Як стягнути шкоду в результаті падіння на вулиці з неприбраною ожеледицею
Починається зима і на вулицях стає слизько. Якщо ви послизнулись і серйозно ушкодили здоров'я в результаті неприбраної ожеледиці, понесену шкоду можна стягнути з винної особи в судовому порядку.
Кожна ділянка населеного пункту, як-то прибудинкова територія, частина вулиці тощо перебуває на утриманні у власника, користувача чи іншого балансоутримувача такої території.
Перше, що потрібно зробити після падіння, авжеж викликати швидку.
Падіння та травмування на вулиці в результаті неприбраної ожеледиці вважається нещасним випадком невиробничого характеру, розслідування та облік яких проводиться у порядку затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. N 270.
Таке розслідування проводиться комісією створеною Районною держадміністрацією (виконавчим органом міської, районної у місті ради) або іншою організацією за її дорученням в результаті отриманого повідомлення про нещасний випадок від медичного закладу, куди вас буде доставлено.
Рішення про створення комісії приймається Районною держадміністрацією протягом доби з моменту отримання повідомлення від медичного закладу, а розслідування проводиться протягом десяти днів. Якщо медичний заклад не направив повідомлення про нещасний випадок, потерпілий, або його представник може сам повідомити Районну держадміністрацію про це.
За результатами проведеного розслідування комісія складає акт за формою НТ (невиробничий травматизм)(додаток 3 до Постанови), в якому визначаються обставини нещасного випадку та його причини, а також зміст порушених актів законодавства та може бути зазначено винну особу.
Вказаний акт буде належним та допустимим доказом відповідної події, а також інших обставин, які необхідно буде довести в суді для стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Перед зверненням до суду бажано звернутися до винної особи з письмовою вимогою відшкодувати понесену шкоду в результаті падіння, долучивши до такої вимоги наявні докази. У разі відмови в позасудовому порядку відшкодувати шкоду, можна звертатися з позовом до суду.
Іншими доказами, необхідними для задоволення судом такого позову можуть бути: докази факту ушкодження здоров'я, зокрема, листок непрацездатності чи довідка медичного закладу; докази нанесення матеріальної та моральної шкоди, зокрема медичні документи з переліком необхідних ліків та чеки і квитанції про їх придбання, а також докази інших понесених витрат, або витрат, які необхідно понести, в тому числі відповідні експертизи; додаткові докази події нещасного випадку, якими, окрім акту за формою НТ, можуть бути свідчення очевидців, яких необхідно буде викликати в судове засідання, відеозаписи з камер відеоспостереження тощо; докази перебування території, де сталася подія, на утриманні у певної фізичної чи юридичної особи до якої заявляється позов, зокрема запити на отримання інформації та відповіді на них, інші документи тощо.
Слід зазначити, що належного відповідача дуже важливо встановити оскільки, якщо позов буде заявлено не до тієї особи, суд відмовить у його задоволенні навіть якщо буде доведено факт нещасного випадку та розмір нанесеної шкоди за його наслідками. Так може бути, наприклад, якщо позов заявляється до власника прилеглої до будівлі території, де стався нещасний випадок, а ця будівля разом з територією передані в оренду і відповідає за такі випадки за договором оренди саме орендар.
Якщо інформація про такі обставини стала відомою потерпілому вже після звернення з позовом до суду, потрібно вчасно замінити неналежного відповідача. Це можна зробити до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання.
- Крутити корупційні схеми на загиблих - це межею моралі... Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9467
-
На Тайвані зупинили останній атомний енергоблок
Бізнес 8451
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5125
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 4979
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4507