ЄС виграв позов проти Росії в рамках СОТ
Україна також має суперечки з РФ і вже піднімала в СОТ питання щодо необґрунтованості транзитних обмежень з боку останньої, які завдають шкоди не лише першій, а й Казахстану та Киргизстану.
Не так давно сталовідомо, що Російська Федерація програла Європейському Союзу другу поспільсправу в рамках СОТ. Ця подія є доволі знаковою й означає настаннянесприятливих для Москви як економічних, так і політичних наслідків. Особливослід звернути увагу на те, що дивідендами з виграшу ЄС можуть скористатисятакож деякі сусіди РФ, в тому числі й Україна.
Перш за все, варто розуміти, що програш Москви створюєнебезпечний для неї прецедент, а саме – спростовує факт її абсолютноїмогутності та безкарності. РФ перебуває в СОТ з 2012 року, але до цього часу невиконала своїх зобов’язань стосовно приведення ряду нормативних документів усфері торгівлі до стандартів даної організації. ЄС спочатку намагавсяврегулювати проблему шляхом переговорів та консультацій, проте жодного зрушенняне відбулося. Тому вже з 2014 року європейська сторона вирішила перенести данепитання в судову площину. Відповідно, програш РФ є закономірним не лише зогляду на те, що вона не виконала своїх зобов’язань і порушувала стандарти СОТ.Фактично Москву було покарано за небажання дотримуватися «правил гри».
Не дивлячись на те, що обидві справи стосуються виключноторгівельних питань, насправді вони мають політичний підтекст. У такий спосібЄС вказав Росії на те, що володіє достатнім арсеналом засобів впливу на неї.Тим паче, Москва фактично власноруч надає Заходу інструменти тиску, оскількисистематично не виконує, порушує або зриває домовленості, на які сама далазгоду. Тому Росія й змушена буде визнати свою поразку, оскільки в іншомувипадку отримає негативні економічні й політичні наслідки.
Таким чином, дана ситуація зайвий раз вказує на те, що увідносинах з Москвою варто одразу переводити все у правову площину, відкинувшиспроби домовитися в добровільному порядку. Росія, не дотримуючись «правил гри»,сама створює прецеденти, які можуть бути використані проти неї. Лише слідзауважити, що як і за вище зазначених позовів, їй варто чітко вказувати наможливі економічні та політичні втрати. Саме за такого алгоритму й можнаочікувати поступливості від Кремля.
Українатакож має суперечки з РФ і вже піднімала в СОТ питання щодо необґрунтованості транзитнихобмежень з боку останньої, які завдають шкоди не лише першій, а й Казахстану таКиргизстану. У випадку подальшого ігнорування цієї проблеми, варто очікувати судовогопозову Києва до Москви. Саме тому вище зазначений виграш ЄС створив небезпечнийдля Росії прецедент, оскільки тепер кожна країна-член СОТ може почати вимагативід неї дотримуватися «правил гри» і розраховувати на позитивний для себерезультат.
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26955
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 16675
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 9872
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9741
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 9351