"Напіврезультат" та "майже працює" – головні недоліки ЄСІТС
Є побоювання, що навіть з прийняттям Положення про ЄСІТС, сама система ще довго "не злетить"
Минулого тижня Вища рада правосуддя вчергове (здається, вп’яте за останні два роки) запустила обговорення проєкту Положення про ЄСІТС. Не повноцінного, звичайно, а лише окремих модулів, як це дозволив законодавець після провалу спроби запустити ЄСІТС у березні 2019 року. У самій ВРП, до речі, ще в травні цього року прямо зізнались, що "повномасштабний запуск Єдиної судової інформаційно-
Однак навіть до "урізанного" Положення ЄСІТС є чимало запитань.
Нагадаю, що Положення визначає порядок функціонування підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку.
Щодо відео, то питань немає, крім одного - Положення буде про щось одне, а реальність - про щось інше. Адже швидкість інтернету в судах зменшили до мінімуму за відсутності фінансування. Крім того, сервера "ізікому" не витримують навантаження підключень судів і тому якість цих відеоконференцій низька. Хтось когось не бачить, чи не чує, або чує лише частини слів, чи відео.
А от щодо діловодства, то тут вже серйозні системні прогалини. Проєкт Положення не передбачає (!) необхідності модернізації Положення про автоматизовану систему документообігу суду (хоча про таку необхідність зазначала Рада суддів України і була створена відповідна робоча група, яка мала представити проект оновленого Положення до 1 липня 2021 року). Нині, враховуючи зміст рішень Ради суддів України, якими з 2018 року вносились зміни й ухвалювалися нові редакції положення про АСДС, практично неможливо визначити, яка редакція положення в якій частині діє, і головне – яка редакція і в якій частині буде діяти після поетапного впровадження окремих модулів ЄСІТС.
Також у Положенні прямо прописують норму про те, що залишається паперова форма справ. При цьому сканування справ буде здійснюватися «за наявності такої можливості в суді». Коли «у суді» з’явиться така можливість – невідомо.
Не позбулось Положення і відверто "прожекторських" норм. Наприклад, про яку можливість "автоматизованої аналітичної (?) обробки інформації" каже п.8.3. - не відомо. Яким чином і коли працюватиме єдиний контакт-центр для управління запитами, іншими зверненнями (8.17) теж не зрозуміло. Я вже не кажу про анонсовану можливість автоматизованої взаємодії ЄСІТС з іншими автоматизованими (інформаційно-
Чесно кажучи не дуже зрозуміло мені, чому обробка персональних даних, внесених до Електронного кабінету, здійснюється адміністратором ЄСІТС без згоди суб’єкта персональних даних - невже цей момент важко передбачити?
І вже просто потішило твердження про те, що "користувачі зобов’язані використовувати технічні засоби і технології, що мають забезпечувати належну якість та інформаційну безпеку передачі та отримання інформації, зображення та звуку й самостійно несуть ризики технічної неможливості отримання доступу до ЄСІТС, погіршення якості чи переривання зв’язку тощо".
І декілька загальних вражень.
ЄСІТС як ціла система із «хмарною» структурою мала запрацювати ще навесні 2019 року, але проект Положення ніякої «хмарної» структури не передбачає і навіть не має натяку на те, що вона колись буде.
Та й у цілому проект Положення не ставить завдань, строків, планів та не передбачає хоча б рекомендації для ДСАУ стосовно наступних дій із впровадження ЄСІТС.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427