Як зоозахисники допомагали безпритульним тваринам в карантин
Епідемія та карантинні обмеження негативно позначились не лише на людях, але й на тваринах, особливо безпритульних.
Епідемія та карантинні обмеження негативно позначились не лише на людях, але й на тваринах, особливо безпритульних. За даними міжнародної онлайн-платформи animal-id, на вулицях міст та сіл України живе до 50 тисяч тварин. Реальна кількість є значно більшою, оскільки підрахунок проводився не у всіх населених пунктах.
В результаті масового закриття ринків, підприємств, магазинів безпритульним котам та собакам бракувало їжі. Люди, як правило, підгодовували тварин поблизу своїх робочих місць. Проте із запровадженням карантину, громадяни пішли на ізоляцію, а безпритульні тварини опинились у вкрай складному становищі.
Погіршило ситуацію поширення у ЗМІ непідтвердженої інформації щодо можливого зараження людини від домашніх тварин. Варто зауважити, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні відсутні переконливі докази того, що тварини відіграють значну роль у поширенні коронавірусної інфекції. Наслідком поширення непідтвердженої інформації стало те, що в окремих містах зоозахисники фіксували збільшення безпритульних тварин.
Громадські організації та благодійні фонди, що працюють за напрямком захисту та допомоги тваринам, бали змушені реагувати на нові виклики.
Так, Черкаський обласний благодійний фонд «Життя» підготував прості і доступні листівки, які пояснюють, що тварини не переносять вірус, їх не можна викидати напризволяще. Місцевий підтримець Радислав Ткаченко профінансував друк 25 тисяч листівок, що дозволило поширити їх у кожному районі Черкащини. Активісти зазначали, що на вулицях Черкас з початком епідемії збільшилась кількість безпритульних тварин. Тому, вони намагались оперативно забирати тварин з вулиць та шукати їм нові домівки. Фонд збирав кошти на придбання зоологічних кліток, в яких розміщувались тварини на час пошуку їм нового дому. Допомагали фонду соціально відповідальні підприємці та небайдужі містяни. Забезпечити харчування тварин на перетримках допомогли кілька відповідальних і небайдужих виробників та дистриб’юторів кормів для домашніх улюбленців.
Благодій фонд «Happy Paw» започаткував проєкт «Один вдома». Ідея проєкту полягала у допомозі одиноким людям похилого віку в годуванні свого домашнього улюбленця. Ініціатори проєкту зазначають: «зараз у непростий час, коли життя людей похилого віку знаходиться у небезпеці, більшості з них все одно доводиться виходити з дому за життєво необхідними продуктами для себе, а також для своїх домашніх тваринок. Разом із соціальними службами міста Києва та усіма небайдужими ми дуже хочемо допомогти найбільш незахищеним – самотнім бабусям та дідусям та забезпечити їх кормом для улюбленців і тим самим попередити зайві виходи на вулицю і наражання себе на небезпеку. Ми в змозі зробити так, щоб їх історія під назвою «Один вдома» - була щасливою». Фонд розпочав збір коштів, проте партнер фонду - компанія Purina Україна взяла на себе витрати з фінансування цієї ініціативи.
В Одесі на час карантину волонтери Об’єднання зоозахисних груп Одеси започаткували ініціативу «Тимчасовий будинок для вихованця». Основна мета проєкту - організація перетримки тварин для людей, які можуть потрапити в лікарню через хворобу, зокрема COVID-19. Зоозахисники створили базу даних людей, які готові безкоштовно прихистити тварину в себе вдома у випадку, якщо власник потрапить у лікарню. Приймались на перетримку не лише коти і собаки, а й дрібні домашні тварини – хом'ячки, шиншили, павуки.
В окремих містах не залишилися осторонь проблеми й прості громадяни. У Миколаєві у травні 2020 року містяни за три тижні забрали з центру захисту тварин по домівках понад 30 собак. Працівники центру зазначають, що такий випадок трапився в перше за історію функціонування центру.
Більш ніж 20 вінницьких волонтерів у перші місяці карантину розділили місто на райони та закріпили за ними відповідальних за годування вуличних тварин. Вони також помітили тенденцію щоденного збільшення кількості безпритульних котів та собак. Волонтерки приходять годувати тварин щодня, а їжу купляють за власні кошти. У випадку, якщо тваринам потрібна ветеринарна допомога, вони оголошували збір коштів у соціальних мережах.
Публікацію підготувала ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проєкту «Громади проти COVID-19: як жити далі в умовах пандемії?». Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 482
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 163
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 20471
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 12244
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 9835
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 5956
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 5387