Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.02.2013 10:12

Інвестиції в Україні: вигідно, але надто ризиковано

Президент асоціації «Приватні інвестори України»

Інвестори виводять активи з України, бо за останні два роки працювати тут їм стало важко та небезпечно. Навіть такий відданий Україні партнер як ЄБРР може зменшити обсяг інвестицій.

Інвестиції в Україні: вигідно, але надто ризиковано

Інвестори виводять активи з України, бо за останні два роки працювати тут їм стало важко та небезпечно. Навіть такий відданий Україні партнер як ЄБРР може зменшити обсяг інвестицій.

Український уряд називає створення сприятливого інвестиційного клімату одним з пріоритетів своєї діяльності. Зокрема, Кабмін регулярно звітує про спрощення бюрократичних процедур для бізнесу. Однак нововведення не роблять Україну привабливішою для інвесторів, критикують опитані DW експерти. «За два останні роки суттєво погіршився інвестиційний клімат в країні. Передусім це пов’язано із погіршенням захисту капіталу. У питаннях захисту власності інвесторів Україні також скотилася далеко назад», - зауважив в інтерв’ю DW президент Асоціації приватних інвесторів України Сергій Десяк.

За його словами, нині настрій інвесторів доволі скептичний щодо подальшої роботи в Україні. «Вони налаштовані, якщо залишати гроші в країні, то умовно «тихими», а якщо щось реалізовувати якісь проекти, то тільки за кордоном», - відзначає тенденцію Десяк. Він наголошує, що здебільшого зараз інвестори, як українські, так і іноземні, намагаються якомога швидше вивести з України свої активи та все частіше розглядають країни ЄС як нове місце базування своїх капіталів. «Інвестори погоджують на те, що на території ЄС рівень дохідності бізнесу може бути вп’ятеро нижчим, але є захист інвестицій», - наголошує президент Асоціації приватних інвесторів. На переконання Сергія Десяка, найбільше інвестори бояться зараз в Україні рейдерських атак на свій бізнес та «ручного» адміністративного керування у всіх сферах життя.

Кредитування - під питанням

Невпевненість у завтрашньому дні та рейдерство породжує неефективна судова система. На це, спілкуючись у Києві із журналістами у вівторок, 5 лютого, вказав президент ЄБРР Сума Чакрабарті. За його словами, інвестори все частіше жаліються на погіршення інвестиційного клімату в Україні через дії податкової та митної служби, а також нарікають на відсутність реформ. «Це особливо актуально для українських компаній, у яких менше інструментів захисту, бо вони не можуть, як іноземні компанії, звернутися за допомогою в посольства своїх країн», - додає директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

В ЄБРР наголошують, що погіршення бізнес-клімату може спричинити суттєве скорочення кредитування. Сума Чакрабарті зазначив, що торік обсяг кредитів від ЄБРР українській економіці сягнув 1,2 мільярда доларів і банк сподівається повтори ці показники в 2013 році, але : «Об’єм наших інвестицій залежить від бізнес-клімату», - наголосив Чакрабарті. Керівники ЄБРР побоюються, що нині існуючий інвестиційний клімат може змінити плани банку, якщо їхні потенційні клієнти не зможуть продовжувати діяльність в Україні.

Захист права на бізнес без корупції

Окремим пунктом у ЄБРР виділяють корупцію, яка не дозволяє інвесторам вести в Україні бізнес цивілізованими методами. «З корупцією потрібно боротися на всі рівнях. Не тільки потрібно створювати закони, а й потрібно їх імплементувати, аби всі мали рівні умови», - впевнений Чакрабарті. Саме, аби убезпечити бізнес від корупції ЄББР запропонував Україні створити інститут омбудсмена з питань корупції та діяльності державних органів. Натомість член Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства Юлія Грига впевнена: якщо українська влада і введе посаду омбудсмена з питань корупції, то дієвою ця структура не буде. «Великою загрозою для українських корупціонерів такий омбудсмен не буде», - переконана Грига. Адже корупція в Україні починається з вищих ешелонів влади, зауважує громадська активістка.

Дата 06.02.2013
Автор Лілія Гришко
Редактор Євген Тейзе
Permalink http://dw.de/p/17Yui

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи