7 страв - 7 виделок, або навіщо Україні потрібен “електромобільний роумінг”?
Роумінг забезпечується постачальниками послуг, які збираються разом, щоб надати своїм клієнтам оптимальні можливості для зарядки саме там, та саме тоді, коли це потрібно.
Уявіть собі таку ситуацію: раптом в Україні всі мобільні оператори пересварилися між собою. І ви не можете дзвонити чи писати близьким та друзям, якщо у вас - Vodafone, а у них - Київстар або Lifecell. Тож тепер вам потрібно мати картки всіх без винятку операторів, якщо ви хочете вільно спілкуватися й надалі.
Або уявіть собі, що у вас на кожну страву - окрема виделка. 7 страв - 7 виделок. Це виглядає абсурдно й меганезручно, правда ж?
Подібну незручність сьогодні в Україні відчувають електромобілісти. Для того, аби зарядитися на певній станції - власник електрокара має бути клієнтом мережі, до якої вона належить. Тобто вільно зарядитися на будь-якій доступній станції він не зможе. А це - великий ризик, адже щільність розташування станцій в Україні наразі недостатня.
Однак вирішити ситуацію - досить просто, варто тільки домовитися щодо “роумінгу” в зарядних мережах.
Для електромобільної інфраструктури “роумінг” - це можливість для водія електромобіля використовувати різні зарядні станції, навіть якщо він є клієнтом тільки одного постачальника послуг.
На практиці це означає, що водії електромобілів можуть використовувати будь-які зарядні станції тільки з одним обліковим записом клієнта певної мережі. Тобто - якщо ти клієнт лише однієї мережі, все одно можеш користуватися зарядками інших мереж, з якими у твоїй існує домовленість про роумінг.
Така практика вже діє в деяких країнах, і навіть на міжнародному рівні. Так, п'ять найбільших операторів електрозаправок в ЄС повідомили про заснування «Відкритого альянсу технологій швидкої зарядки» (Open Fast Charging Alliance).
Справа в тому, що до цього часу більшість операторів зарядних станцій для електромобілів діяли тільки локально, в окремих країнах. Всі вони пропонують різні умови користування своїми станціями (можуть відрізнятися способи доступу і оплати, постачальник електричної енергії тощо).
Мета ж Альянсу - універсальні стандарти підзарядки, що спростить доступ до послуги іноземним мандрівникам - станції повинні функціонувати за принципом, схожим з роумінгом у мобільних операторів. На практиці це означає рівно те, про що я писав вище - з однією картою можна буде зарядити акумулятор в будь-якій країні, де діє мережа альянсу.
Роумінг забезпечується постачальниками послуг, які збираються разом, щоб надати своїм клієнтам оптимальні можливості для зарядки саме там, та саме тоді, коли це потрібно.
Отже роумінг - це оптимальна екосистема зарядки електрокарів, яка зніме чимало обмежень для зарядки, з якими можуть зіткнутися водії в Україні. Водночас, вона вигідна і для операторів зарядних станцій, для самих мереж, адже можливості роумінгу також залучають нових клієнтів до зарядних станцій, що їм належать: їх буде легко знайти на мапах об’єднаних роумінгових мереж.
В Україні склалася ситуація, коли електромобілі купуються швидше, аніж розвиваються та розширюються мережі електрозаправних станцій. Це - іще одна причина того, що роумінг для нас - це не просто забаганка клієнтів, що зробить їх життя та досвід користування електрокаром простішим та приємнішим. Роумінг для нас - це іще й важлива передумова подальшого розвитку ринку електрокарів та інфраструктури.
У нас уже зараз є технічне рішення, яке пропонує міжнародна практика електромобільного роумінгу - протокол OCPI (Open Charge Point Interface Protocol), по яким працює роумінг у Європі. Тож питання - до інших мереж: чи готові ми об’єднатися в такий простий та ефективних спосіб для зручності наших клієнтів?
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2902
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1954
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1767
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1460
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1293