Мобілізація до реформ
Я поділяю тривогу всіх українців щодо ситуації в Криму, але в першу чергу закликаю всіх зберігати спокій. Врешті-решт, завжди, за будь яких обставин, потрібно не панікувати, а діяти конструктивно.
Я поділяю тривогу всіх українців щодо ситуаціїв Криму, але в першу чергу закликаю всіх зберігати спокій. Врешті-решт, завжди,за будь яких обставин, потрібно не панікувати, а діяти конструктивно.
Невідомо чим закінчаться події в Криму, аджеросійський президент став непередбачуваним. Але навіть за гіршого сценарію,коли Росія анексує Крим, в нас все одно буде можливість повернути його назад. Де-юреКрим назавжди залишатиметься українським – це за всіх часів визнаватиме весьсвіт. А щоб Крим повернути де-факто – нам потрібно успішно провести проголошеніреформи.
Не вірю в «процвітання» Криму після йогосамоізоляції або анексії з боку Росії. Жахливі сценарії подальшого розвиткуцієї території, яку Кремль відламує від України, увеликій кількості наявні в мережі інтернет. Однак найбільш наочним є прикладАбхазії та Придністров’я, яких Росія використала та кинула. Жодних інвестицій збоку Росії Криму не варто очікувати: по-перше в самої Росії зараз вкрай скрутнеекономічне становище, по-друге, ніхто з інвесторів не захоче вкладати кошти втериторію з невизначеним або спірним статусом – в «гарячу точку».
Мені довелосяспілкуватися з кримчанами, і чи не найголовнішим мотивом тих, хто прагнеприєднання до Росії, буле бажання отримувати більш високу пенсію. Якихосьособливих патріотичних мотивів, за які люди готові жертвувати своїм добробутом,в кримчан я не побачив. Виходячи з цього, впевнений, що ті прагматичні кримчани,котрі сьогодні прагнуть до Росії, повернуться назад, якщо побачать, що пенсії іякість життя в Україні стали відчутно вищими за кримські.
А щоб так сталося,нам потрібно в короткий термін потрібно запустити механізми реформ. Відомо, щоосновні реформи потрібно робити в перші 100 днів, коли в Уряду найбільшийрейтинг підтримки, а в нашому випадку також поки ще не підняла голову «гідраконтрреволюції». Сьогодні Уряд і Верховну Радупідтримують майже 60% українців, тому ми маємоскористатися цією довірою і якнайшвидше підготувати і запускати реформи.
Нам потрібно оперативно вивести економіку з під тискуналоговиків і силовиків, перекрити схеми ухилення від податків іперетворити економічну систему з кримінальної на ринкову. Необхідно швидко реформуватипенсійну систему, освіту, медицину, правоохоронні органи, впровадити відкритідержзакупівлі, здійснити заходи демонополізації, створити незалежну судовусистему. До речі, можливість захищати свої права в справедливому суді буде необхіднимкроком для відродження середнього бізнесу і подолання корупції. Слід чимскоріш здійснити заходи енергозбереження імаксимального зниження споживання російського газу. І Уряд і Верховна Рада розуміють все це – іпрацюють в пришвидшеному режимі.
Так,наша влада ще не повністю сформована, ми робимо багато помилок, зокрема кадрових,працюємо не зовсім системно, а інколи навіть істерично, але тим не менш вже приймаємореволюційні і ефективні рішення.
Війна вплинула і на наших західних партнерів,які максимально прискорили розвиток наших відносин і здійснили такі крокиназустріч, на які не варто було сподіватися у «мирний» час.
Конфлікт з Росією і «Кримська війна» будутьтривалими - тепер ми приречені жити вумовах постійних диверсій і економічного тиску з боку Росії. Але ми маємовикористати ці умови «на власну користь», адже вони примушують нас безупинноздійснювати реформи – без них ми програємо. Реформи і підвищення добробутугромадян – є найпотужнішою нашою зброєю у цій війні. І якщо кримчани обралисобі за зразок Абхазію, то ми маємо обрати за зразок Польщу, яка в свій час швидкоі ефективно реформувалася і має від цього колосальний економічний і соціальний ефект.
А Крим ми ніколи не залишимо і завждивважатимемо його своїм, українським. За будь яких умов ми не маємо залишати бездержавної опіки, захисту і допомоги кримчан – громадян України. І як би вподальшому не розгорталися події в Криму, за будь яких обставин запорукоюперебування Криму в складі нашої держави де-факто – є оновлена, демократична іекономічно розвинута Україна.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 702
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 408
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 128
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 102
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 14856
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 11886
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 6742
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819 -
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 4212