7 страв - 7 виделок, або навіщо Україні потрібен “електромобільний роумінг”?
Роумінг забезпечується постачальниками послуг, які збираються разом, щоб надати своїм клієнтам оптимальні можливості для зарядки саме там, та саме тоді, коли це потрібно.
Уявіть собі таку ситуацію: раптом в Україні всі мобільні оператори пересварилися між собою. І ви не можете дзвонити чи писати близьким та друзям, якщо у вас - Vodafone, а у них - Київстар або Lifecell. Тож тепер вам потрібно мати картки всіх без винятку операторів, якщо ви хочете вільно спілкуватися й надалі.
Або уявіть собі, що у вас на кожну страву - окрема виделка. 7 страв - 7 виделок. Це виглядає абсурдно й меганезручно, правда ж?
Подібну незручність сьогодні в Україні відчувають електромобілісти. Для того, аби зарядитися на певній станції - власник електрокара має бути клієнтом мережі, до якої вона належить. Тобто вільно зарядитися на будь-якій доступній станції він не зможе. А це - великий ризик, адже щільність розташування станцій в Україні наразі недостатня.
Однак вирішити ситуацію - досить просто, варто тільки домовитися щодо “роумінгу” в зарядних мережах.
Для електромобільної інфраструктури “роумінг” - це можливість для водія електромобіля використовувати різні зарядні станції, навіть якщо він є клієнтом тільки одного постачальника послуг.
На практиці це означає, що водії електромобілів можуть використовувати будь-які зарядні станції тільки з одним обліковим записом клієнта певної мережі. Тобто - якщо ти клієнт лише однієї мережі, все одно можеш користуватися зарядками інших мереж, з якими у твоїй існує домовленість про роумінг.
Така практика вже діє в деяких країнах, і навіть на міжнародному рівні. Так, п'ять найбільших операторів електрозаправок в ЄС повідомили про заснування «Відкритого альянсу технологій швидкої зарядки» (Open Fast Charging Alliance).
Справа в тому, що до цього часу більшість операторів зарядних станцій для електромобілів діяли тільки локально, в окремих країнах. Всі вони пропонують різні умови користування своїми станціями (можуть відрізнятися способи доступу і оплати, постачальник електричної енергії тощо).
Мета ж Альянсу - універсальні стандарти підзарядки, що спростить доступ до послуги іноземним мандрівникам - станції повинні функціонувати за принципом, схожим з роумінгом у мобільних операторів. На практиці це означає рівно те, про що я писав вище - з однією картою можна буде зарядити акумулятор в будь-якій країні, де діє мережа альянсу.
Роумінг забезпечується постачальниками послуг, які збираються разом, щоб надати своїм клієнтам оптимальні можливості для зарядки саме там, та саме тоді, коли це потрібно.
Отже роумінг - це оптимальна екосистема зарядки електрокарів, яка зніме чимало обмежень для зарядки, з якими можуть зіткнутися водії в Україні. Водночас, вона вигідна і для операторів зарядних станцій, для самих мереж, адже можливості роумінгу також залучають нових клієнтів до зарядних станцій, що їм належать: їх буде легко знайти на мапах об’єднаних роумінгових мереж.
В Україні склалася ситуація, коли електромобілі купуються швидше, аніж розвиваються та розширюються мережі електрозаправних станцій. Це - іще одна причина того, що роумінг для нас - це не просто забаганка клієнтів, що зробить їх життя та досвід користування електрокаром простішим та приємнішим. Роумінг для нас - це іще й важлива передумова подальшого розвитку ринку електрокарів та інфраструктури.
У нас уже зараз є технічне рішення, яке пропонує міжнародна практика електромобільного роумінгу - протокол OCPI (Open Charge Point Interface Protocol), по яким працює роумінг у Європі. Тож питання - до інших мереж: чи готові ми об’єднатися в такий простий та ефективних спосіб для зручності наших клієнтів?
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3755
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 249
- НАБУ: невиправдані надії 220
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 54602
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 45164
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
20144
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17274
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
14690