Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
03.11.2016 16:22

Залучення прийомних батьків до роботи у вихідні дні

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність залучення працедавцем до робіт, які виконуються у вихідні дні, прийомних батьків.


         В окремих випадках найманих робітників залучають до робіт у вихідні дні. Чи поширюється дане правило на прийомних батьків?  

    Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються у вихідні дні, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)).  

        Працедавець є одним з найголовніших учасників трудових правовідносин. Така думка пояснюється тим, що вказана особа згідно з трудовим договором, надає безпечну й здорову роботу різним трудівникам, які бажають працювати для значного покращення соціально-економічного розвитку правової України та істотного зростання матеріального добробуту її порядного народу.  

    Правовий статус, яким володіє працедавець, будучи дуже багатогранним, охоплює права, що гарантовані йому, та обов’язки, які покладені на нього. Зокрема відповідно до ч. 1 ст. 71 КЗпП України дана особа може застосувати відповідні роботи, виконувані у вихідні дні, тільки у виняткових випадках, що в свою чергу визначені національним законодавством.      

       Однак треба знати про те, що вказаному правилу властиві значимі винятки, невичерпний перелік яких в свою чергу передбачено відповідними законами. Вказаному судженню притаманне своє обгрунтовуюче пояснення.  

         Ефективна діяльність вітчизняних органів державної влади спрямовується на високоякісне утвердження різних за своєю сутністю людських цінностей, які в свою чергу отримали належне визнання в цивілізованому суспільстві. До когорти останніх, належать: сім’я, дитинство, материнство та батьківство, про що передбачено ч. 3 ст. 51 Конституції України.  

        Чіткий та недвозначний зміст даної юридичної норми в частині з’ясування  суб’єктного складу найманих працівників, кожного з яких не може залучати до робіт у вихідні дні, конкретизується іншим законом. Що це означає?  

      Окремих працівників працедавець не може залучати до зазначених робіт. Зокрема згідно з нормою, охопленою ч. 1 ст. 176 і ч. 1 ст. 1861 КЗпП України, одними з вищевказаних осіб є прийомні батьки. 

       Таким чином, національне законодавство забороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння, які за своєю сутністю є аморальними і/або протиправними. Наприклад, зазначеній особі не дозволено застосувати роботи у вихідні дні до відповідних працівників, одними з яких в свою чергу є прийомні батьки.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net