Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.10.2016 12:45

Залучення до роботи у вихідні дні жінки, що має дворічну дитину

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з’ясовується правомірність залучення працедавцем до виконання роботи, що здійснюється у вихідні дні, жінки, яка має дворічну дитину.


       В окремих випадках працедавцю дозволено залучати найманих робітників до роботи, яка здійснюється у вихідні дні. Чи поширюється вказане правило на жінку, що має дворічну дитину?  
  
    Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються у вихідні дні, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)).  
  
      Працедавець є одним з найвизначніших суб’єктів трудових правовідносин. Дана теза пояснюється тим, що така особа, спираючись на трудовий договір, надає безпечну та здорову роботу різним трудівникам, які хочуть працювати заради істотного покращення економічного розвитку демократичної України та значимого зростання матеріального добробуту її чесного народу.  
  
    Правовий статус, яким володіє працедавець, будучи дуже багатогранним, передбачає права, гарантовані йому, а також обов’язки, покладені на нього. Зокрема, як передбачено ч. 1 ст. 71 КЗпП України, така особа може залучати окремих працівників до відповідної  роботи, яка здійснюється у вихідні дні, лише у виняткових випадках, визначених чинним законодавством.    
  
     Але треба пам’ятати про те, що даному правилу властиві значимі винятки, невичерпний перелік яких в свою чергу вміщують в собі відповідні закони. Вказаній думці притаманне своє обгрунтовуюче пояснення.  
  
      Ефективна діяльність вітчизняних органів державної влади спрямовується на високоякісне утвердження всіляких за своїм змістом людських цінностей, що в свою чергу отримали абсолютне визнання в цивілізованому суспільстві. До переліку останніх, належать: сім’я, дитинство, материнство й батьківство, про що передбачено ч. 3 ст. 51 Конституції України.  
    
     Чіткий та недвозначний зміст вказаної норми в частині суб’єктного складу найманих працівників, яких заборонено залучати до робіт, які здійснюються у вихідні дні, конкретизується іншим законом. Як це розуміти?  
  
      Національним законодавством передбачено безпосередні вказівки про те, що окремих працівників працедавець не може залучати до вказаних робіт. Зокрема у відповідності до ч. 1 ст. 176 КЗпП України, одними з таких осіб є жінки, що мають дітей віком до 3-ох років.  
  
     Таким чином, національне законодавство забороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння, які за своєю сутністю є аморальними і/чи неправомірними. Наприклад, вищезазначений учасник трудових відносин не може застосувати відповідну роботу, яка здійснюється у вихідні дні, до окремих працівників, одним з яких в свою чергу є жінка, що має дворічну дитину.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]