Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

14.01.2018 00:39
Опіка та піклування. Порядок встановлення та призначення
Інколи в житті виникають ситуації коли є необхідність встановити опіку або піклування над малолітніми чи неповнолітніми особами, або особами за станом здоров’я які не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки. В таких випадках для род

Опіка тапіклування - встановлюється над повнолітньою особою, яка за станомздоров'я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки, длязабезпечення захисту особистих немайнових і майнових прав та інтересів цієїповнолітньої особи.
Опіка - встановлюється над повнолітньою особою у тому випадку, якщо за рішенням суду вона була визнана недієздатною (внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатнаусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними).
Над фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, встановлюєтьсяпіклування (суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вонастраждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатністьусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо вона зловживаєспиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартнимиіграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона зазаконом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище).
Опіка - встановлюється над неповнолітньою особою з метою захистуособистих і майнових прав та інтересів осіб, які не досягли 14 років (малолітніособи), та осіб віком від 14 до 18 років (неповнолітні особи), які внаслідоксмерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з іншихпричин залишились без батьківського піклування. У випадку встановлення опікиабо піклування над малолітніми або неповнолітніми особами головною функцією єзабезпечення належного виховання та захист їх особистих немайнових і майновихправ та інтересів.
Встановлення опіки або піклування над дитиною відбуваєтьсяу випадку якщо: батьки померли; невідомі, визнані в судовому порядкубезвісно відсутніми або померлими; позбавлені судом батьківських прав абоприйнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно відтого, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ниминебезпечне для життя дитини, визнані у встановленому порядку недієздатними абообмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають натривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи надержавному утриманні в будинках-інтернатах), понад шість місяців не можутьзайматись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий часза скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди 1 II групи) тощо), понад шістьмісяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі вїї вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги татурботи, підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено відповідними актами,складеними органами внутрішніх справ, відмовились від дітей в установленомузаконом порядку, виїхали на постійне місце проживання або на постійне місцероботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні, перебувають підслідством.Встановлення опіки тапіклування здійснюється уповноваженими державою органами. Органами опіки тапіклування є районні, районні в містах державні адміністрації, виконавчі органиміських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
Топ за тиждень
Популярне
-
Як уберегти себе та свою тварину від сказу. Ветеринарна лікарка та імунологиня – простими словами
14237
-
Чому Росія не готова воювати вічно, що б там не говорив Мединський
Думка 12183
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
8893
-
На Тайвані зупинили останній атомний енергоблок
Бізнес 7531
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 4856
Контакти
E-mail: [email protected]