Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.11.2017 16:43

Окремі аспекти правового статусу позивача в господарському процесі

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті зясовується наявність в позивача можливості змінити предмет позову шляхом подання письмової заяви до початку розгляду господарським судом справи по суті


       Одним з найголовнішихучасників господарських процесуальних відносин є позивач, якому гарантовані різніза своєю сутністю юридичні можливості. Чи дозволено вищевказаній особі до початку розгляду господарським судом справи по сутізмінити предмет позову шляхом подання письмової заяви? 

      Правове регулювання вищенаведеного питання відбуваєтьсяза допомогою відповідних нормативно-правових актів. Зокрема юридичнарегламентація прав та свобод, гарантованих сторонам в господарському судовому процесі, здійснюється:Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) а також іншимизаконами (Господарським процесуальним кодексом України від 06.11.1991 року №1799-XII (надалі по тексту –ГПКУ), Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року №1402-VIII (надалі по тексту - Закон України «Про судоустрій і статус суддів»)). 

        Чинним законодавством передбачено головнізасади вдалого становлення на міжнародній арені нашої Вітчизни, якдемократичної та правової держави. Зокрема ч. 1 ст. 55 Конституції України охоплено юридичну норму про те,що права і свободи людини та громадянина захищаються судом. 

        Подібну за своєю суттю норму закріплюютьінші нормативно-правові акти. Зокремазгідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожномугарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним,безстороннім й справедливим судом, утвореним законом. 

       Чіткий та недвозначний зміст даних норм вчастині всебічного з’ясування прав, гарантованих позивачу та іншим учасникамгосподарського процесу, конкретизують кодифіковані акти, що в свою чергупосідають почесні місця в багатогранній системі чинного законодавства. Як церозуміти? 

        Згіднозі своїм юридичним статусом позивач є одним з основних суб’єктів господарсько-процесуальнихвідносин. Тобто, за відсутності згаданої особи господарський процес, як такий,взагалі є неможливим. 

       Чинне законодавство гарантує позивачу різніза своєю суттю можливості, яким в своючергу властивий майновий чи особистий немайновий характер. Зокрема увідповідності до юридичної норми, закріпленої ч. 4 ст. 22 ГПКУ, до початкурозгляду господарським судом справи по суті така особа має право змінитипредмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. 

    Таким чином, чинним законодавствомгарантовано позивачу різні права. Зокрема згідно з ч. 4 ст. 22 ГПКУ до початкурозгляду господарським судом справи по суті дана особа має юридичну можливість змінитипредмет позову, подавши письмову заяву про це. 
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи