Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.04.2013 14:38

Визнання недійсним Рішення митниці про коригування митної вартості

Партнер Адвокатського об’єднання AVER LEX

В рамках адміністративної справи визнали Рішення митниці про коригування митної вартості недійсним.

Доброго дня!
Думаю, що для тих, хто займається експортно-імпортними операціями буде цікаво.
Закінчили перший судовий процес по новому Митному кодексу щодо визнання недійсним рішення митниці про коригування митної вартості товару.
Як то буває часто, митницю не задовольнило надання усіх документів за ст. 58. МКУ, вона запитала документи за якою закуповувала товар іноземна компанія-дистрибьютор.
Зрозуміло, що такі документи отримати та надати митниці не було можливості, а отже митниця просто взяла і застосувала замість методу обрахунку вартості товару за ціною договору останній з другорядних -  резервний метод.
А оскільки у базі митниці у даній товарній категорії знаходилися лише товари, митна вартість яких майже втричі перевищували вартість наших товарів, то митниця винесла Рішення про коригування митної вартості нашого товару.
Звісно, що це майже втричі збільшило суму ПДВ та мита при митному оформленні, чого, вірогідно, митниці й треба було.
У судовому рішенні доволі детально описано механізм застосування визначення вартості згідно методу ціни договору та яку роль у даній процедурі мають додаткові вимоги митниці.
Отже пропоную ознайомитися з рішенням - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30711252
та подискутувати з цього приводу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]