Країні потрібні робочі руки. Діємо!
Не секрет, що ринок праці України дав збій.
Сьогодні катастрофічно не вистачає працівників робітничих спеціальностей, а молоді випускники спеціалізованих закладів, банально, не адаптовані до сучасних умов виробництва. Насправді, це не лише проблема для бізнесу. Це - серйозна проблема на рівні всієї держави. На підприємствах не вистачає кваліфікованих робочих рук. І про це бізнес «б’є в набат» абсолютно в усіх регіонах країни.
Не хочу нагнітати ситуацію, але коли спілкуюся із підприємцями, вони в один голос підтверджують: робочих рук катастрофічно не вистачає...
Чому так сталося?
Всі роки Незалежності ми мали надмірну престижність вищої освіти серед молоді. При цьому престиж робітничих професій був утрачений. Саме це - одна з головних причин незбалансованості ринку праці. До того ж, спостерігаємо парадоксальну ситуацію: за останніми даними Держкомстату, в країні понад 70% безробітних з вищою освітою.
Ситуація на Хмельниччині
Якщо говорити в розрізі регіонів, рідна Хмельниччина не стала виключенням. За статистикою обласного центру зайнятості, 70% вакансій – робітничі спеціальності. Разом з цим, серед людей, які звертаються до центру зайнятості у пошуках роботи, 70%, знову ж таки, з вищою освітою. Така тенденція - пряма загроза економіці держави.
Бо при цьому - чверть підприємств мають недоукомплектований штат на 25-30%. Як наслідок – вони не працюють на повну потужність. Через брак робочих кадрів частина з них може взагалі закритися.
Дуальна освіта в дії
Разом із командою, експертним середовищем ми проконсультувалися і вирішили діяти. Протягом останніх двох років ведемо активну роботу щодо впровадження системи дуальної освіти на рівні Хмельницької області.
Проведено багато зустрічей із роботодавцями, закладами профтехосвіти та студентами. Спільно вибудували план змін з цієї проблематики. Підготували проект постанови №9173 (про проведення експерименту у Хмельницькій області з запровадження дуальної форми навчання). Він давно розглянутий профільним комітетом ВР і рекомендований для голосування в Парламенті.
Крім цього, у співпраці з департаментом освіти Хмельницької ОДА нам вдалося напрацювати перелік закладів професійно-технічної освіти, професій та роботодавців, які готові розпочати впровадження елементів дуальної форми навчання у освітній процес вже з 1 вересня 2019 року.
І ось – перемога! Результатом мого звернення до Міністерства освіти і науки стало розширення переліку закладів професійної (професійно-технічної освіти), професій та роботодавців Хмельницької області для впровадження дуальної форми навчання у освітній процес. Зокрема, серед них 22 заклади Хмельницької області, які будуть здійснювати підготовку робітничих кадрів за 36 робітничими професіями.
Це - гарний приклад і для інших регіонів піти шляхом впровадження на місцях елементів дуальної освіти і забезпечити регіони країни робітничими кадрами. Що головне - питання повернення цінності робітничих професій допоможе і бізнесу, і країні в цілому вибратися із економічної ями.
Крокуємо далі!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407