Росія в справі MH-17 – уникнути кари за будь-яку ціну
Попри всю неспростовність і очевидність доказів, росіяни продовжують безсоромно брехати світу.
Як би ви оцінили таке? Одна особа, у всіх на очах, вчиняє вбивство. Навіть не намагалася втекти чи приховати, мовляв ось я, ось зброя, моя зброя, на мене зареєстрована. Але потім раптом передумує, бо розуміє що вбив не того. І попри беззаперечні докази, попри власне зізнання, попри безліч свідків вперто все заперечує. Ні не я, не знаю хто, може ви самі, шукайте кому вигідно, не знаю що ви там бачили, нічого я не визнавав. Якби так поводила себе людина, ми вирішили б, що це або шизофреник, або просто дурний злочинець. Бо розраховувати йому в будь-якому разі не має на що і вирок суду буде очевидний. Але коли себе так поводить ціла країна справа інша.
17 липня 2014 року Збройні сили РФ, з окупованої ними території України, з завезеного з Росії зенітно-ракетного комплексу «Бук» збили пасажирський літак Боїнг-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував регулярний рейс MH17 із Амстердама до Куала-Лумпур. Попри всю неспростовність і очевидність доказів, росіяни продовжують безсоромно брехати світу. Але вони не просто брешуть, вони ведуть, і не безуспішно, інформаційну операцію, метою якої є уникнення відповідальності за скоєний терористичний акт, або як мінімум мінімізація репутаційних втрат.
Технологія, яку при цьому застосовують російські пропагандисти не нова, і вже не раз була застосована у подібних ситуаціях. Що описати зручніше, умовно розділимо її на три етапи.
Етап перший – «Не все так однозначно». На цьому етапі найважливіше похитнути твердість встановленого факту, так би мовити пом’якшити інформаційний простір створивши розриви та вразливості через які можна буде розвинути інформаційну операцію. Як? В першу чергу наситивши інформаційний простір «альтернативними версіями». Навіть найнедолугішими. Тут чим більше, тим краще. Масони, інопланетяни… Згодиться все. І нехай обговорюють, критикують, висміюють – головне відволікти увагу від істини. Не дати їй закріпитися в свідомості.
На другому етапі «Шукай кому вигідно» версії вже треба обґрунтовувати. Тут важливою складовою є уміла експлуатація закріплений в масовій свідомості стереотипів. Вони можуть бути різними для різних аудиторій. Для арабів винними можна зробити євреїв, для європейських антиглобалістів – американців, для росіян – самих українців. Не важливо в яка саме версію стане домінуючою для тієї чи іншої аудиторії, важливо, щоб не та, яка є єдиною вірною.
Третій етап однозначно призначає винного. І звичайно це буде не держава терорист а хтось інший. Одним зі найпоширеніших інструментів тут є так звані «витоки секретної інформації» які все пояснять, і які опублікують так звані «незалежні журналісти». Хоча журналісти і справді можуть бути незалежні, просто не дуже розумні. Але краще не ризикувати. Почнуть журналісти шукати підтвердження «витоку» і ще на справжнього замовника вийдуть.
Після цього етапу вже можна не панькатися. Винний призначений, версії обґрунтовані, а всі суди і розслідування лише світова змова проти Росії. І так по колу.
Давайте для ілюстрації просто згадаємо лише офіційні версії Кремля, про те що сталося з MH-17, отже:
«Повстанці ЛДНР збили український військовий літак» (одразу після падіння літака).
«Боїнг був збитий українським СУ-25».
«Боїнг був збитий українським МіГ-29».
«Боїнг був збитий ЗРК «Бук» але українським, з української сторони».
«Українці збили літак, тому що думали, що це особистий літак Путіна».
«Боїнг був без пасажирів, там були мертві тіла. Це операція з дискредитації Росії».
«Українці спеціально не закрили повітряний простір і завели Боїнг в зону бойових дій».
Ще раз підкреслю, що це лише офіційні версії, які не враховують «витоків секретної інформації» думок «експертів» і решти інформаційного шуму.
А тепер додайте до цього всі можливості Кремля в поширенні цієї інформації. Всі телеканали, фабрики ботів, дипломатів, експертів, агентів впливу за кордоном і т.п. І ми зрозуміємо, як країна-терорист примудряється, сподіваємось поки що, уникати відповідальності, і навіть залишатися членом міжнародного співтовариства. Хоч і з вельми підмоченою репутацією, але ж не повним ізгоєм.
Як в таких Умовах бути Україні? Наше повідомлення світу має бути однозначне – Росія держава терорист, держава агресор. Росія вчинила цей злочин на території України під час воєнного вторгнення на територію України. Це вторгнення триває, а злочини проти людяності кояться щодня.
Наша позиція має бути твердою і проективною – на всіх рівнях, за будь-якої можливості таврувати ворога, нагадувати світу про його злочини. Щоб світ знав – той хто співпрацює з терористом, ділить з ним відповідальність за його злодійства.
- Процедура виконання виконавчого листа чи судового наказу: права сторін Павло Васильєв вчора о 16:55
- Тренди нормативно-правового регулювання водневих технологій у 2024 році Олексій Гнатенко вчора о 13:36
- Як українським трейдерам успішно працювати на Nord Pool: умови доступу та юридичні тонкощі Ростислав Никітенко вчора о 12:25
- А3. За межами звіту Наталія Качан вчора о 10:00
- Важливе право на повторну ВЛК: практичний досвід і нюанси Світлана Приймак вчора о 09:54
- Адвокатські справи із корупційними злочинами: як формується відповідальність Дмитро Зенкін вчора о 09:47
- Підстави усунення спадкоємців від права на спадкування за законом Євген Морозов вчора о 09:46
- Мобілізували студента? Суд каже: незаконно Арсен Маринушкін 08.12.2024 17:55
- Неналежне (неповне, недостатнє) обґрунтування позовної заяви: наслідки для заявника Євген Морозов 08.12.2024 10:23
- Как получить отсрочку студентам с проблемами в ЕГЭБО Віра Тарасенко 07.12.2024 19:29
- Наслідки первинної державної реєстрації транспортного засобу без сплати митних платежів Євген Морозов 07.12.2024 08:23
- Надання Україні кредиту $50 млрд від G7 опинилося під загрозою Любов Шпак 06.12.2024 18:55
- Бронювання кінцевих бенефіціарних власників Сергій Рябоконь 06.12.2024 14:14
- Наявність обов’язку доказування підстав для вжиття заходів забезпечення позову Євген Морозов 06.12.2024 13:52
- Тренди в інтер'єрному дизайні 2025 Алеся Карнаухова 06.12.2024 11:10
-
Падіння кривавого диктатора. Шість фактів про режим Башара Асада
доповнено 6468
-
Від першого аніме у світі Толкіна і сучасної екранізації Гете до магії Івана Купала: прем'єри тижня
Життя 4190
-
Фантастичні зимові локації: вісім найкращих лижних курортів Італії — фото
Життя 4063
-
Ваша особистість змінюється, коли ви говорите іноземною мовою — дослідження
Життя 3956
-
Росія виводить війська. Як поразка Кремля в Сирії вплине на війну в Україні
3574