Про освіту як бізнес. Топ 7 порад, як реалізувати себе у цій ніші
Для тих, хто прагне запустити власні курси або відкрити школу, ділюсь топ 7 порадами з чого розпочати, розповідаю про ключові елементи перших кроків та становлення.
Про важливість освіти можна філософствувати годинами. А краще ще й працювати над тим, щоб ця галузь змінювалась в кращу сторону. Ба більше в цій справі можна знайти не лише добрі наміри, але й побудувати бізнес. І я переконаний, що саме таке відношення до освіти з критичним підходом-розрахунком, чітким аналізом, прогнозуванням та стратегією і може дати ту саму необхідну зміну всієї сфери. Підвищення якості освіти та відповідно підняття рівня професійності та затребуванності українських спеціалістів, від того виграє і бізнес, в якому вони працюють і звичайно Україна, на економіку якої все це впливає. Ну і сам бізнес, який займається освітою теж може виграти не мало. Середній оборот на рік може сягати кілька сотень млн грн і це звісно не максимум.
Для тих, хто прагне запустити власні курси або відкрити школу, ділюсь топ 7 порадами з чого розпочати, розповідаю про ключові елементи перших кроків та становлення. Ділюсь всім цим з особистого досвіду та з досвіду моєї команди. Можливо комусь стане у пригоді, щоб десь запобігти помилкам.
Я принципово пропускаю цей момент, який традиційний і потрібний в усіх бізнесах: аналіз ринку та конкурентів, формування своїх цінностей та місій, розробка пропозиції та унікальності продукту тощо. Даний перелік пунктів не про градацію від найважливішого до найменшого. Усе це називаю невіддільними складовими.
- Без ілюзій, що це все так просто. Я не лякаю, а навпаки хочу в чомусь допомогти запобігти деяким помилкам. В ері “просто зробити вебінар за 500 грн” не все так просто. Точніше це зовсім інша історія. Десь дієва, але дуже короткострокова і точно не про відбудову того цілісного та системного бізнесу, про який ми говоримо. Я бачив багато людей, які викладали й намагались потім самі створити свої курси. Це як ти можеш бути класним кухарем, але це не дає 100-відсоткову гарантію, що всі кухарі можуть відкрити свій успішний ресторанний бізнес. Тут підкреслю, я однозначно вірю в силу експертності і професійності, але самого споживача потрібно забезпечити цілою екосистемою, яка містить не тільки навчальний процес, а й платформу для навчання, правильну та вчасну комунікацію, службу підтримки та багато іншого. Важливо забезпечити високу якість послуг на всіх рівнях: від першого контакту з клієнтом і швидких відповідей в комунікаціях і до того, які технологію ви проваджуєте, щоб створити найкращий клієнтський досвід під час навчання. Будь-який недолік хоч на якійсь сходинці в цьому може стати невиправною точкою.Адже ваші клієнти завжди можуть знайти альтернативу.
- Просто вкласти в гроші в “щось, аби працювало” - сумнівна тактика. Якщо ви плануєте створити курси чи школу, вам потрібно добре розуміти специфіку обраної галузі. Я не вірю в те, що ви можете просто найняти людину “яка всім керуватиме, а ви просто буде вкладати гроші й отримувати дохід”. Звісно, знати абсолютно все не вийде та не потрібно. В ідеалі, якщо ви оберете будувати бізнес у сфері, якою дійсно цікавитесь.
- Не затягуйте з першими кроками через страх чи невпевненість.Звичайно, потрібно скласти детальний план дій. І особливо із категорії, “що мені потрібно тут і зараз”: скільки людей на початку, коштів, чи треба офіс, чи ні тощо. І тут не бійтесь паралельно вже щось одразу робити. Запускаючи навіть мінімальний MVP, ви матимете більше відповідей ніж, якщо будете прописувати все максимально детально й чекати запуску лише, коли у вас буде прописана концепція на два томи інформації.
- Знайдіть партнерів, які вас доповнюють. Успіх будь-якого бізнесу залежить від команди. Якщо у вас є слабкі сторони або ви не любите займатись якимись питаннями знайдіть людей, які зможуть це взяти на себе. Все ж таки, “я все вмію, я все сам” теж не про довгострокову та результативну історію
- Вибагливість у всьому. І особливо до якості ваших освітніх послуг, які надаєте. Тут мова й про програму, і про звичайно людей, які будуть її транслювати. Викладачі в нашому бізнесі вважаю, що мало відрізняються від медиків. Так, лікар напряму впливає на долю людини, а викладач більше опосередковано. Але те, як він все ж таки навчив і чому, однозначно має вагому дію.
Що допоможе обрати викладача/(-ку): окрім перевірки відповідних хард-скілів, раджу проводити перші пробні уроки-презентації, які вона/він проведе саме для вас. Ідеально, щоб присутніми були і хтось з ваших колег, знайомих. Повірте, фокус-група та її думка допомагає прийняти правильне рішення і в цілому врахувати багато моментів. В ідеалі, якщо одне з резенцій від студентів на цього викладача/(-ку) буде “я хочу бути на нього/неї схожим (-ею)”), саме у професійному плані.
- І так, будьте готові до постійних інвестицій. Віра у свій проєкт важлива, але неможливо без вкладань в команду, в її розвиток, в інфраструктуру послуг. Це не разова дія, а безперервний процес вдосконалення. Важливо бути готовим до цього і не економити на якості.
- Вміння продавати. Без цього ніяк. Де знайти свого 51 клієнта? Що для цього потрібно зробити? Якщо ви створили якісний продукт, але не вмієте його продавати - значить це не якісний продукт. Такий діагноз бізнесу ставить саме життя. МакДональдз не створює найкращі бургери у світі, але вміє успішно залишатись світовим лідером у продажах. І на все це працює якраз стратегія вміння себе подати та продати.
І, звісно, не бійтесь конкуренції. Освіта - однозначно класна й та, що надихай, але однозначно перспективна ніша була і буде. І на тих, хто тут вирішить розвивати бізнес, чекає багато цікавого, і не без ризиків та викликів. Але от конкуренцію, наявність великої кількості освітніх центрів, курсів точно не назву ризиком. Це однозначно потрібний рушій для мотивації та підвищення якості навчальних послуг.
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін вчора о 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв вчора о 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак вчора о 14:30
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук вчора о 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак вчора о 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв вчора о 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак 20.01.2025 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 20.01.2025 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин 20.01.2025 11:53
- Європейський Союз у боротьбі за економічне лідерство: виклики та перспективи Сильвія Красонь-Копаніаж 20.01.2025 11:28
- Міжнародні правові тренди в енергетиці: як змінюються регуляції для експортерів Ростислав Никітенко 20.01.2025 11:10
- Бронирование по новым правилам: сроки и ограничения Віра Тарасенко 19.01.2025 23:08
- Оцінка впливу та інтересів: новації в українській правозастосовній практиці Анастасія Полтавцева 19.01.2025 18:00
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан 18.01.2025 23:44
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак 17.01.2025 15:25
- Сторічна угода: несподіваний аспект 313
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу 106
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії 90
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК 84
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти 67
-
"ДНК старих будівель прокляте". Як архітектор Микола Віхарєв пропонує змінити Київ
Бізнес 8942
-
Суд заарештував і передав АРМА майно Нікопольського феросплавного заводу – фото
Бізнес 6319
-
Між правами бізнесу та покаранням за корупцію. Чому правки Лозового викликали дискусію
Бізнес 2522
-
Трамп пообіцяв запустити посилене буріння нафти та знизити ціни на енергоресурси
Бізнес 2503
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 2479