Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.06.2023 15:53

Культурна витривалість: відкриття книгарень, як свідчення про нескореність українців

Генеральний директор видавництва "Ранок"

Віртуальна реальність, штучний інтелект та інноваційні пристрої – все це стало неодмінною частиною нашого повсякденного життя. Але чи залишається читання «доречним» під час війни для українців?

Чи може воєнний час змінити наше ставлення до книг і привести до їх забуття? Відповідь на це питання міститься в самому питанні: читання залишається доречним, і, навіть, набуває нового значення під час війни в країні. Важливо зрозуміти, що війна – це час, коли люди шукають надію й зв'язок зі світом, який десь за межами військових дій зберігає свою звичність. І саме книги, зі своєю чарівністю та здатністю передати нам різні емоції, стають надійними товаришами у цей складний період.

Відкриття книгарень, набуває особливого значення саме тепер. Українці продовжують читати, незважаючи на війну, в якій вимушені продовжувати жити. Книги стають своєрідними вікнами у світ, де не дійсність, а сюжет, герої та ідеї керують ходом подій. Вони дозволяють нам втекти з реальності на мить, забути про болючі реалії і відновити втрачену гармонію. Це свідчить про велике зацікавлення українців культурою, літературою і знаннями. Це підтверджує той факт, що навіть у часи війни, коли люди знаходяться під впливом стресу і невпевненості, вони прагнуть розвиватися і поглиблювати свої знання.

Книжкові крамниці стають не просто місцями продажу книжок, а справжніми культурними центрами, де можна зустріти авторів, брати участь у літературних заходах, обговорювати твори і обмінюватись ідеями. Це створює інтелектуальне середовище, що сприяє культурному розвитку суспільства.

Українці проявляють бажання не тільки споживати культуру, але й активно брати участь у її створенні. Вони хочуть бути частиною культурного діалогу, вносити свій вклад у літературну спадщину країни, що свідчить про освіченість та культурність українського народу.

Наша країна з багатою культурною спадщиною, завжди відзначалась своїм інтелектуальним потенціалом. Книги є одним із засобів, що допомагає зберегти та розвивати цей потенціал. Вони відкривають нам нові горизонти, стимулюють критичне мислення та творчість, надають можливість знайомитись з різними культурами і світоглядами.

Українці на передовій теж не забувають про книги. Серед глухого гуркоту війни вони знаходять час і місце для занурення у світ слова, де можуть знайти втіху й сили для подальшого боротьби. Можливість потрапити у захист інших, сховатися в укриттях або знаходитися в дорозі не заважає їм зберігати особливий зв'язок зі словом. Книги стають важливими компаньйонами, з якими можна поділитися своїми думками, здобути нові знання та знайти розуміння.

Оскільки ми живемо в світі технологій, можливість читати електронні книги та мати доступ до величезної кількості інформації здається дуже привабливою. Але навіть у цій віртуальній реальності кожен має сам визначитись, чи готовий  відмовитись від запаху нової, щойно відкритої книги, від пошарпаного переплету, що зберігає душу попередніх власників, або від запаху пилу на старих сторінках, який нагадує про час, коли ця книга була живою історією.

Так, технології змінили наше сприйняття світу і навколишнього середовища, але книги залишаються незмінними символами мудрості і відкриття. Вони не просто передають інформацію, але й змінюють наше життя, надаючи йому глибину і значення. Відкриваючи книгарні, ми надаємо людям можливість поглибитись у світ літератури, знайти там те, що збагатить їх духовний світ і допоможе витримати труднощі воєнного часу.

Читання – це не просто процес вивчення слів, але й досвід занурення у світ нових ідей, емоцій і фантазії.

Таким чином, відкриття книгарень, навіть у часи війни, особливо у незламному Харкові – є вкрай важливим. Вони надають нам можливість зберегти той особливий вайб, який притаманний самому процесу читання. Книги стають живими друзями, що завжди поруч з нами, готові подарувати радість, втіху і надію. Вони дають нам можливість зберегти зв'язок зі словом, навіть у найважчі часи, коли війна завойовує наше життя.

Тому дозвольте собі відкрити нову сторінку у своєму житті, зануритись у чарівний світ книг та насолодитись тим, що вони пропонують. Нехай книги стануть вашими вірними друзями у будь-який час і допоможуть знайти внутрішню рівновагу та натхнення, які так необхідні в складні часи.

Можна сміливо стверджувати, що відкриття книгарень саме зараз  надає нам впевненості в тому, що навіть у складний час війни українці не втрачають свою культурну спрямованість і бажання розвиватись інтелектуально. Вони прагнуть пізнавати, розуміти і творити, а книги стають незамінними помічниками у цьому процесі.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи