Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.10.2015 21:17

Зміни до Конституції - посилення диктатури влади чи покращення житття?

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

Галузь охорони здоров'я є керованою, якщо вона має понад 3% від ВВП, у нас - 2,7 %, а це означає...

Нами вже давно порушенопитання змін до Конституції України і нещодавно ми писали про конференцію натему "Зміни до Конституції України, перспективи та наслідки для кожного громадянинаУкраїни".  В ході  якої було піднято багато питань: історіястворення Конституції, основні положення, звіт про вже скоєну діяльність,відмінність статей та вплив нового документу на життя громадян України.

Сьогодні, 27 листопада,відбувся черговий круглий стіл щодо змін у конституції на тему: «Зміни доКонституції - для посилення диктатури влади чи покращення життя народу?».   Західбуло розпочато з обговорення одного з елементів, який входить в системугарантованого соціального захисту для населення - медицину. Спікерами буловизначено, що основним завданням медичної сфери має бути комфортний табезкоштовний сервіс для людей. Україна, яка має у своїх надрах і багатствахдостатньо ресурсів ( якщо, звісно, їх контролювати),  які можна спрямувати на розвитокпрогресивного людського фактору, а не відмивати кошти по програмах, якіпишуться. Що стосується самої тематики, то завданням є не продати якомогабільше з України, а навпаки - розвивати й створювати конкурентоспроможністьнашої держави.  Тільки тоді країна почнепрогресувати і люди будуть тягнутися до чогось кращого. В даному випадкуобов'язково має бути безкоштовна державна медицина, бо наша держава сьогодні неє в числі тих, яка може забезпечити людину фінансовою підтримкою, за рахунокчого людина сама зможе сплачувати медичні послуги.

Галузь охорони здоров'яє керованою, якщо вона має понад 3% від ВВП, у нас - 2,7 %, а це означає, щовона перетнула межу некерованості. Розвивається галузь, якщо вона має 6% відВВП. Європейські країни, які мають хороші потужні системи охорони здоров'я витрачають від 9% до 14% від ВВП. Тобто у нас, насьогодні, критична ситуація і якщо ми нічого не зробимо шляхом державногобюджету чи іншого джерела, галузь охорони здоров'я буде знищена. Наша системаохорони здоров'я звісно потребує змін, але наша держава не готова дляпроведення цих реформ. Спершу ми маємо ґрунтовно та кваліфіковано розглянутипроблеми.  Адже концепцію, яка єфундаментом для того, щоб прописати стратегію для конкретної сфери соціальногозахисту,  ми не маємо. Тобто, якщо немаєконцепції - немає й стратегії. А якщо немає стратегії, то реформувати, тобтощось змінити чи створити неможливо.

Велика відповідальністьпокладається на громадськість, сила якої є основною цінністю в державі і можеконтролювати владу. Ми повинні оперувати майданною країною із сенсом,проявляючи голос народу. Основна причина тем, які порушуються у контексті зміндо Конституції і основна причина тих проблем, які вивили людей на вулицю 31серпня 2015 року "Зміни доповнень до конституції" полягає в тому, щопісля революції гідності ця майданна атмосфера не стала панувати у коридорахвлади. І коли влада не почне робити об'єктивних висновків, стрімких кроків дотого, щоб говорити й радитися із суспільством, до поки у нас і будуть проблеми ізвзаєморозумінням. Щоб уникнути цього, наші чиновники та керманичі держави  не повинні їздити за кордон, щоб порадитися ,як реформувати Конституцію. А потім ще й привозити свої ідеї до Києва,представляти Верховній Раді, не спитавши народ. Всі питання мають вирішуватисяна рівні спілкування влади із суспільством. Тільки досягнувши згоди обохсторін, Конституція України зможе прижитися у народі та допомогти країні вийтина новий клас.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи