Культурна дипломатія
Нещодавно сталася історична подія, до якої ми йшли кілька років - в Італії відкрили перший пам’ятник Тарасу Шевченку авторства саме українського скульптора.
Це було складно, мало хто вірив у успіх задуму, та ми це зробили. Тепер в історичному середмісті Флоренці поблизу площі Дуомо на території Бібліотеки Облате туристи з усього світу матимуть змогу познайомитись з нашою культурою і нашим Кобзарем.
Для мене цей міждержавний культурний проект почався ще в попередньому скликанні парламенту зі звернення тодішнього Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні Фабріціо Романо. Він запропонував мені як співголові міжпарламентської групи дружби Україна-Італія долучитись до встановлення у Києві скульптури Данте Аліг‘єрі. Тоді ми задіяли усі можливі контакти і завдяки активній співпраці зі столичною владою і особистій участі мера Києва Віталія Кличка у грудні 2015 року на Володимирській Гірці пам'ятник видатному італійцю був відкритий. Майже одразу виникла ідея продовжити цей проект і вже в Італії відкрити пам‘ятник Тарасу Шевченку. Для цього обрали Флоренцію як місто-побратим Києва. Автором монументу запросили стати Олега Пінчука, який разом з колегами створив цей неймовірний бронзовий шедевр заввишки 3,2 метри.
Кілька раундів переговорів з владою Флоренці, узгодження макету та пошук гідного місця. З останнім було особливо складно, бо центральна частина Флоренції перебуває повністю під захистом ЮНЕСКО, що означає повну заборону на будь-які зміни. Але для нас це не стало перепоною, бо ми віднайшли норму, що на території приватного обістя ми маємо всі законні можливості встановити пам‘ятник.
Урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку відбулось за участю мерів Києва Віталія Кличка, який брав участь на всіх етапах від задуму до розміщення, та Флоренції Даріо Нарделли, автора скульптури Олега Пінчука та мецената Сергія Боярчукова, завдяки яким цей міждержавний культурний проект став можливим. Сергій Боярчуков, доречі, на своєму прикладі продемонстрував можливості соціально відповідального бізнесу і ефективність його співпраці з державними структурами на благо України.
Загалом така міждержавна культурна співпраця, на моє переконання, створює гарне підґрунтя для укріплення політичних та економічних зв‘язків між нашими країнами. Важливо, що це відбувається за активної участі парламентарів і наша міжпарламентська група дружби Україна-Італія, честь яку я маю очолювати, активно працювала над втіленням цього проекту і в минулому восьмому, і в цьому дев‘ятому скликанні Верховної Ради. Парламенти - головні провідники реформ, а зараз саме час надати новий імпульс відносинам між нашими країнами і саме культурна співпраця може стати гарною відправною точкою для цього.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422