Ефективність HR-ів. Погляд зі сторони
Риба шукає де глибше, людина – де краще. Так повідує нам народне прислів’я. Прислів’я давнє, та якщо пройшло через роки, то неспроста. Плинність кадрів, «незакриті» вакансії, резюме претендентів – все це стало буденністю для установ та організацій, незал
Риба шукає де глибше, людина – де краще. Так повідує нам народне прислів’я. Прислів’я давнє, та якщо пройшло через роки, то неспроста. Плинність кадрів, «незакриті» вакансії, резюме претендентів – все це стало буденністю для установ та організацій, незалежно від їх форми власності. Але як вибрати саме того кандидата, який би максимально влаштував роботодавця? Який не звільниться після 6 місяців роботи? Який не зробить звільнення «проблемним» та інше?
HRD компаній та їх відділи керуються при відборі певними методиками, регламентами та усталеними звичаями. Тут виникає два питання: 1)наскільки ці методики застарілі і чи відповідають вони умовам сьогодення. Адже трудовий ринок, як і все навколо, змінюється, при чому суттєвими темпами; 2) наскільки давно спеціалісти по роботі з персоналом самі підвищували свою кваліфікацію і чи взагалі підвищували? Чи проходили щорічну атестацію на предмет профпридатності? Чи вимірюється їхнє КРІ? Не секрет, що доволі часто при співбесіді потенційний кандидат на посаду «сам в шоці» від манери спілкування, толерантності та інтелектуального розвитку HR-а. Це не говорячи про присутній суб’єктивізм. Коли оцінювання відбувається ще до проходження тестів та інтерв’ю.
Стосовно резюме претендентів на посади. Одним із етапів набору персоналу є відбір. Попередній відбір здійснюється по резюме, які надійшли від кандидатів. Тут важливо розуміти, що коли претендент складає власне резюме, він намагається висвітлити в ньому найкращі якості, те, чим він володіє в досконалості, свої сильні сторони. Тобто, резюме переважно готується з позиції власного погляду особи на свої професійні та особисті якості. І це потрібно враховувати при ознайомленні з ним. Просте питання – хто краще підготує резюме: людина, яка добросовісно та з віддачою працювала тривалий час в компанії і готує резюме вперше, чи той, хто за останні два роки змінив п’ять – шість місць роботи і описує власне резюме вже всьоме? Хто часто змінює роботу більш витончено підходять до складення резюме і проходження співбесіди.
Ще одна цікава тема для роздумів. Як з резюме можливо вбачити саме головне – бажання працювати? Досвід – добре, але наскільки він якісний і успішний? Кількість років, проведених на попередньому місці роботи, не дає гарантії того, що вони були проведені продуктивно. Навики – також добре, але потрібно перевіряти їх наявність та актуальність. При наявності досвіду роботи, навиків та знань ввірена ділянка роботи новоспеченого працівника може «просідати» по причині відсутності бажання працювати. Навіть застосовуючи механізми потужних мотиваційних схем, не завжди вдається підняти бойовий дух підлеглого.
Одне зрозуміло. Ті системи відбору та оцінювання кандидатів на посади що є в наявності – не ефективні та не відповідають теперішньому часу. Потрібно удосконалювати, як самі механізми так і їх учасників, створювати системний підхід в формуванні самих HR-концепцій.
- Президентський законопроєкт: відповідальність за обхід санкцій Дмитро Зенкін 15:49
- Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) дитини Леся Дубчак 15:24
- Новий закон про європротокол: що змінилось і як тепер діяти? Світлана Приймак 12:51
- Чи дійсно можна омолодити шкіру обличчя без дороговартісних процедур та інʼєкцій Вікторія Жоль 10:03
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? Олександр Федоришин вчора о 16:26
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков вчора о 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко вчора о 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау вчора о 11:48
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" Віталій Жадобін вчора о 11:29
- Прийняття рішень на основі даних, а не емоцій: ключ до ефективного управління Катерина Мілютенко вчора о 10:22
- Трансплантація органів в Україні: відродження надії чи етичний виклик? Дмитро Зенкін 12.01.2025 16:40
- Американські спонсори російського тероризму Володимир Горковенко 11.01.2025 23:52
- Китайські електрокари та регуляторна політика ЄС: чи є шанс у Європи вийти з кризи? Олексій Гнатенко 11.01.2025 12:47
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак 10.01.2025 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко 10.01.2025 17:16
- Про пенсії і справедливісь 431
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? 301
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму 146
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 115
- Трансформація ринку нерухомості: що принесе 2025 рік 86
-
Удар по ядерній тріаді Путіна. В Енгельсі догорає нафтобаза – чому це важливо для України
2965
-
БЕБ зупинило масштабне виробництво підробленої кави відомих світових брендів — фото
Бізнес 1744
-
Сімка модних провалів на "Золотому глобусі": як фасон штанів може зіпсувати образ — фото
Життя 1612
-
Акторка з "Тіні Забутих предків" відмовилася говорити українською на врученні премії ім Параджанова
Життя 1551
-
На порталі "Дія" відновили ще дві послуги після кібератаки
Бізнес 1460