Найбільшому у Європі біогазовому енергопарку в Україні - бути!
Незабаром у Рівненській області, буде збудовано найбільший у Європі біогазовий енергетичний парк. Це - черговий невеликий, але важливий крок до енергонезалежності Україні та конкурентноздатної продукції.
Згідно з даними "Асоціації виробників твердого палива" у 2009-му році частка споживання українськими підприємствами альтернативної енергії зросла в два рази. До кризи "зелена" енергія займала 0.5% від загальної суми споживання енергоносіїв. Станом на 2010 рік ця цифра виросла до одного відсотка. Для порівняння: у Європі частка відновлюваної енергії дорівнює 15-ти, а у світі - 5-ти відсоткам. Постійно зростаючі ціни на газ і електроенергію стимулюють прагнення підприємців до енергетичної незалежності.
Навесні 2010 року представники групи компаній «Інсеко» (провідна українська агрокорпорація) зробила заяву що збудує найбільший у Європі біогазовий енергопарку. Місцем його розташування має стати ідеальна, з логістичної точки зору, місцина у селищі Бабин Гощанського району, що на Рівненщині. З приводу цих намірів, агрокорпорація зробила заяву пресі та розпочала підготовку промислової індустріальної власності до впровадження проекту, яким передбачено забезпечення українців 40 млн. кубометрами біогазу-метану на рік (повна проектна потужність виробництва).
Цікавим також цей проект і тим, що в його основу стала проблема відходів цукрового виробництва на Бабино-Томахівському цукровому заводі ( підприємствО «ОВАС-ЦУКОР», належить ГК «Інсеко»). Утилізація жому цукрового буряку потребує коштів, людських та інших ресурсів. Інша проблема – енергоносії - які постійно відіграють важливе значення у виробничому процесі, і їх роль щороку зростає, і зростати і надалі.
Поруч з тим, підприємство-виконавець проекту – підприємство з іноземними інвестиціями «ОВАС», має намір використати ще 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення у радіусі 40 км від виробничих потужностей, аби вирощувати енергетичну кукурудзу. Саме така продукція рослинництва має найвищий вміст енергії, здатної утворювати (внаслідок процесу бродіння) випари газу, після доочистки якого отримується біогаз-метан, відповідник тому, який використовує кожна домогосподарка, готуючи обід для своєї родини.
- Ще у 2009-му році група компаній "Інсеко" прийняла рішення про будівництво біогазового енергопарка на Бабино-Томахівському цукровому заводі. На станції заплановано побудувати 33 реактора що працюють на відходах цукрового заводу і кукурудзяному силосі. «Переробивши 600 тисяч тонн бурякового жому, кукурудзи або будь-якої іншої біосировини, ми можемо отримати 40 мільйонів кубометрів газу на рік. І цей газ нічим не буде відрізнятися від того, який припадає втридорога купувати у Росії», - розповідає Олег Купрієнко, керівник проекту.
Цей проект, наразі, супроводжується Рівненським регіональним центром з інвестицій та розвитку. У минулому році, успішно пройдено громадські слухання, розпочато та, наприкінці року, 30 грудня, отримано нарешті затверджений проект. Таким чином, цей масштабний інвестиційний проект з інноваційної складовою набув високого ступеню готовності.
Коли наша команда намагалася зробити усе можливе, аби допомогти проекту, з усіх сторін лунали речі про те, що це усе фантазії, відсторонені від реальності, ми уперто вірили в успіх і продовжували робити своє. Запитаєте про результати. Відповім: «Насінневі інвестиції освоєні. 80 % проектів зупиняються на цьому рівні. Як відомо усім інвестиційним менеджерам, саме ці, перші гроші, ніхто з зовнішніх інвесторів чи кредиторів не хочу надавати. Що ж, поступово, будуть поглинути і решта 20%. Ось тоді, буде зроблено ще один невеликий, але впевнений крок до енергетичної незалежності України».
P.S. НАЕР прогнозує зростання "зеленої" енергії до 5% паливного балансу країни. Але це можливо лише за активної участі фінансових установ. Всі експерти сходяться на думці, що проблемою альтернативної енергетики є об'єм вхідних витрат. Тому прибуток із зростаючого попиту на енергію з поновлюваних джерел можуть отримати західні компанії. Зростання попиту на альтернативну енергетику залучило до нашого ринку увагу іноземних виробників такого обладнання, які готові вкладати кошти в переобладнання наших підприємств, надаючи кредити або ж здаючи устаткування в лізинг.
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька вчора о 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал вчора о 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков вчора о 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков вчора о 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер вчора о 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 23.04.2025 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 23.04.2025 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 150
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 27624
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 20243
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
16086
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 7883
-
Виробництво шоколаду та ковбас під загрозою через блокування імпорту ароматизаторів
Бізнес 6444