Соціальний вплив та інвестиції в нерухомість
Люди консультуються з знайомими, вивчають блоги, портали, форуми при обрані житла. Але жодне з цих джерел інформації не дає реальних фактів про ситуацію з об’єктом незавершеного будівництва.
За 15 років юридичної практики у мене були різні клієнти: були люди, які мали незліченну кількість грошей і вважали купівлю 3-, 4-, 5- кімнатних апартаментів вигідною інвестицією на майбутнє, були й родини які збирали на однокімнатну квартиру п’ять і більше років. Важливим аспектом і у перших, і у других була думка та досвід інших.
Я часто чув від клієнтів типову історію про родичів, друзів, знайомих, які купували по певним принципам і вони хочуть так само: перший внесок 30%, розтермінування на 24 місяці, угоду купівлі продажу і саме в цьому будинку, і байдуже, що є проблеми з документами, інші ж купили. Керуватись думкою інших при виборі нерухомості не дуже хороша стратегія в більшості випадків, тим більше це не замінює процес самостійного прийняття рішення.
Коли ви йдете на матч з футболу чи концерт у незнайомому місці — то перед початком рухаєтесь за натовпом, таким чином практично безпомилково потрапите на місце подій. За аналогією, якщо ви бачите, що люди швидко покидають кінотеатр, торговий центр, то приймете рішення утриматись від відвідин. Пропоную експеримент, наступного разу, коли побачите групу людей, яка пильно вдивляється в певному напрямку, спробуйте не зробити те ж саме. Можу закластись, що вам це не вдасться, адже це інстинктивні дії, які називаються соціальним впливом, вони закладені в поведінці людини й в більшості випадків є дуже корисними.
Соціальний вплив також спрацьовує при виборі нерухомості. Люди часто консультуються зі знайомими, які вже придбали квартиру, схильні довіряти інформації на форумах і обговореннях. З одного боку — це дає можливість детально вивчити інформацію про об’єкт, а з іншого, жодне з цих джерел інформації не надає реальних фактів про ситуацію з об’єктом незавершеного будівництва.
Добре, коли будівництво без проблем і забудовник здає його вчасно, тоді щасливі інвестори роблять ремонт й живуть, як в казці, довго і щасливо в омріяній квартирі. Проте, у випадку кризової ситуації, наприклад, у забудовника проблеми з документами й будівництво зупинилось. Інвестор цього не знав і не передбачав, вклав гроші й чекав на квартиру. Криза сталась, інвестор не знає що робити й куди бігти, в цьому випадку ані друзі, ані родичі, ані коментатори з форуму не зарадять. Отож розлючений, засмучений інвестор оббиває пороги всіх можливих установ в надії отримати свою квартиру.
Тож слідувати за думкою оточуючих, обираючи в яку новобудову вкладати гроші, погане рішення. Інвестування вимагає критичного мислення та вміння йти проти натовпу. Правильне рішення можна прийняти лише самостійно: маючи всі факти, обдумавши всі можливі варіанти та звернувши увагу на ризики, а для цього необхідно мати фахові знання в галузі, яка є відмінною від професії.
У сфері купівлі нерухомості хорошими порадниками є юристи, нотаріуси та деякі рієлтори — це ті люди, які володіють більшою інформацією, ніж сусід, який купив квартиру, чи коментатор на форумі.
Якщо ви хочете бути успішним інвестором, який в результаті отримує свою омріяну квартиру, то не соромтесь консультуватись з фахівцями з нерухомості й не бійтесь приймати самостійних рішень.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 482
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 163
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 18623
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 10597
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 6665
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 5086
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 4229