ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям
ТЦК мають надавати соціальні послуги військовослужбовцям та членам їх сімей, а стягненям штрафів за порушення військового законодавства повинна займатись виконавча служба.
Жахливі відео на яких працівники територіальних центрів затягують в бусіки чоловіків, що чинять відчайдушний опір, а юрба волає про допомогу заполонила інтернет-простір. Повний треш, беззаконня… – як тільки не називають ці дії представників військової влади журналісти, блогери та всі хто співчуває жертвам свавілля.
Настрої підігрівають російські пропагандисти та симпатики кремлівських керманичів. Приховані агенти та провокатори підбурюють малоосвічені, заражені радянською пропагандою, схильні до емоційного сприйняття дійсності групи населення до вираження свого незадоволення у різних видах.
Насправді ТЦК це не радянські військкомати, а Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. ТЦК це орган військового управління України, що веде військовий облік, здійснює мобілізацію військовозобов'язаних та надає соціальну допомогу військовослужбовцям та їх сім’ям. Починаючи з 2022 року ТЦК повністю замінили собою колишню систему військових комісаріатів.
На жаль досі в ТЦК за інерцією продовжується практика виконання вказівок щодо комплектації частин за старими підходами. Що і доводиться споглядати пересічним громадянам. В той час величезна робота яка проводиться щодо підтримки сімей військовослужбовців залишається непомітною.
Вихід з ситуації є і він дієвий, ба більше апробований. Всі громадяни, наголошую всі, мають стояти на військовому обліку. Зробити це можна і потрібно дуже просто і бистро. Всі хто народився, одружився і помер внесені до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Цей реєстр має законектитись з відповідними реєстрами Дія та Резерв+, а вони в свою чергу між собою. А користувач цієї послуги повинен додати до свого профілю необхідні документи.
Також до цього ресурсу мають доєднатись і відповідні електронні медичні реєстри.
Наступний крок. Проведення ТЦК постійного навчання починаючи з Базової військової підготовки, а також інших специфічних та поглиблених курсів. Інформація про такі курси має надходити клієнтам сервісу постійно. Кожен хто вже пройшов БЗВП, або хто бажає пройти таке навчання з’являється до відповідних державних та приватних центрів, сам з друзями, або зі своєю собакою тощо і проходить таке навчання.
Готові і охочі проходити військову службу з’являються до ТЦК або до рекрутингових центрів корпусів (бригад), можливо зі своїм екіпіруванням (яке перевіряється на відповідність), своєю собакою, дроном, зброєю (отриманими на підприємстві, від волонтерів тощо) або повністю озброюється та екіпірується і відправляється до відповідного підрозділу.
Однак ТЦК не повинні усуватись від роботи з таким вже призваним на військову службу військовослужбовцем. Побратими, які повернулись з фронту і проходять службу в ТЦК повинні піклуватись про сім’ю воїна так, щоб в нього не було потреби хвилюватись за та чи отримали ліки старенькі батьки або як навчається син та донька школярики. Водночас і що є дуже важливим, особисто він повинен мати можливість покращити свою військову підготовку, пройти курси, отримати нові знання та навички безпосередньо в центрі який діє в ТЦК.
В цьому контексті слід наголосити на тому, що, по-перше, бойова бригада повинна виконувати свою головну функцію здійснювати бойові дії, тримати оборону, відновлювати територіальну цілісність держави. І, по-друге, військовослужбовці які здійснюють адміністративні функції на пункті постійної дислокації бригади (частини) у тісній співпраці з ТЦК мають проводити всі необхідні заходи для відновлення та підвищення боєздатності бригади, в цілому, і кожного військовослужбовця, зокрема.
Ще декілька слів стосовно призову на військову службу. За наявності технічних засобів в цифровій державі кожен хто має виконувати громадянський обов'язок, повинні мати таку можливість. А в разі вчинення порушень у сфері військового обліку притягатись до відповідальності. Механізм має бути такий самий як фіксація перевищення швидкості камерами які встановлені біля доріг.
Накладення штрафів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення має відбуватись в автоматичному режимі. За необхідності внесення змін до законодавства, це має бути зроблено в найкоротші терміни. Сплата штрафу розмір якого буде збільшуватися вдвічі через невиконання протягом місяця. А потім, якщо наступного місяця порушник знову порушив приписи законодавства, штраф накладається знову. Таких штрафів може бути стільки скільки місяців порушник не буде усувати порушення. І на всі несплати буде накладатись пеня. Доцільно всі ці кошти спрямовувати на підвищення боєздатності української армії. Надання сервісної допомоги службових осіб виконавчої служби Міністерства юстиції підштовхнуть порушника до повернення в правове поле та виконання своїх зобов’язань, що виникли через його протиправні дії, стане ефективним важелем для протидії правопорушенням. А ТЦК матимуть можливість ефективно виконувати свою соціальну функцію.
Українська держава завжди славилась своїми козацькими традиціями. Козацький дух, козацька наснага, козацька сила – основа перемоги над ворогом. Громадянин – озброєний воїн, кожна козацька родина – озброєний підрозділ українського війська. За таких умов український народ вже ніколи не опиниться в ярмі.
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 24.04.2025 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 24.04.2025 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 24.04.2025 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 24.04.2025 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 438
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 126
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 111
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 99
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 98
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8587
-
У Польщі зірвали спробу повернення російських дискаунтерів
Бізнес 7271
-
"Неможливо забути, що цукерка солодка". Репортаж з ребцентру для залежних, де лікуються військові
4429
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4149
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3343