Як штучний інтелект замінює юристів
Не замінює, видихаємо! Принаймні поки що, штучний інтелект робить замість юристів нудну рутинну роботу, та розумний пошук і обробку big data.
1. Перегляд юридичних документів
Юристи опрацьовують величезні обсяги інформації, зокрема це перегляд величезних договорів і додатків. Зазвичай, опрацьовують з метою щось віднайти (або підтвердити відсутність). Задля спрощення цього процесу, вже використовується штучний інтелект.
Компанія eBrevia використовує технологію штучного інтелекту для перегляду умов контрактів та перевірки даних, пов’язаних з їх укладенням. Завдяки такій перевірці, юристи можуть переконатись в тому, що ключові контрактні дані та зобов’язання не пропущені. Юридична фірма може самостійно налаштувати алгоритм, який би задовольняв потреби компанії чи конкретної галузі права.
Схожа технологія використовується компанією LegalSifter. Штучний інтелект, розроблений компанією, має виявляє пропущені дані, а також, аналізуючи текст, може давати контекстуальні поради стосовно змісту договору.
2. Legal research
Пошук необхідної судової практики чи іншої релевантної правничої інформації це складно і довго: пошукові запити можуть видавати до 1000 справ, які юристи не встигають опрацьовувати. Проте, штучний інтелект може значно звузити пошукове поле, адже кожен юрист може натренувати його під конкретну сферу права.
Наприклад компанія LexisNexis розробила продукт Context, який дозволяє аналізувати судові прецеденти, та, відповідно, знаходити потрібний прецедент. Чим частіше така технологія застосовується, тим точнішим стає пошуку відповідного прецеденту, необхідного для конкретних умов справи.
Інша програма, яка була розроблена Thomson Reuters, це Westlaw Edge. Westlaw – це програма для пошуку кейсів та загалом юридичної інформації, яка використовувалась вже багато років, проте з 2018 вона була вдосконалена алгоритмами штучного інтелекту. Завдяки оновленій пошуковій системі, юристи зможуть набагато швидше знаходити відповідну інформацію, а також матимуть змогу отримати поради та пропозиції, пов’язані з конкретною справою чи сферою права – особливо це буде корисно для тих юристів, які не знайомі з певною юрисдикцією.
3. Due Diligence
Під час таких високовартісних операцій як злиття та поглинання чи операцій, пов’язаних з нерухомістю, виникає потреба у належній перевірці всіх фінансових документів чи договорів. Через величезну кількість інформації, яку треба опрацьовувати, є дуже велика вірогідність, що людина може допустити помилку. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, може використовуватись штучний інтелект.
Одним з прикладів використання ШІ в сфері due diligence є iManage. Як зазначають самі розробники, технологія не здатна замінити всі аспекти перевірки. Незважаючи на це, завдяки підвищеній автоматизації, ефективність перевірки значно зросла (замість 800 годин, компанії витрачають 40 годин на перевірку, що включає в себе конфігурацію, обробку та виведення даних).
4. Написання та управління договорами
Штучний інтелект можна використовувати для складання, перегляду та управління договорами. Зокрема, ШІ може надавати стандартизовані шаблони для складання проектів договорів або може виявляти конкретні слова в договорах, задля подальшого визначення виду цього договору.
Компанія Kira розробила спеціальний інструмент, який супроводжує весь процес написання договору. Насамперед, цей інструмент допомагає ідентифікувати ризики, а також майбутні фінансові зобов’язання за договором. Також, юристи можуть навчити ШІ тому, що робити з конкретними договорами (наприклад, якщо присутні всі необхідні пункти в NDA, то автоматично надсилати такий договір на перевірку керуючому), або можуть навчити ШІ визначати, які пункти відсутні в договорі, чи які потребують певного доопрацювання.
І найцікавіше: чи справді готові юридичні компанії заміняти юристів (помічників юристів) на софт зі штучним інтелектом? Чи дешевше софт і його обслуговування замість майже безплатних помічників юристів? чи можна буде біллити (=виставляти рахунки) на десятки годин ресьорчу, якщо роботу виконуватиме алгоритм за пів годинки? Багато питань, а реальне використання технологій штучного інтелекту юридичними компаніями заслуговує на окреме дослідження. Хороша новина – це зростання попиту на юристів-програмістів/інженерів алгоритмів.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13318
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 12030
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5146
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4384
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4035