Стимули для залучення приватних інвестицій у розвиток національної енергетики
Рамкова програма Світового банку Scaling up Renewable Energy Program є ініціативою, яка надає допомогу країнам, що розвиваються, у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики
Енергетичний перехід в країнах, що розвиваються, став однією з ключових тем, що обговорюються у світовій спільноті. Розширення доступу до надійних, безпечних та дешевих джерел енергії стало надзвичайно важливим завданням для міжнародної спільноти у зв'язку зі зростанням світової економіки та населення. У країнах, що розвиваються, забезпечення доступу до електроенергії має велике значення для економічного та соціального розвитку. Однак розвиток енергетики у таких країнах зустрічає багато викликів і перешкод.
Однією з головних перешкод, що стоять на шляху до успішного енергетичного переходу, є недостатня інфраструктура енергетики, яка знижує доступність енергії для широких верств населення. Для подолання цієї проблеми, потрібні значні інвестиції у розширення електромереж і розвиток транспортної інфраструктури, що забезпечують енергопостачання.
Однак, країни, що розвиваються, зазвичай не мають необхідних фінансових ресурсів для вирішення цих завдань. Звідси виникає необхідність у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики в цих країнах. Приватний сектор може внести значний вклад у розвиток енергетики, в тому числі відновлюваної енергетики, виробництва нових видів палива та енергозбереження.
Рамкова програма Світового банку «Розширення програми відновлюваної енергії» (Scaling up Renewable Energy Program – SREP) є ініціативою, яка надає допомогу країнам, що розвиваються, у залученні приватних інвестицій у розвиток енергетики. Програма була запущена у 2009 році та фокусується на розширенні доступності, безпечності та надійності відновлювальної енергії у країнах, що розвиваються.
Світовий Банк надає покроковий посібник із створення «доброчинного циклу», який сприятиме енергетичному переходу в країнах, що розвиваються, шляхом подолання перешкод і залучення приватних інвестицій. Кожен крок посилює наступний, створюючи результати, які створюють імпульс.
Крок 1. Починається з визначення урядом своїх зобов’язань щодо довгострокової декарбонізації та переходу на чисту енергію.
Крок 2: Встановлення сприятливих політик і правил, які створюють сприятливе середовище для операторів приватного сектора та інвесторів.
Крок 3: Створення надійних інституцій та комунальних підприємств із фінансуванням для оснащення міністерств, регуляторів і галузевих планувальників.
Перший, другий і третій кроки створюють імпульс і надсилають сильний сигнал міжнародним фінансистам про те, що ризики зменшено, що дозволяє надходити приватним інвестиціям.
Крок 4: Створення позитивного досвіду завдяки низці рентабельних енергетичних проєктів.
Крок 5: Забезпечення прозорих, конкурентних і передбачуваних процесів закупівель для залучення міжнародних інвесторів.
Крок 6: Використання позитивних результатів для зміцнення національної рішучості, підвищення інтересу споживачів і залучення ще більшої участі приватного сектору, оскільки цикл стає самозмінним. Успіх породжує успіх.
Супроводжує цю програму велика кількість партнерів з розвитку, зокрема Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Агентство США з міжнародного розвитку, Німецький банк розвитку, Європейський інвестиційний банк та відомства ООН з розвитку.
Ці партнери забезпечують значні інвестиції відновлюваної енергетики та допомагають країнам, що розвиваються, отримати необхідні знання та технології.
Основні цілі програми SREP полягають у підтримці розвитку відновлюваної енергетики, забезпеченні доступності до енергії та підтримці інфраструктури для відновлюваної енергії. Основні заходи охоплюють розвиток механізмів фінансування та інвестицій у проєкти з відновлюваної енергетики, розробку загальних стратегій та політик щодо відновлюваної енергетики, а також налагодження соціально-економічного діалогу з метою ширшого залучення громадськості до процесу розбудови відновлюваної енергетики.
Іншою важливою ініціативою, що спрямована на розвиток енергетики у країнах, що розвиваються, є Програма Світового банку з залучення приватного сектору до проєктів «Енергетичної ефективності та відновлюваної енергії по ринковим умовам» (Energy Efficiency and Renewable Energy Market – EEREM).
Ця програма надає можливість приватному сектору вкладати кошти у проєкти з відновлюваної енергетики, що знижують витрати на енергопостачання та зменшують вплив на довкілля.
Однак, успіх енергетичного переходу в країнах, що розвиваються, залежить не тільки від програм інвестицій та допомоги, у тому числі міжнародної, але й від ефективності державної політики, дієвого впровадження соціальних та економічних реформ, що підвищуватимуть ефективність та конкурентоспроможність відновлюваної енергетики в цих країнах. Такі реформи мають полягати у поліпшенні клімату для бізнесу, створенні нових ринків для відновлюваної енергетики і підвищенні довіри в ці ринки.
Отже, енергетичний перехід в країнах, що розвиваються, є важливим завданням, яке вимагає комплексного підходу та спільних зусиль від урядів, приватного сектору та партнерів з розвитку. Застосування відновлюваної енергетики, збільшення масштабів доступності та зниження виробництва електроенергії на вугіллі в країнах, що розвиваються, приведе до покращення якості життя населення, зменшення забруднення довкілля та підвищення економічного потенціалу цих країн.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10062
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 8750
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 8197
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5251
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4304