Інвестиції в апарт-готелі: як вибрати проєкт
За допомогою правильного планування ви зможете знайти оптимальний варіант, який принесе стабільний дохід та успіх у майбутньому.
Інвестування — це стратегічне рішення, яке потребує виважених прорахунків усіх етапів. Особливо коли йдеться про будівництво апарт-готелю. Вибір проєкту та локації є цікавим і важливим процесом, який у результаті визначить успіх вашої інвестиції. Проте за допомогою правильного планування ви зможете знайти оптимальний варіант, який принесе стабільний дохід та успіх у майбутньому.
Аналіз ринку
Першим кроком у процесі вибору інвестиційного проєкту є проведення ретельного аналізу ринку. Враховуйте такі фактори, як туристичний потік, попит на готельні послуги, економічний розвиток регіону та конкуренцію на ринку. Для цього варто звернутися до статистичних даних, досліджень та консультацій з експертами в галузі нерухомості. До прикладу, команда Ribas Hotels Group підготувала дослідження для інвесторів та девелоперських компаній про попит та обсяг пропозицій на ринку, перспективні проєкти України та інше.
Вибір локації
При аналізі ринку та пропонованих проєктів особливу увагу потрібно приділити локації, на якій розташований об’єкт. Це буде одним з визначальних аспектів, який надалі впливатиме на ваш дохід та загалом прибутковість готелю.
По-перше, оцініть місцевість проєкту. До прикладу, під час війни українці доволі активно подорожують країною. За даними інвестиційної компанії, яка володіє мережею готелів в Україні та декількома готелями у світі Ribas Hotels Group, заповненість готелів у червні 2023 року зросла на 50% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Особливий попит має Карпатський регіон, який можна вважати безпечним.
По-друге, врахуйте саме розташування об’єкта. Проаналізуйте доступність до транспортних вузлів та туристичних локацій. Не менш важливою є й інфраструктура самого готелю та навколо нього. Зверніть увагу на наявність магазинів, закладів харчування та інших послуг, які можуть знадобитися клієнтам. Також враховуйте перспективи розвитку району та його потенціал для приваблення гостей.
Важливо звернути увагу на юридичні питання: законне використання земельної ділянки, на якій зводиться обʼєкт, наявність необхідних документів та відсутність ймовірних “підводних каменів”.
Пам’ятайте, оскільки після війни до країни залучиться більше інвестицій з-за кордону та зросте кількість іноземних туристів, виросте й вартість за номер в готелях, а також середній тариф проживання в готелі, які зараз розміщені на вдалих локаціях.
Фінансова оцінка прибутковості
При виборі об’єкта для інвестування проведіть ретельну фінансову оцінку проєкту. Зокрема, зверніть увагу на середньорічне завантаження й тарифи. Так, середньорічне завантаження має відповідати реальним показникам з огляду на місце розташування об'єкта та досвід наявних там проєктів. До прикладу, у Буковелі цей показник становить 55-60%.
При оцінці проєкту зверніть увагу й на фінансове моделювання, яке пропонує девелопер. Мова йде про поділ прибутку з вами як з інвестором, наприклад 50/50, 70/30 чи 80/20. На цьому етапі важливо ознайомитися й з усіма розрахунками, щоб точно отримати прогнозовані доходи. Також проаналізуйте аспекти, які можуть впливати на кінцевий результат, — прибуток. Не забувайте й про ліквідність. Виберіть такий проєкт, який буде легко реалізовуватися в разі потреби продажу чи змін в інвестиційній стратегії.
Вибір девелопера
Щоб уникнути ймовірних ризиків, які можуть трапитись у процесі інвестуванні, варто приділити увагу ретельному вивченню девелоперської компанії, яка реалізує проєкт для інвестицій.
Перш за все, надійним девелопером є компанія, яка є юридично прозорою. Перевірте наявність ліцензій, необхідних дозволів на будівництво, сертифікатів тощо. Також зважайте на репутацію забудовника.
Обравши надійного девелопера та готельного оператора, ви зможете бути впевнені в якості проєкту та в гарантованому доході.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 72381
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 71508
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11632
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 10472
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9028