Наслідки анулювання реєстрації платником єдиного податку
Скасувати реєстрацію платником єдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.
Скасувати реєстрацію платникомєдиного податку податківці можуть з підстав передбачених у Податковому кодексі.Такими підставами можуть бути: перевищення граничного обсягу доходупередбаченого для певної групи платників єдиного податку, перебування утрудових відносинах з платником податку працівників, кількість яких перевищуєвстановлені ліміти, здійснення видів діяльності, які не можуть здійснюватисяпевною групою платників єдиного податку або взагалі, видів діяльності при якихзастосування спрощеної системи оподаткування неможливе. Крім того, платникєдиного податку може здійснювати лише діяльність, яка зазначена у реєстріплатників єдиного податку. У випадку, коли платник єдиного податку будездійснювати діяльність, яка не зазначена у реєстрі платників єдиного податку,це також буде підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку.
В податковому законодавствівідсутня норма, яка б чітко вказувала на строк протягом якого здійснюєтьсяповідомлення про анулювання реєстрації платником єдиного податку. Це в своючергу створює ситуацію, коли суб’єкт господарювання може офіційно вже неперебувати на спрощеній системі оподаткування, але продовжує вважати себеплатником єдиного податку. У такому випадку варто бути готовим до негативнихнаслідків, пов’язаних з відмінностями перебування на загальній та спрощенихсистемах оподаткування.
Одним з наслідків, який можеспіткати суб’єкта, щодо якого відбулося скасування реєстрації платником єдиногоподатку, є відповідальність за незастосування РРО при здійсненні розрахунків.Для суб’єктів, які перебувають на загальній системі оподаткування застосуванняРРО є обов’язковим при здійсненні готівкових розрахунків, тоді коли дляплатників єдиного податку існує вимога застосовувати РРО платникам 2 і 3 груп,обсяг доходу яких протягом року перевищує 1 млн. грн. та платниками 4 групи,щодо інших платників спрощеної системи оподаткування такої вимоги немає. Тому,суб’єкту, щодо якого було анульовано статус платника єдиного податку, вартовідразу після отримання інформації про анулювання припинити всі готівковірозрахунки до того моменту, поки він не почне використовувати РРО.
Ще одним наслідком, якийстосується лише платників єдиного податку, в яких обсяг обороту перевищував заостанній рік 1 млн. грн., буде їх обов’язок зареєструватися платником ПДВ. Увипадку, якщо платник податків не зареєструється платником ПДВ, то він все однозмушений буде сплачувати ПДВ, проте у нього буде відсутнє право на податковийкредит. Якщо ж суб’єкт не буде сплачувати ПДВ у встановлені строки, то йомудоведеться крім ПДВ, сплатити додатково ще й штрафні санкцій у розмірі 25 % відсуми податкового обов’язку.
Наступним наслідком скасуванняспрощеної системи оподаткування буде обов’язок сплачувати військовий збір,оскільки на відміну від платників єдиного податку, платники на загальнійсистемі оподаткування зобов’язані сплачувати військовий збір щорічно разом зПДФО. Проте, у зв’язку з тим, що по військовому збору немає окремої декларації,то за штрафні санкції у разі її неподання не варто хвилюватися.
При зміні спрощеної системиоподаткування на загальну платнику потрібно буде сплачувати з власних доходів ПДФО,тому для зменшення сум, які необхідно буде сплатити, потрібно заздалегідьпотурбуватися про наявність документів, які б підтверджувати витрати. У іншомуж випадку доведеться сплатити значну суму податків.
Для того, щоб мінімізуватинегативні наслідки скасування спрощеної системи оподаткування та можливісанкції необхідно регулярно перевіряти на сайті Державної фіскальної служби чиє Ви в реєстрі платників єдиного податку.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9761
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5019
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4516
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801 -
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 2463