Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.06.2015 10:21
Фактор перемоги: чи мають стратегію інформаційні війська України?
З 23 лютого в Україні офіційно з’явилася так звана «інформаційна армія». В день колишнього «радянського захисника Вітчизни» Міністерство інформаційної політики оголосило про набір до цього екзотичного роду військ. Був запущений відповідний веб-ресурс, який
З 23 лютого в Україні офіційно з’явилася так звана «інформаційна армія». В день колишнього «радянського захисника Вітчизни» Міністерство інформаційної політики оголосило про набір до цього екзотичного роду військ. Був запущений відповідний веб-ресурс, який проголошував важливість «інформаційного фронту» в контексті ведення Росією «гібридної війни» проти нашої держави.
Однак інформаційні війська, як і будь-які інші, не можуть діяти без відповідних стратегічних пріоритетів. Для чого саме вони створені? Яка їх стратегічна мета? Поняття «інформаційного фронту» досить широке – починаючи від міжнародних інформаційних потоків і закінчуючи плітками бабусь на лавках біля під’їздів… Яке охоплення «лінії фронту»? Які напрями є першочерговими? Можна заперечити, що відповідь на ці питання становить таємницю… І досить швидко переконатися в тому, що це не так. Інформаційні стратегії усіх країн публічно оголошуються, а відповідні нормативні документи знаходяться у відкритому доступі. Звісно, жоден з них не розкриває прийомів та засобів ведення конкретної інформаційної кампанії, але кожен з них дає уявлення про поточний рівень розуміння проблем інформаційної безпеки політичною та військовою елітою держави. Ба більше, свого часу українська влада відверто «злизала» інформаційну стратегію Російської Федерації, бездумно видавши її за свою власну…
Стратегія військових дій закладає фундамент, загальні напрями практичних кроків. Зрештою, на фронті, навіть на інформаційному, необхідне розуміння того, в якому стратегічному напрямку треба завдавати удару. Поки що скидається на те, що такого напряму не знає не те що громадськість (яка за умов сучасного доступу до інформації знаходиться ледь не на передовій), але й вітчизняні «інформаційні генерали». Адже навіть якщо взяти відносно невеликий за масштабами сегмент сучасного українського «інформаційного фронту» – проведення антитерористичної операції, з сумом доведеться констатувати, що основа основ, Закон України «Про боротьбу з тероризмом», дає рівно нульове розуміння напрямків інформування громадян про такі операції.
Поки влада рапортує про начебто вагомі та гучні успіхи на шляху протидії російській пропагандистській машині, виникає дедалі більше запитань з приводу природи цих самих успіхів.
Медіа-висвітлення антитерористичної операції на Сході України залишається фрагментарним і безсистемним. Події подаються розрізнено і, на превеликий жаль, не формують цілісної картини ситуації у аудиторії Досить згадати лише один недавній факт, коли інформація про вихід українських військ з останнього «котла», яку подавав Генштаб відверто суперечила інформації Міністерства оборони... При чому йдеться не просто про довільну картину, а саме про ту, яка вписується в рамки національного інтересу держави у цій нелегкій боротьбі проти зовнішнього агресора і його внутрішніх посібників. Саме створення і підтримка у громадській свідомості такого образу і є найбільш важливим показником ефективності інформаційної боротьби.
Перемога у війнах ХХІ століття означає не тільки воєнне домінування над супротивником – інформаційна складова конфлікту часто набагато важливіша за винятково військові перемоги. Тому ситуація, коли громадськість змушена самотужки розбиратися у воєнно-інформаційному хаосі, є радше аномальною, аніж звичною.
Єдиним шляхом переходу від хаосу до порядку є належне унормування стратегічних напрямів інформаційної боротьби і забезпечення інформаційної безпеки держави, починаючи з найактуальніших на сьогодні напрямків – антитерористичної операції на Донбасі…
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
Топ за тиждень
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 603
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 277
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 206
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 139
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви 96
Популярне
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17964
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 17568
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12252
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11622
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
6580
Контакти
E-mail: [email protected]