Новели закону про посилення захисту права дитини на належне утримання
28.08.2018 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».
Які новели несе в собі вказаний закон, читайте далі.
1. Встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу за:
- невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини;
- умисне порушення дозволеного строку (не більше одного місяця) перебування дитини за межами України у разі самостійного вивезення дитини закордон;
- невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень.
2. Встановлено можливість підтвердження місця проживання дитини, для самостійного вивезення дитини за кордон, окрім рішення суду, висновком органу опіки та піклування (порядок отримання якого встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 620).
3. Розширено перелік заходів для відвідування яких дозволено самостійно вивозити дитину за кордон, а саме, окрім лікування, навчання та відпочинку, доповнено наступними заходами: участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей.
4. Зменшено сукупний розмір заборгованості по аліментам, у разі наявності якої, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вивезти дитину за кордон (раніше сукупний розмір заборгованості по аліментам складав понад шість місяців, тепер – понад чотири місяці).
5. Передбачена можливість того з батьків з ким не проживає дитина та який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертатися з рекомендованим листом до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України, та у разі не надання такої (нотаріально посвідченої) згоди у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
6. Встановлено, що діти мають право на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей (тобто такого, яке набуте за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів). Визначено, що частки у праві спільної сумісної власності на таке майно є рівними.
7. Розширено перелік обставин, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, зокрема, до таких обставин також віднесено: наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав.
8. Встановлено, що мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину - розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (який може бути присуджений судом у разі достатності доходу платника аліментів).
9. Передбачено, що контроль за цільовим витрачанням аліментів буде здійснюватися органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів (планово) та позапланово (однак не більше одного разу на три місяці) за заявою платника аліментів (крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів).
10. Збільшено строк, за який, у передбачених законом випадках, аліменти можуть бути присуджені або стягнуті за виконавчим листом за минулий час, з трьох років – до десяти.
11. Встановлено, що дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо такі батьки не сплачували аліменти та у них існувала заборгованість по сплаті аліментів, що сукупно перевищує суму аліментів за три роки.
12. У спрощеному позовному провадженні відтепер розглядатимуться справи про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
13. Зобов’язано органи МВС України відмовляти особам, які внесені до Єдиного реєстру боржників, у перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу з метою його відчуження та повідомляти про факт звернення такої особи відповідні органи державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про транспортний засіб.
14. Відтепер у разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи банк зобов’язаний перевіряти наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників, і в разі наявності такої інформації, повідомляти про це зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.
15. З’явилась нова підстава для відмови у вчиненні нотаріальної дії – наявність особи, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії щодо відчуження належного їй майна, у Єдиному реєстрі боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.
16. Якщо на момент звернення із заявою про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно особа, що відчужила таке майно, внесена до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці – це є підставою для відмови в державній реєстрації прав.
17. Аналогічно попередньому пункту відбувається і у разі звернення з заявою про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки.
18. Передбачено, що від сплати судового збору звільняються позивачі – у справах про збільшення розміру аліментів.
19. Відтепер заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини у встановлених законом розмірах є підставою для подання на звільнення або відмову у призначенні на адміністративні посади відповідних державних службовців.
20. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, що перевищує один рік - виконавець накладає на боржника штраф у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів; що перевищує два роки - 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів; що перевищує три роки - 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів. У подальшому, щоразу коли заборгованість зростає на суму платежів за рік, виконавець накладає штраф у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13673
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7233
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6645
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4194