Якість замість статистики: за що і як Ірпінь стимулюватиме вчителів
Вчитель, який працює «на якість», має заробляти більше, аніж той, хто працює «на статистику». Така формула оплати праці педагога починає працювати в Ірпінському регіоні вже навесні цього року.
Вчитель, який працює «на якість», має заробляти більше, аніж той, хто працює «на статистику». Така формула оплати праці педагога починає працювати в Ірпінському регіоні вже навесні цього року.
У тому, що в Ірпені почався Рік освіти, вже не на словах переконалися усі освітяни регіону. Ми провели безліч зустрічей і консультацій із педагогічними колективами. Дізналися погляди вчителів на реформування місцевої системи освіти, їхні ідеї щодо удосконалення навчальних процесів, почули думки щодо покращення умов праці.
На основі проведеної роботи нам вдалося розробити цілу систему стимулів для педагогів. Серед них і безкоштовне навчання, і поїздки за кордон. Але, у першу чергу, мова йде про фінансові стимули – про доплати і надбавки до зарплати вчителям. Важливо, що критерії, за якими будуть нараховуватися доплати, а також їх розміри запропонували самі освітяни.
Що ж має робити вчитель, щоб отримати доплату? Найперше, потрібно буде працювати над самовдосконаленням і підвищенням власної кваліфікації. По-друге, проводити додаткові уроки, працювати у профільних класах. Відзначатимуться і педагоги, які виховують переможців олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, чи самі проводять цікаві освітні заходи, влаштовують учням екскурсії, займаються іншою позаурочною роботою з дітьми. Обов’язково стимулюватимемо вчителів, котрі будуть працювати в експериментальних класах у рамках концепції «Нова українська школа» за підтримки Міністерства освіти, а також вчителів іноземних мов та інформаційних технологій.
Логічне питання – за рахунок чого будуть ці доплати? Почнемо з того, що фінансовим стимулом є обов’язкова надбавка за престижність професії. З огляду на особливості цьогорічної освітньої субвенції, коли комунальні витрати шкіл і дитячих садків лягли на плечі місцевих бюджетів, деякі міста взагалі не можуть дозволити собі такі виплати. Десь фіксують надбавку за престижність на рівні 5%, десь 10%. Ми теж зупинилися на 10% – це гарантована доплата вчителям за рахунок міського бюджету.
Але вчителі зможуть отримувати значно більше. Починаючи з весни, школа, що власними силами почне заробляти додаткові ресурси для себе, зможе додатково преміювати вчителів, які того заслуговують.
Можливості акумулювати власні кошти у освітніх закладах є. Відчутні доходи може давати оренда приміщень. Раніше чимало вільних квадратних метрів здавалися в оренду за особистими домовленостями. Тепер усе буде прозоро та офіційно.
Також уже з 1 березня вводяться платні освітні послуги. Насправді, такі послуги уже давно існують де-факто. Я ще не зустрічав батьків школяра, які б щомісяця не залишали у школі якісь гроші, при тому не малі. Це не лише гроші на ремонти, а й плата за додаткові заняття, за групи продовженого дня, за гуртки, спортивні секції та інше. Одні школи мають свої фонди, інші – ні. Тепер всі працюватимуть за одними зручними та зрозумілими правилами.
Ми склали список із майже сотні можливих платних послуг у школі: від занять з дошкільнятами до додаткових уроків із підготовки до ЗНО. Ціни встановлено середньоринкові. Оплатити можна буде лише на банківський рахунок школи. Хочу наголосити, що послуги не є обов’язковими і користуватися ними чи ні – особистий вибір учня і, перш за все, батьків. «Основний пакет» навчального процесу зовсім не змінюється і залишається абсолютно безкоштовним!
Надходження від платних послуг стануть основою фонду преміювання вчителів. Проте ми не чекаємо, поки надійдуть додаткові кошти, і вже заохочуємо ініціативних і активних педагогів. Нещодавно в Ірпені пройшло тестування вчителів англійської мови на рівень володіння іноземною за міжнародною системою IELTS. Іспит не був обов’язковим. Із 60 вчителів англійської, що працюють в регіоні, ризикнули перевірити свої знання третина. Кожного із них ми відзначили премією. Нехай це стане прикладом для всіх педагогів і не лише в Ірпені.
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов вчора о 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда вчора о 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак вчора о 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова вчора о 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак вчора о 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов вчора о 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін вчора о 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 19.11.2024 12:00
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 57084
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 36652
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
10190
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 8918
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8637