Укрпошта ініціювала звернення до всіх голів ОДА
Останнім часом почастішали скарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирних будинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їх відсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони ї
Останнім часом почастішалискарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирнихбудинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їхвідсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони їїпросто не отримують внаслідок дій зловмисників. З цією проблемою також щоденностикаються 34 тис. листонош Укрпошти.
Наразі в Україні з близько 13млн. абонентських скриньок майже 4 млн. потребують невідкладного ремонту тазаміни, тобто 30% наявних скриньок не можуть забезпечити громадянамгарантованої законом таємниці листування, належної схоронності поштовихвідправлень та передплачених видань.
Незадовільний стан, а частовзагалі відсутність абонентських поштових скриньок, перешкоджають наданнюякісних послуг поштового зв’язку. Також це призводить до зменшення передплатина журнали та газети, тобто звуження інформаційного простору для висвітленнядіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування вУкраїні.
Відповідно до статті 12 ЗаконуУкраїни «Про поштовий зв’язок» місцеві органи виконавчої влади та органимісцевого самоврядування у межах своїх повноважень мають всебічно сприяти ефективнійдіяльності та розвитку об’єктів поштового зв’язку на відповідних територіях.Втім, не всі знають, що утримання в належному стані, ремонт та замінаабонентських поштових скриньок (поштових шаф) у багатоквартирних будинкахздійснюють суб’єкти господарювання, що надають послуги з утримання будинків іспоруд та прибудинкових територій.
Відповідно до Примірногопереліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій тапослуг з ремонту приміщень, будинків і споруд, затвердженого наказом ДержавногоКомітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. №150, до переліку послуг з утримання будинків належить, зокрема, ремонт абозаміна скриньок, їх фарбування.
Поряд з цим, відповідно доЗакону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державніадміністрації забезпечують організацію обслуговування населення підприємствамижитлово-комунального господарства та зв’язку.
До того ж, статтею 23 ЗаконуУкраїни «Про поштовий зв’язок» передбачено, що придбання, установка і утриманняв належному стані абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок)здійснюється власниками житлових та адміністративних будинків. Закон визначає,що невиконання вимог щодо розміщення абонентських поштових шаф (абонентськихпоштових скриньок) звільняє Укрпошту від відповідальності за доставку адресатупоштових відправлень.
Поштові абонентські скринькивключаються до спільного майна багатоквартирних будинків, які, в переважнійбільшості, знаходяться у комунальній власності, тому єдиним шляхом приведенняабонентського господарства до належного стану є виділення коштів на їх ремонтта заміну з місцевих бюджетів.
Саме тому Укрпошта ініціювалазвернення до всіх голів обласних державних адміністрацій України з приводувідновлення абонгосподарства в країні, яке, безумовно, є питанням державноїваги.
Ми звернулися до всіх голівоблдержадміністрацій з проханням посприяти вирішенню питання державногозначення. Я переконаний, що стан абонгосподарства – справа спільна і необхідна.У свою чергу, Укрпошта виконує окремі роботи, зокрема ремонт або заміну замківу шафах, встановлення придбаних населенням нових абонентських шаф тощо. Однакці роботи не в змозі суттєво вплинути на поліпшення загального стануабонгосподарства в кожному регіоні.
Також ми будемо звертатися доорганів місцевого самоврядування, міських голів з проханням забезпечитиналежний стан абонгосподарства в будинках, що перебувають у комунальнійвласності відповідних територіальних громад. Приємно, що мешканцібагатоквартирних будинків, особливо там, де існує ОСББ, вже починаютьусвідомлювати, що абонентська поштова шафа є їх спільною власністю, і вонимають також нести за неї відповідальність.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 203
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 184
- Пристань для Ocean-у 142
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 136
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 120
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9833
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5029
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4519
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 3837
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801