Як українцю обрати кредитну картку – чотири поради банкіра
Гроші людям завжди потрібні на різні потреби, але влітку – особливо. Потрібно встигнути відпочити, відновитися і зарядитися новими силами.
У воєнних умовах для українців це непросте завдання, але все одно важливе. Багато хто місяцями відкладає гроші на відпустку, але накопичень вистачає не завжди, тому кредитні картки часто стають важливою підмогою або підстраховкою у дорогу про всяк випадок.
Щоб кредитка повною мірою виконувала свою функцію і не провокувала серйозних переплат, людині важливо правильно обрати кредитну програму. Не можна підмахувати договір, не вчитуючись у нюанси і не вивчаючи тарифи, всі пільгові пропозиції з бонусами. Розмір кредитного ліміту – не єдине, що потрібно знати, підписуючи угоду з банком.
Постарався скласти оптимальний чек-лист для тих, хто зараз обирає кредитну картку. На що звертати увагу при виборі програми – чотири поради банкіра.
Перше: процентна ставка + комісії (тарифи), які потрібно вивчати в комплексі. Не тільки прорахувавши подальші виплати на кредитному калькуляторі банківського сайту, а глибше.
Може здатися, що вартість карткового кредиту вища, ніж готівкового споживчого на купівлю путівки/абонемента в спортклуб або будь-якого товару. Але важливо пам'ятати, що під час споживчого кредиту у фінансовій компанії ви оплачуєте весь його обсяг (відсоткова ставка нараховується на всю суму), а за кредиткою платитимете тільки за ту суму, що фактично витратили. До того ж платити почнете не одразу, а з відстрочкою – більшість банків спочатку надає пільговий період.
Важливо звернути увагу на стандартні тарифи кредитної картки. Отримання готівки у банкоматі та грошові перекази/оплати будуть дорожчими, ніж за дебетовою карткою. Обнал у принципі не найкраща історія для кредитки. Нею набагато вигідніше розплачуватися за товари і послуги. Якщо правильно оберете програму, то зможете отримати потрібні саме вам знижки/пільги або кешбек. Наприклад, якщо кошти потрібні для спортивних товарів чи секцій, то варто обрати під це відповідну програму і отримати додаткові бонуси.
Принагідно потрібно звертати увагу і на поточні оплати – за мобілку, інтернет, комуналку, страховку. Чимало банків не стягують за них комісії під час розрахунків у мобільних застосунках, але є й ті, хто візьме 1-1,5% суми. Не варто переплачувати зайве.
Друге: пільговий період та інші плюшки. Пільговий або грейс-період – це час, упродовж якого банк не нараховує відсоткову ставку та комісії. Період безкоштовного користування. Якщо регулярно в нього вкладатися, то можна користуватися грошима безоплатно, отримуючи лише бонуси та кешбеки. Найчастіше грейс-період зараз становить 2 місяці, але є пропозиції і до 120 днів. Тож варто уважно вивчати програми і обрати найкращу пропозицію. А також бонуси, які можуть нараховуватися банком при оплатах різних товарів/послуг у його компаній-партнерів.
Третє: кешбеки або знижки. Тільки на перший погляд здається, що розміри кешбеку або знижки невеликі. До стандартних 1-2% вартості товару/послуги багато хто вже звик, і ними нікого не здивуєш. Але не можна забувати про партнерський кешбек від різних компаній, адже він може досягати 20%. Причому на потрібний саме вам товар або послугу. Тому не зайве одразу навести всі довідки і не забувати на початку кожного місяця обирати потрібну категорію в розділі кешбеку. Банки постійно працюють над розширенням партнерських програм, тому кешбеків або знижок ставатиме тільки більше.
Четверте: хороша кредитна історія та помилки в документах. Завжди про всяк випадок варто перевіряти свою кредитну історію, яку збирають українські кредитні бюро, що інформують банки (зазвичай перевірка власної історії безкоштовна). Не достатньо розрахуватися за всіма кредитами, варто також переконатися, що дані оновилися в Бюро кредитних історій, і у вашому досьє є вся інформація про виплати. Буває, що фінустанови подають ці відомості із запізненням і людям доводиться наполягти на подачі всіх даних. Хороша історія сильно підвищує шанси на відкриття кредитного ліміту.
Також дуже важливо стежити за відсутністю помилок у документах: паспорт не повинен бути прострочений за віком, а може, його треба взагалі переоформити, якщо вийшли заміж і взяли прізвище чоловіка. Усе це дрібні нюанси, але фінансисти суворо стежать за такими питаннями, і можуть запідозрити шахрайські дії у випадку з простим недоглядом людини. Тож краще все перевірити ще раз перед походом у банк, щоб потім не розчаруватися.
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 600
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 266
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 199
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 138
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики 101
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17954
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 16018
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12049
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11582
-
"Ніде в Україні не бачив таких цифр". У Києві виявили рекордну кількість перевантажених фур
Бізнес 7718