Корупція - “наше все”
В середу став відомий зміст звіту Групи держав з боротьби з корупцією (GRECO) щодо України. Це третій документ подібного роду, попередні, як нагадує “Комерсант”, оприлюднювалия у 2009 та 2012 роках.
Кожен може знайтивідповідну публікацію та ознайомитися з нею. Коротко її зміст виглядає так —європейські аналітки висловили невдоволення роботою Національногоантикорупційного комітету при президенті України і, фактично, звинуватилиукраїнську владу в імітації діяльності. Вони зажадали створення новогоспеціалізованого незалежного органу з протидії корупції. Це, ймовірно, зірвеграфік переходу на другу стадію Плану дій візової лібералізації, оскількивідповідну угоду планувалося підписати на листопадовому саміті Східногопартнерства в Вільнюсі. Адже до того часу потрібно буде не тільки розробитизаконопроект про нову структуру, але провести його через парламент, щомалореально. Українська сторона, як повідомляється, буде наполягати на тому, щоНАК при главі держави працює “ефективно”.
Вам нічого це ненагадує? До болю знайома ситуація у стосунках нинішнього офіційного Києва зєвропейськими партнерами — обіцяють, створюють “ширму”, торгуються, але по сутінічого не міняють.
Давайте згадаємонаприклад справу Тимошенко — скільки вже було зустрічей, відкритих і закритихпослань на цю тему. Попри постійні запевнення, зрушень — ніяких.
Є також приклади чистобутафорського вирішення проблем, які перед владою ставили власні громадяни.Наприклад, тільки не смійтеся, питання ...захисту журналістів. При президентітеж працюють відповідні комісії з гучними назвами, і, якщо не помиляюсь, неодна. Тобто, ззовні все в порядку. Але насправді журналістів бити стали щебільше і ще частіше!
Корупція — це взагалі“наше все”. Насправді, питання не в тому, є в Україні окремий державний органпо боротьбі з корупцією чи немає, а в тому, чи є бажання з нею боротися яктаке.
Європейці справедливовказують, що протидіяти цьому явищу не може установа, усі члени якоїпризначаються президентм, і очолює яку сам глава держави. Проте і нованезалежна структура працюватиме, скоріш за все, так, як працюють формальнонезалежні суди або прокуратура.
В Україні боротьбу зкорупцією розглядають як боротьбу з дрібними та середніми хабарями на місцях. Ате, що члени Уряду “розписують” на власні підприємства сотні мільйни бюджетнихгривень — це не корупція, це бізнес для “своїх”. Те, що міністерство охорониздоров’я купує ліки на підприємстві сина міністра — це теж просто розділеннядержавного “пирога” між членами владної команди. Як і те, що бензин, іншепаливо та інші товари для бюджетних установ закуповуються за завищеними цінами— це “так треба”.
Корені української корупції терба шукати вМіжгір’ї, тому вимагати від цих людей її подолати — смішно. Я розумію, щоєвропейці люди, які звикли до кропіткої роботи, і будуть намагатися пройти цешлях до кінця. Але очевидно вже, що внаслідок позиції української влади ми,по-перше, втрачаємо можливості полегшити для всіх українців відвідуванняєвропейських держав, а по-друге гаємо час і втрачаємо ресурси, якірозкрадаються.
Але останнє й не дивно, тому що для влади корупція— це не просто там “щось”, це її “національна ідея”.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13662
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5642
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5631
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5096