Виклики та можливості у процесі відновлення України
Польсько-український форум у Познані: Виклики та можливості у процесі відновлення України
Успіх відновлення зруйнованої війною України залежить від адекватності обох сторін – як підприємців, так і урядів. Спільні дії можуть не лише сприяти економічному розвитку, але й гарантувати стабільність регіону на тривалий час.
Позаду вже другий Польсько-український форум, який цього року знову привернув увагу підприємців, політиків та експертів з різних галузей.
Конгрес «Спільне Майбутнє - Відновлення України» у Познані став простором для дебатів та аналізу ролі Польщі та польського бізнесу у розбудові майбутнього України. Було обговорено складну політичну, економічну та демографічну ситуацію в державі, а також складні питання щодо умов майбутнього миру. Вперше було порушено питання психологічної підтримки та трудової реалізації ветеранів.
З польського боку найактивнішим сектором безсумнівно була будівельна галузь, за нею йшли логістика, фінанси, консалтингові послуги та компанії, що займаються експортом товарів. З українського боку активну участь у форумі взяли мери міст, які потребують підтримки в реконструкції, а також урядові організації, що займаються залученням інвестицій, зокрема UkraineInvest.
Під час панельних дискусій неодноразово згадувалася нинішня складна ситуація на фронті та в українській економіці.
Руйнування військовими РФ значної частини енергетичної інфраструктури створює реальний ризик нової хвилі міграції через відсутність опалення взимку. Наслідки війни, що затягнулася, все більше відчуваються як з боку військових, так і з боку цивільного населення.
Такі проблеми, як брак кваліфікованої робочої сили, руйнування інфраструктури та невизначеність щодо умов мирного договору, створюють складну та динамічну атмосферу, яка впливає на рішення як інвесторів, так і українського бізнесу.
Демографічна ситуація в Україні також викликає занепокоєння. Багато громадян покинули країну внаслідок війни, а ті, хто залишився, намагаються вижити в умовах зруйнованої економіки. Саме тому інвестиції та підтримка з боку міжнародних партнерів, зокрема Польщі, стають такими важливими для відновлення держави.
Позитивним зрушенням у сфері фінансування є те, що Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) відкрив нову національну програму підтримки для малих та середніх підприємств (МСП). Вона спрямована на польські компанії, які планують співпрацювати з Україною. Кредитні кошти доступні у розмірі від 1 мільйона злотих, що дасть можливість безпечно та ефективно вийти на український ринок.
Крім того, прискорюється реалізація другого компоненту Програми для України, що надає чудову можливість подавати проєкти вже зараз і скористатися фінансуванням у найближчому майбутньому.
Багато учасників конгресу підкреслили необхідність більшого залучення польського уряду. Хоча такі інституції, як Польський фонд розвитку (PFR) та Банк господарського розвитку Польщі (BGK), вже існують, учасники відзначили відсутність чіткого бачення стратегії як з боку уряду, так і з боку бізнесу. Також вказано на термінову потребу створення інвестиційного фонду, який міг би підтримати польські компанії в їхній діяльності в Україні.
Попри наявні перешкоди, здається, що Київ все ще залишається привабливим для польських підприємців, і хоча відвідуваність була помітно нижчою, ніж торік, я вважаю, що польські компанії все ще досить відповідально ставляться до своєї присутності в Україні. Однак багато польських підприємців все ще вкрай обережні та побоюються інвестувати в таке нестабільне середовище.
Присутні експерти, серед яких були представники компаній, що працюють в Україні роками, наголосили на важливості регулярних візитів та необхідності побудови особистих стосунків з українськими партнерами.
Польським підприємствам також доцільно подбати про належне юридичне та фінансове консультування ще на етапі перемовин, щоб уникнути подальших суперечок та непорозумінь через помилки, допущені на стадії підписання контрактів.
Другий Польсько-український форум у Познані показав, що польсько-українська співпраця має великий потенціал, але водночас наражається на численні виклики. Успіх відновлення України залежить від залученості обох сторін – як польських підприємців, так і урядів обох країн. Спільні дії можуть не лише сприяти економічному розвитку, але й гарантувати стабільність регіону на довгі роки.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 28372
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 8861
-
Кольори заходу сонця і мексиканський стиль: нова колекція Carolina Herrera: ФОТО
Життя 4785
-
Кабмін затвердив нові критерії бронювання працівників: деталі
Бізнес 4289
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 4065