Відкритий лист ВККА та керівництву САУ
Відкритий лист Вищій кваліфікаційній комісії адвокатури та керівництву Спілки адвокатів України.
Шановні пані й панове!
Нещодавно набрав чинності Закон України «Про адвокатуру т адвокатську діяльність». Я особисто був послідовним противником зміни закону про адвокатуру, оскільки вважав і вважаю, що старий закон відійшов в історію, так і не реалізувавши свій потенціал.
Однак зараз маємо новий закон, не позбавлений недоліків, однак цілком здатний врегулювати як належне здійснення нашої професійної діяльності, так і адвокатське самоврядування.
Нашим професійним обов’язком є забезпечення належної реалізації норм нового закону.
Тому дуже дивними виглядають спроби деяких колег почати життя за новим законом з його прямого порушення.
Відповідно до Перехідних положень ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» , не пізніше шістдесяти днів з дня набрання чинності цим Законом в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві, місті Севастополі проводяться установчі конференції адвокатів регіону.
Участь в установчій конференції адвокатів регіону беруть адвокати, які одержали свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відповідного регіону, створеної до набрання чинності цим Законом.
22 серпня я інформував ВККА про наявність в Інтернеті інформації про плани проведення установчих конференцій всуперечі закону за так званим «квотним представництвом».
З відповіді на мою телеграму, опублікованій на сайті ВККА, мене і громадськість було повідомлено, що ВККА не відомо «про збори по виборам делегатів для участі в установчих конференціях».
Відповідно до п. 11 «Порядку скликання, підготовки та проведення установчих конференцій адвокатів регіону (в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі) та установчого з’їзду адвокатів України», схваленого Рішенням ВККА № VІ/17-878 від 10.08.2012р., кожен адвокат, внесений в Єдиний реєстр адвокатів України, якщо він у встановленому порядку не виключений з нього, має право особисто приймати участь в установчій конференції регіону.
У листі ВККА зазначено, що «з відомостей, які надходили з регіональних КДКА, маємо дані про виконання п.5 Перехідних положень до Закону та відповідних рішень ВККА з цього приводу, які мають забезпечити виконання приписів Закону щодо забезпечення участі в установчих конференціях всіх адвокатів, які отримали свідоцтва в КДКА відповідного регіону».
Однак 26 серпня 2012 року в Інтернеті було опубліковано інформацію Прес-служби Закарпатського відділення Спілки адвокатів України, де повідомляється, що
«31 серпня цього року на спільне засідання Закарпатської обласної КДКА буде внесено проект рішення, розроблений адвокатами, членами Закарпатської КДКА Немешом П.Ф., Батрином В.В., Фазекошем О.А. та Кошелею В.В. У цьому проекті рішення передбачається 13 жовтня цього року провести у місті Ужгороді установчу конференцію адвокатів Закарпатської області, перед нею провівши загальні збори адвокатів у містах і районах Закарпаття, затвердити квоти представництва від них на установчу конференцію. Планується створити оргкомітет по проведенню установчої конференції, головою якого обрати Віталія Батрина...»
Отже, не дивлячись на вимоги закону, рішення і запевнення ВККА, адвокатів таки намагаються позбавити права і можливості взяти безпосередню участь в установчих конференціях.
Прошу Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури при Кабінеті Міністрів України та керівництво Спілки адвокатів України терміново дати оцінку наведеним вище фактам.
Зокрема проінформувати, якою буде позиція ВККА, як органу, зобов’язаного згідно закону здійснювати організаційно-технічне забезпечення проведення установчого з'їзду адвокатів, стосовно реєстрації делегатів з’їзду, обраних конференціями, скликаними і проведеними з порушенням закону.
Окремо прошу керівництво Спілки адвокатів України прокоментувати висловлювання членів цієї поважної організації стосовно того, що «Спілка адвокатів України повинна відігравати домінуючу роль у формуванні нової вертикалі органів адвокатського самоврядування».
Наскільки за думкою керівництва Спілки адвокатів України терміни «домінування» і «вертикаль» відповідають принципам верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності, на яких відповідно до закону має здійснюватися адвокатська діяльність.
З повагою,
І.В. Головань,
адвокат
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 600
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 268
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 202
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 139
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики 101
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17956
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 16440
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12085
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11594
-
"Ніде в Україні не бачив таких цифр". У Києві виявили рекордну кількість перевантажених фур
Бізнес 7762