До проблеми "проффесійності"
У своїй книзі «Вийшов хеджер з туману» Бартон Біггс влучно висловився стостовно інвестиційної статегії індивідуальних інвесторів: «Громадяни з тверезим розумом не допускають думки про те, щоб укласти грошове парі на своє змагання з професійними спортсмен
У своїй книзі «Вийшов хеджер з туману» Бартон Біггсвлучно висловився стостовно інвестиційної статегії індивідуальнихінвесторів: «Громадяни з тверезимрозумом не допускають думки про те, щоб укласти грошове парі на своє змагання зпрофесійними спортсменами або грати на гроші в карти проти професійнихкартярів. Чому ж ця думка повинна приходити в голову по відношенню до роботи нафінансових ринках?». В Україні має місце зворотня тенденція, коли індивідуальніінвестори, торгуючи цінними паперами, заробляють більше, чим професійніуправителі. Та і сон у них здоровіший.
Все було би смішно,якби не було так сумно. Якось топ-менеджер однієї із вітчизняних венчурних КУА(в управлінні якої знаходиться більше 100 млн. грн.) в приватній розмовізапитав мене, чиможе бути банк саморегулівною організацією на фондовому ринку. Управляючи чужими коштами на суму більше 100 млн. грн, ця людина на знала елементарних речей. Все тому, що не пройшла шлях від рядового працівника КУА до топа, а буда призначена одразу топ-менеджером.
Кожен із нас навряд чи довірить своє здоров`я медику дилетанту. Чому ж ми іноді довіряємо своїфінанси недолугим професіоналам, які «просаджують активи ІСІ» за день на 30%або демонструють -80% за два роки управління. Останні ще полюбляють регулярнотелефонувати інвесторам, щоб запросити на загальні збори акціонерів КІФ, якініяк не можуть відбутись через неявкуакціонерів.
Зрозуміло, що професійністьперсоналу професійних учасників фондового ринку обумовлюється йогокваліфікацією. З цією метою законодавство встановлює ряд вимог до працівників, що передбачаютьвідповідне навчання та атестацію спеціалістів. Хоча солідний досвід може дати лишепрактична діяльність. Як тут не процитувати Положення НКЦПФР: «Атестаціяфахівців, які мають наміри займатися професійною діяльністю на ринку ціннихпаперів, провадиться з метою забезпечення сумлінного і професійного виконанняними своїх обов’язків перед учасниками ринку цінних паперів, інкаше їм потрібен буде витяг про відсутність справи про банкрутствоДля атестаціїфахівців створюються екзаменаційні комісії, які проводять кваліфікаційні іспитиз кожної спеціалізації. У разі успішного складання кваліфікаційного іспитуфахівцю видається кваліфікаційне посвідчення з відповідної спеціалізації.
Професійні знання інавики спеціалістів підтверджуються шляхом складання відповідногокваліфікаційного іспиту. У разі необхідності екзаменаційна комісія може такожпроводити додаткову співбесіду з фахівцями. Враховуючи специфіку діяльності нафондовому ринку, встановлення етичних норм і правил, їх законодавче регулюваннята постійне вдосконалення є надзвичайно актуальним для вітчизняного фондовогоринку. Крім професійних навиків, фахівці повинні мати високий рівеньморальності, що є необхідною умовою для здійснення ними діяльності.
На даному етапірозвитку фондового ринку додаткова співбесіда з фахівцями, що отримуютьвідповідний сертифікат, є звичайною формальністю, для не проходження якої щетреба мати особливий талант. В цьому автор черговий раз переконався,продовжуючи термін дії свого сертифікату на управління активами інституційнихінвесторів. Якщо Ваш папуга знає слова венчур, ісі, диверсифікація, то вінтакож має всі шанси отримати сертифікат фахівця з управління активами.
Відносно ліберальнівимоги до професійності спеціалістів були потрібні в період гострої нестачіфахівців-фондовиків, коли профучасники буквально переманювали у конкурентівфахівців. А, можливо, співбесіда зфахівцями повинна стати своєрідним тестом на морально-етичну придатністьфахівця до здійснення професійної діяльності на фондовому ринку? Наприклад, закордоном питання етичної придатності фахівців в окремих сферах діяльності єнадзвичайно актуальними. І знов про США. Там перед допуском до юридичноїпрактики необхідно пройти процедуру перевірки особистих якостей претендента тайого придатності до професії. При цьому особисті якості позначені терміном,який дослівно можна перекласти як «добрий моральний характер». За відсутності такого кандидату в юристи можебути відмовлено в праві на зайняття юридичною практикою. Адже вморально-етичному відношенні представники різних професій є перш за все людьми,які мають моральне зобов’язання перед суспільством, професією та собою. Якправники, так і фахівці фондового ринку мають підтримувати високий професійнийімідж професії, сприяти захисту суспільних інтересів. Саме тому нагальною єнеобхідність вдосконалення правил «допуску» фахівців на фондовий ринок.
Адже на даний час вУкраїні існує більше тисячі сертифікованих фахівців за кожним напрямкомдіяльності (управління активами, торгівля цінними паперами та ін.). Такоїкількості більш ніж достатньо для країни, в якій, по суті, немає фондового ринку. Можливо, пора мінятиправила допуску фахівців на фондовий ринок. Можливо, тоді глобальна мережа Інтернетне буде рясніти оголошеннями на кшталт: «Віддам сертифікат з управлінняактивами в оренду, термін дії до 2012 року», «Здам в оренду свої трисертифікати».
Перепечатка данного материала разрешена исключительно соссылкой на сайтЮридической консалтинговой компании«САЛЕКС» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/dogovirne-pravo
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9761
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5019
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4516
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801 -
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 2463