Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.04.2024 11:40

Коли українцям вигідно купувати металопрокат

Комерційний директор Національної мережі металоцентрів VARTIS

Коли ж вигідніше купувати металопрокат. Спробую допомогти вам знайти на це запитання відповідь.

Починаючи з 2021 року ціна на металопрокат на світовому ринку та ринку внутрішньому перетерпіла безліч разючих змін. І, якщо для закордонного ринку ці коливання були менш помітні, то для українців на фоні повномасштабного вторгнення, знищення окупантами значної частини металургійного виробництва, ракетних обстрілів, тимчасової енергетичної кризи та девальвації гривні вони були більш відчутними.

Картина зі значним підвищенням цін на металопрокат у 2022 році спостерігалася лише на українському внутрішньому ринку, де метал збували у гривні. На світових ринках метал у 2022  навпаки - подешевшав у доларах на 22%. В  Україні ж його вартість у гривні зросла на 21-28%. 

Так, у березні-травні 2022 року ціна на українському ринку на дефіцитний вид металопрокату, наприклад, на товсті листи, сягала позначки у 60 000 грн за тонну, а за тонну труби - майже 50 000 грн. 

Коливання на внутрішньому ринку не зачепили арматуру - її ціна піднялася найменше і досягала позначки у 33 тисяч гривень. Це вид металопрокату, якого було достатньо на українському ринку і який виготовляли на нашій території. Уже у липні 2022 року вартість арматури знизилася і становила 28 тисяч грн за тонну. 

Середня ціна на арматуру в Києві у березні цього року становила 32000 грн і продовжує поступово зростати, як і вартість всього металопрокату.  

В чому причина росту цін на металопрокат? 

Наприкінці листопада 2023 року завершилося світове  падіння цін на металопрокат, яке було спричинене значним зменшенням попиту на металопрокат у Китаї. Це падіння ланцюговою реакцією зачепило ринок і ціни Туреччини та Європи.  Подекуди вартість металопрокату у Китаї дорівнювала собівартості його виробництва. Проте цей період минув. 

Далі, за нашим прогнозом та прогнозами інших експертів,  - ціна на металопрокат буде тільки рости.  

Відтак, у квітні-жовтні 2024 року цей ріст буде ще більш відчутним, адже ми входимо в сезон, в країні відновлюються процеси будівництва, металопрокат купують дедалі більше і цей попит провокує ріст цін на ринку. 

Тому, якщо ви потребуватимете купівлі металопрокату впродовж цього періоду, варто не затягувати з вибором постачальника. Бо ціни будуть тільки рости. 

Основне правило, якого варто дотримуватися, коли хочете зекономити при кіпівлі металопрокату

Все дуже просто: у сезон - метал дорожчає, у несезон - дешевшає, хоча й ціна двох несезонів підряд може значно різнитися через світові коливання. Дізнатися про них можна з блогів експертів. 

Звісно, для того, щоб купувати у несезон, потрібно потурбуватися про наявність приміщення для зберігання металопрокату або ж домовитися з вашим  постачальником про зберігання купленого металопрокату на його складах.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи