07:30
-
Екснардепа Журжія зняли з потяга під час проходження кордону. Він подаватиме до суду
Бізнес 39371
-
Український бізнесмен планує відродити знамениту марку польських тракторів
Бізнес 12636
-
Велика Британія обігнала Німеччину і стала найбільшим ринком електромобілів у Європі
Бізнес 8598
-
РФ перенаправляє газові потоки: експорт російського ЗПГ до Європи бʼє рекорди
Бізнес 7853
-
Удар по бджільництву: в Україні померло до 25% бджіл у 2024 році
Бізнес 7756