За подвійне громадянство треба ввести кримінальну відповідальність
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону № 4116 від 7 лютого 2014 р. про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за не повідомлення громадянином України про набуття іноземного громадянства.
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону № 4116 від 7 лютого2014 р. про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальностіза не повідомлення громадянином України про набуття іноземного громадянства.
Авторами законопроектує я та мої колеги народні депутати України від фракції «Батьківщина»: ЛеонідЄмець і Андрій Павловський.
Нещодавній скандалз можливим подвійним громадянством деяких високопосадовців: М. Азарова, А. Клюєвата інших, а також інформація про те, що чимало громадян в певних регіонах окрімукраїнських паспортів мають ще й російські чи румунські, створюють проблему подвійногогромадянства надзвичайно актуальною. Уявіть собі, високопосадовці, які маютьдоступ до державної таємниці, які керують країною є не громадянами України, агромадянами іншої держави. Не є громадянами України, бо українська Конституціяне допускає, щоб громадянин України був ще й громадянином іншої країни. Але проблемав тому, що заборона подвійного громадянства проголошена в Конституції, алежодної відповідальності за подвійне громадянство не передбачено. І ми цюситуацію вирішили виправити.
У статті 4 КонституціїУкраїни зазначено: «В Україні існуєєдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства Українивизначаються законом». У статті 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено принципєдиного громадянства.
Даний законопроект підготовленийз метою підвищення рівня національної безпеки та збереження суверенітетуУкраїни, недопущення впливу іноземних держав на внутрішню та зовнішню політикуУкраїни, збереження державної таємниці.
Вказаним проектом Законувносяться зміни до Кримінального Кодексу України, додається додаткова стаття, вякій передбачено покарання у вигляді позбавлення волі громадянина України увипадку порушення нимобов’язку щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства.
В залежності від міри зловживанняподвійним громадянством, передбачено штраф в розміріста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення воліна строк від трьох до десяти років. Прийняттяцього законопроекту дозволить зменшити кількість осіб, які мають подвійнегромадянство. Найменша міра відповідальності передбачається для рядовихгромадян, які, маючи незаконне подвійне громадянство, не користуються своїмголосом на виборах. А найбільша - для чиновників, які мають доступ до державноїтаємниці.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 152
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 77
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 76
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3042
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1871
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1849
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1385
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1303