Справжнє лідерство: приклади батьків-засновників США для України
Сучасній Україні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому, в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправління більш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
СучаснійУкраїні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому,в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправліннябільш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
Говорячипро справжє лідерство, для мене абсолютно зрозуміло, що це, у першу чергу,відповідальність, помножена на служіння заради досягнення високий цілей тараелізації місії. В данному випадку цілі і місія мають надихати не лише лідера,а й команду. Про місії та цілі я хочу поміркувати в голос у цій колонці.
Унікальнимісторичним прикладом лідерського служіння спільним цілям та реалізації місії єбатьки-засновники (Founfing Fathers) Сполучених Штатів Америки, які взяли відповідальністьта проявили лідерство у переломний момент історії Нового Світу і створилиуспішну державу, приклад якої надихає не одне покоління людей в різних куточкахземної кулі.
Історикивиділяють 7 найважливіших батьків-засновників, давайте їх усіх назвемо поіменно:Джордж Вашингтон – головокомандувач американськими військами під час війни занезалежність та Перший Президент США; Томас Джефферсон – співавтор Деклараціїнезалежності США та Третій Президент США; Джон Адамс - співавтор Деклараціїнезалежності США та Другий Президент США; Джеймс Медісон – розробникКонституції США та Четвертий Президент США; Олександр Гамільтон – філософ,конституційний адвокат, лідер партії федералістів; Бенджамін Франклін –один зідеологів Американськоїрефолюції, вчений та політичний діяч; Томас Пейн – видатний публіцист, якогозараз би назвали блогером та лідером громадської думки; Джон Джей – дипломат таПерший голова Верховного Суду США.
Сімдуже різних особистостей, для яких вищою життєвою місією стало сворення новоїнезалежної країни вільних людей. Справжє лідерство у дії. Зайвим було бговорили про непростий шлях державотворення в США, починаючи від Бостонськогочаювання і завершуючи створеннямФедеральної Резервної Системи. Існують гіпотези, які говорять про змову мосоніві таке інше. Я не вірю в конспірологічні теорії, а вірю в справжє лідерство іточно знаю, що такому лідерству сприятиме усе для досягнення успішних результатів.Перша країна в світі за розмірами ВВП, найбільша кількість НобелевськихЛауреатів, найсильніша армія та багато інших фактів про суперкраїну, самеіснування якої залежело від конкретних людей та їх рішень. Це зараз здається,що США були завжди, але це не так. Все могло бути інакше без лідерства таслужіння конкретних людей, прізвища яких я назвав вище.
ВПівденній Дакоті біля міста Кістоун в США є Національний меморіал Гора Рашмор,в гірській породі якої висічені 18-ти метрові голови чотирьої Президентів США,двоє з яких назавжди залишаться у пам’яті американців як батьки-засновники – це Джордж Вашингтонта Томас Джефферсон. Про те чи буде колись в Україні свій пантеонбатькам-засновникам і хто двоє інших Президентів меморіалу гори Рашмор поміркуєморазом у наступній колонці.
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова 29.04.2025 20:51
- Пенсійна реформа 2025 року 281
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 201
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK 176
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 121
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності 89
-
Курська ганьба Кремля: плюси та мінуси операції ЗСУ на території Росії
Думка 9751
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 6969
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6181
-
Угоду підписано: ресурси, перемир'я та гра на нервах
Думка 5301
-
Хто сплатить податок із доходів на цифрових платформах: новий законопроєкт
Думка 3908