Українські команди взяли участь у найпрестижнішому конкурсі "зелених" інновацій
Розвиваючи еко-френдлі бізнес ми чинимо дійсно мудро.
«Wisdom is the principal thing and therefore get wisdom and with all you getting get understanding: exalt her and she shall bring thee to honour»: саме ця фраза висічена на камені довкола купола единбурзького МакІван-Холлу. На початку листопада тут пройшов фінал найпрестижнішого всесвітнього конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. В перекладі це дослівно значить наступне: «Мудрість – це головне, тож здобувай мудрість, а разом із тим розуміння: шануй її, і вона принесе тобі почесті».
Що б не вкладали в цю фразу давні автори, але для мене зараз вона важлива в екологічному сенсі. Адже без усвідомлення власної відповідальності перед планетою, потреби в ощадливому поводженні з ресурсами, ми не доб’ємося нічого справді вартісного. А от розвиваючи еко-френдлі бізнес – чинимо мудро.
ClimateLaunchpad – конкурс, що активно впроваджує у життя цю «новітню мудрість». Він щороку збирає з усього світу «зелені» бізнес-ідеї із різноманітних галузей та зводить їх в одному приміщенні, де компетентне журі оцінює інновації та обирає переможців. Цьогоріч в фіналі конкурсу взяло участь більш ніж 130 команд із півсотні країн, а серед них – 3 українські учасники. Нашу державу представили компанії UGrid, TOKA та Stock-Factory.
Трішки про них (більше ви легко зможете дізнатися, погугливши кожну назву). Команда UGrid представляла сервіс побудови мікромереж для «гравців» роздрібного енергоринку: вони мають допомогти локальним енергопостачальникам скоротити використання традиційних джерел енергії та уникнути переплати за енергоспоживання в пікові періоди.
Ми від компанії TOKA презентували нашу головну на сьогодні інновацію – проект інфраструктури для електрокарів з «розумним» балансуванням енергонавантаження на мережі (smart-grid для зарядних станцій). Проект дозволить галопуючими темпами збільшувати кількість електромобілів у містах.
Колеги зі Stock-Factory запропонували платформу, використовуючи яку виробники зможуть позбуватися проблемних товарів: прострочені відправляти на переробку, а придатні до вжитку передавати благодійним організаціям абощо. Їх проект, хоч і не переміг, однак отримав особливу відзнаку в тематичному блоці «Decision metrics & Finance», яку супроводжували 5 тисяч євро на розвиток проекту. Тож щиро вітаю наших українських колег!
Загалом враження від конкурсу – надзвичайні! ClimateLaunchpad поєднав стільки вартісних проектів, що годі було зупинитися на якійсь одній ідеї! Однак журі зробили все від себе залежне, аби обрати найдостойніших, а ними цього року стали ECO2Blocks із Португалії, JSP із Індії та шотландці Crover.
Екологічне та енергоефективне будівництво, очищення води в країнах третього світу спеціальними бактеріями, навіть заміна звичних керосинових ламп LED-лампами для танзанійських рибалок: чимало проектів було екзотичними, деякі – навіть дуже дивними, як на українські реалії. Однак жоден не розчарував, кожен мав свою родзинку. Що їх справді об’єднує – це вміле поєднання екології та економіки. Це той випадок, коли ми вже сьогодні могли бачити наше майбутнє – де поваги заслуговує передовсім еко-френдлі бізнес. Пам’ятаймо, що після Паризької Кліматичної конференції 2015-го року інакше і бути не може!
Що би хотілося порадити українським стартапам? Перше: просто хорошої ідеї недостатньо. Учасник конкурсу ClimateLaunchpad має бути не лише впевненим у своїй ідеї, але й мусить уміти заразити нею інших. Друге: необхідно пройти національний відбір, і до нього варто дуже добре підготуватися. Якщо у вас є будь-який приклад вашого продукту – вперед, беріть участь в українському етапі, щось показуйте, це підкупає журі! Третє: свій проект учасник має пояснювати все так, щоб зрозуміла навіть його бабуся! Саму ідею має так пояснити, щоби будь-яка людина могла зрозуміти принцип, щоби ідея мала шанс, попри технічні подробиці і складнощі, «дійти» до будь-якого користувача. І четверте, але суб’єктивне – учасник має зуміти сподобатися журі. Майбутній переможець має бути впевненим у собі, має добре грати, зачаровувати. І тоді журі неодмінно повірить у життєздатність проекту.
На останок, я хотів би подякувати усім організаторам конкурсу за безцінний досвід, а надто – українській стороні: компанії Greencubator, яка організовувала український відбір і особисто Роману Зінченку, Андрію Зінченку, Павлу Бондаренку, а також всім українським учасникам. Радий, що ми представили Україну на дуже достойному рівні! І певен, що такими темпами вже наступного року одна із основних відзнак поїде до України!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393