Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
21.04.2021 05:30

Правовий режим заробітної плати, яку отримує чоловік, перебуваючи в шлюбі

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з'ясовується правовий режим, який поширюється на заробітну плату, яку отримує чоловік, знаходячись в шлюбі.

Знаходячись в шлюбі, чоловік виконує покладені на нього трудові обов’язки та отримує заробітну плату. Який правовий режим поширюється на ці кошти?

Правове регулювання цього питання здійснюють відповідні нормативні акти. Зокрема юридичний режим заробітної плати, яка отримана одним з подружжя, регламентують такі закони:

- Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);

- Сімейний кодекс України від 10.01.2002 року № 2947-III (далі по тексту – СК України).

Чинне законодавство гарантує тим або іншим учасникам правових відносин різні за своєю суттю можливості, що мають майновий чи немайновий характер. Зокрема згідно з нормою, яка передбачена в ч. 1 ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, а також результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Чіткий та недвозначний зміст зазначеної норми стосовно чіткого з’ясування правового режиму заробітної плати, яку чоловік отримує, будучи в шлюбі, роз’яснюють інші нормативні акти, що в свою чергу посідають провідні місця в багатогранній системі чинного законодавства. Як це розуміти?

Суб’єктний склад сімейно-правових відносин є надзвичайно різноманітним. Скажімо безпосередню участь в таких стосунках може взяти подружжя.

Зазначений учасник сімейних відносин має відповідний юридичний статус. Зокрема подружжя оперує різними за своєю суттю об’єктами цивільних прав, під якими потрібно розуміти житлові будинки, земельні ділянки, цінні папери, заробітна плата, ювелірні вироби, комп’ютерна техніка й т. д.

Чинне законодавство передбачає відповідні правові режими вказаних речей. Скажімо у відповідності до норми, яка закріплена в ч. 2 ст. 61 СК України, об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

Таким чином, відповідний правовий режим поширюється на заробітну плату, які вищевказаний учасник сімейних відносин отримав, перебуваючи в шлюбі. Зокрема зазначені кошти належать не чоловіку  на праві приватної власності, а подружжю на праві спільної сумісної власності.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи