UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.12.2017 07:34

Окремі питання правового статусу позивача в господарському процесі

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з’ясовується, чи покладено на особу, що є позивачем в господарській справі, обов’язок з’являтися в судове засідання за викликом суду, якщо її явка визнана судом обов’язковою.


        Відомо, що на позивача в господарській справі покладено різні обов’язки. Чи повинна зазначена особа з’являтися в судове засідання за викликом суду, якщо її явка визнана судом обов’язковою? 

    Правове регулювання вищевказаного питання здійснюється за допомогою різноманітних нормативно-правових актів. Зокрема юридична регламентація різних за своєю сутністю обов’язків, покладених на особу, що в свою чергу є позивачем в господарській справі, здійснюється: 
1.     Конституцією України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі – Конституція України); 
2.     Господарським процесуальним кодексом України, який був прийнятий на підставі Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII» (надалі – ГПК України). 

     Чинним законодавством закріплено основні засади успішного становлення нашої постсоціалістичної Вітчизни як цивілізаційної демократичної держави. Зокрема згідно з нормою, яка передбачена ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов’язаний дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь та гідність інших людей.  

      Чіткий та недвозначний зміст даної норми в частині всебічного з’ясування різних за своєю юридичною сутністю майнових або немайнових обов’язків, покладених на осіб, які в свою чергу є позивачами в господарських справах, отримав відповідну конкретизацію в інших законах. Що це означає? 

       Вітчизняним законодавством покладено на учасників господарської справи  різні за своєю суттю обов’язки. Зокрема відповідно до норми, яка закріплена в п. 1 ч. 2 ст. 42 ГПК України, зазначені особи з’являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов’язковою. 

      Господарським процесуальним відносинам властиві своєрідні особливості. Зокрема ч. 1 ст. 41 ГПК України передбачено безпосередню вказівку про те, що в господарських справах позовного провадження учасниками таких справ є сторони та треті особи. 

       Кожна зі вказаних груп учасників господарських процесуальних відносин має відповідний юридичний склад. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами в господарському процесі є позивач та відповідач. 

      Отже, вищезгадані особи зобов’язані вчиняти різні за своєю сутністю дії. Зокрема позивач повинен з’являтися в судове засідання за викликом суду, якщо його явка визнана судом обов’язковою.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]